Preparat do czyszczenia łańcucha rowerowego to coś czego szukasz? Jeśli tak mój przyjacielu, to potrzebujesz starego, dobrego WD-40, które ułatwi czyszczenie roweru i przyspieszy sprawę. Poniżej znajdziesz informacje jak produkty WD-40 Bike mogą pomóc na różnych etapach czyszczenia i pielęgnacji roweru:

Odtłuszczanie łańcucha rowerowego

Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić przystępując do czyszczenia łańcucha w rowerze, jest jego porządne odtłuszczenie. Jest wiele sposobów, żeby to zrobić. Jednym z nich jest użycie wody z mydłem i wyszorowanie łańcucha. Oczywiście wymaga to dużo pracy, ale ta metoda jest skuteczna. Możesz też spryskać łańcuch dostępnymi na rynku odtłuszczaczami. Dzięki temu usuwanie brudu będzie dużo łatwiejsze.

Szorowanie

Nadszedł czas, żeby dokładnie i skrupulatnie usunąć wszelkie zabrudzenia z łańcucha rowerowego. Po co więc, używać wcześniej odtłuszczacza, skoro i tak trzeba się mocno napracować. Chodzi o to, że odtłuszczacz najpierw “poluzuje” brud, który znalazł się na łańcuchy, dzięki czemu jego usunięcie nie będzie wymagało użycia dużej siły. Brud powinien zejść bez większych problemów.

Mycie

Po dokładnym wyszorowaniu do czysta łańcucha, zaleca się wyczyścić go przy pomocy gąbki i wiadra z czystą wodą. Dlaczego tak ważne jest, aby opłukać łańcuch rowerowy? Cóż, może się zdarzyć tak, że czynności, które wykonywałeś wcześniej, nie były tak skuteczne jak myślałeś czy chciałeś, aby były. Istnieje możliwość, że część różnego rodzaju zabrudzeń nadal znajduje się na powierzchni łańcucha rowerowego. Przemycie łańcucha rowerowego przy pomocy wody, pomoże pozbyć się tego, co mogło jeszcze zostać na łańcuchu.

Ponadto opłukanie łańcucha wodą, jest też potrzebne, żeby usunąć używany wcześniej odtłuszczacz (oczywiści jeśli był on stosowany), przed nałożeniem smaru. Wystarczy, że przepłuczesz łańcuch i pozostawisz go na słońcu, dopóki nie wyschnie. Dzięki temu będziesz pewien, że łańcuch jest perfekcyjnie przygotowany do dalszej części pielęgnacji, a więc nałożenia smaru.

Smarowanie

Kiedy już Twój rower lśni czystością, nadszedł czas, na smarowanie łańcucha rowerowego. Możesz do tego użyć wielu dostępnych na rynku produktów, w tym smarów, preparatów smarujących czy olejów rowerowych.

Niezależnie od tego jaki rodzaj smarowania będzie najbardziej odpowiedni dla Twojego łańcucha w rowerze, w gamie produktów WD-40 znajdziesz dokładnie taki jakiego potrzebujesz. Począwszy od Smaru Suchego WD-40 Bike przez Smar Mokry WD-40 Bike aż do Smaru Uniwersalnego WD-40 Bike. Wd-40 ma produkt odpowiadający wszelkim Twoim potrzebom. Zastosuj taki smar, który będzie dostosowany do warunków w jakich jeździsz.

Biorąc pod uwagę wszystkie opisane wyżej rzeczy, z pewnością zgodzisz się, że gama produktów WD-40 Bike może ułatwić pielęgnacje roweru I skrócić jej czas. Zwłaszcza jeśli chodzi o smarowanie łańcucha rowerowego.