Okazało się, że Ciebie również spotkał problem zwany “zawiasy skrzypiących drzwi:? Jeśli tak jest, przeczytaj ten artykuł i dowiedź się jak WD-40 może pomóc Ci z tym denerwującym tematem. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek dotyczących tego jak nasmarować zawiasy jeśli Twoje drzwi skrzypią:

Ściągnij drzwi z zawiasów

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jeśli Twoje drzwi skrzypią- to zdjęcie ich z zawiasów. Żeby to zrobić, otwórz drzwi i upewnij się, że masz przy sobie młotek i grubszy gwóźdź. Ustaw gwóźdź na spodzie zawiasy i uderz w niego młotkiem. W momencie, gdy zawias jest już wystarczająco luźny, powinieneś być w stanie z łatwością ściągnąć drzwi. Jeśli jednak zawiasy są zardzewiałe, nie będzie to takie proste. 

WD-40 poluzuje zardzewiałe zawiasy, ułatwiając Ci tym samym pracę. Pamiętaj, że gwóźdź, którego używałeś, może już nie nadawać się do ponownego użycia. 

Ponieważ zawiasy trzymają drzwi w ramie, po ich ściągnięciu należy oprzeć drzwi tak, aby nie uległy zniszczeniu. 

Pokryj zawias smarem

Po rozmontowaniu zawiasów nadszedł czas na pokrycie ich odpowiednim smarem. Przedłuży on ich żywotność. WD-40 jest środkiem smarującym a dodatkowo jeszcze preparatem, który chroni przed rdza. Korozja nie będzie Ci straszna. Jedyne, co musisz zrobić to spryskać zawiasy przy pomocy WD-40.

Zamontuj zawias ponownie

Po odpowiednim zabezpieczeniu zawiasów- najlepiej przy pomocy WD-40- nadszedł czas na ich ponowny montaż. Użyj młotka i gwoździa, żeby umieścić zawias z odpowiednim miejscu. Teraz spróbuj kilka razy otworzyć i zamknąć drzwi. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że drzwi już więcej nie skrzypią. 

Dlaczego powinieneś użyć WD-40

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, ciężko sobie wyobrazić lepszy sposób na nasmarowanie zawiasów. Jednak żeby ułatwić Ci wybór, przedstawiamy Ci kilka czynników wartych uwagi: 

Zardzewiałe zawiasy 

Jeżeli szpila w zawiasie jest zardzewiała, ściągnięcie zawiasu będzie trudne. WD-40 pomoże Ci ją poluzować. Dzięki temu bez większego problemu ściągniesz drzwi. 

Ułatwiona praca

Jeżeli główki zawiasów mają również być nasmarowane, musisz wziąć pod uwagę, że trzeba będzie całkowicie rozmontować zawiasy. Natomiast dzięki temu, że WD-40, występuje w formie aerozolu, może on wnikać nawet w najcięższe zakamarki, nawet bez konieczności rozkładania zawiasów na części pierwsze.

Jedno z wielu zastosowań

Wiesz już jak naprawić zawiasy skrzypiących drzwi. Jednak jeśli chodzi o WD-40 to pomoc z wyeliminowaniu skrzypienia drzwi jest tylko jednym z wielu jego zastosowań. Jest to preparat wielofunkcyjny, który posiada aż 2000 zastosowań.  Dlatego sprawdź też pozostałe artykuły i dowiedź się w czym jeszcze może pomóc Ci WD-40.