tracking

Usuwanie plam po kawie- niezawodne metody

Poranek bez mocnej kawy? Zimowe popołudniowe lenistwo bez herbaty z cytryną? To raczej niemożliwe! Ile razy zdarzyło Ci się przy tej okazji zaplamić białą koszulę lub jasny dywan bądź obrus? Plamy po tych gorących napojach są naprawdę trudne do usunięcia, szczególnie jeżeli zwlekamy z praniem i pozwalamy im zaschnąć. Tkanina bowiem skutecznie je wchłonie, a one mogą pozostać na niej na zawsze. Usuwanie plam po kawie i herbacie może okazać się niemożliwe.

Może, ale nie musi! Plamy po kawie i herbacie usunąć można domowymi sposobami. Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w swojej kuchni. Wystarczy szybka reakcja i Twoje ubranie, dywan i obrus odzyskają należyty stan i kolor. Dowiedz się, jak zrobić to szybko, bezpiecznie i skutecznie.

Usuwanie plam po kawie – ocet dobry na wszystko

Zazwyczaj używasz go do marynat i przygotowywania przetworów. Pomaga Ci też w sprzątaniu, kiedy zmagasz się z nieprzyjemnym zapachem ze zlewozmywaka lub masz problem z usunięciem kamienia spod prysznica. Ale, czy wiesz, że wywabia również plamy po kawie i herbacie? Połącz 1 łyżeczkę octu z 1 litrem wody, przygotuj roztwór. Przyda Ci się jeszcze gąbka – zwilż ją z roztworem, a następnie nanieś na plamę, delikatnie przyciskając do tkaniny. Jeżeli plama jest zaschnięta, potrzyj mocniej, aby środek lepiej wniknął w materiał. To doskonały sposób na usuwanie plam po kawie i herbacie z ubrań, dywanu, obrusu i tapicerki w samochodzie.

Usuwanie plam po kawie – soda oczyszczona nie tylko do ciasta

Występuje w formie białego proszku. Dodana do ciasta, spulchnia je i sprawia, że idealnie wyrasta. Zastępuje więc proszek do pieczenia, jednak stosujemy ją w mniejszej ilości. Soda oczyszczona, podobnie jak ocet, jest też naturalnym środkiem czyszczącym – z trudnymi plamami radzi sobie doskonale. Nie powstrzymają jej nawet kawa i herbata. Nie musisz rozcieńczać sody z wodą. Wystarczy, że nałożysz niewielką ilość na wilgotną gąbkę lub ściereczkę i wetrzesz w plamę. W ten sposób szybko pozbędziesz się zabrudzenia.

Usuwanie plam po kawie – sól kuchenna do zadań specjalnych

W kuchni nie należy jej stosować za dużo, ponieważ jeżeli przekroczymy zalecaną dzienną porcję, niekorzystnie wpłynie na funkcjonowanie naszego organizmu, zatrzyma w nim wodę i przyczyni się do rozwoju chorób układu krążenia. Jeżeli jednak nie możesz sobie poradzić z plamą po kawie lub herbacie, nie musisz trzymać się tych zasad. Zabrudzenie polej gorącą wodą i obficie posyp solą kuchenną, nie żałuj jej, na pewno nie zaszkodzi tkaninom. Pozostaw do wchłonięcia. Następnie należy spłukać plamę chłodną wodą i wyprać ubranie lub obrus jak zawsze. Usuwanie plam po kawie i herbacie nie musi być trudne!

Usuwanie plam po kawie – Jajko na plamę

Zwykle wbijasz je na patelnię lub gotujesz w skorupkach i zjadasz na kanapce. Jajko jest dobre i zdrowe, ale ma też właściwości czyszczące i używa się go do usuwania plam po kawie i herbacie. Potrzebować będziesz jedynie żółtka. Roztrzep je i połącz z kilkoma kropelkami alkoholu oraz ciepłą wodą. Powstałą miksturą nasącz gąbeczkę i nanieś na plamę. Pozostaje tylko wypłukać ubranie lub obrus w zimnej wodzie, wysuszyć, i gotowe. Po plamie ani śladu!

Usuwanie plam po kawie – WD-40 nie tylko do samochodu

Każdy kierowca i mechanik samochodowy bardzo dobrze zna jego właściwości. Niejednokrotnie uratował ich z opresji, uchronił auto przed korozją i zwiększył smarowanie elementów stykających się ze sobą. A może pomógł Ci naprawić skrzypiące drzwi? Z plamą po kawie i herbacie też sobie bardzo dobrze poradzi. Sprawdzi się zarówno w przypadku ubrań, dywanu, jak i skórzanej tapicerki czy płytek podłogowych. Plama po gorącym napoju może przecież pojawić się wszędzie.

Nie rezygnuj z porannej kawy i zimowej herbaty tylko dlatego, że zdarza Ci się zaplamić ubranie lub dywan. Zapamiętaj nasze sprawdzone metody usuwania plam po kawie i herbacie i zawsze reaguj szybko. Twoje przyjemności nie muszą pozostawiać trwałych śladów i plam.

Usuwanie plam po kawie to temat, który już nie sprawia Ci problemu. Może zainteresuje Cię też artykuł o tym, jak usunąć gumę do żucia. Jeśli chcesz to sprawdzić, kliknij tutaj.

 

Zastrzeżenie

Opisane i pokazane zastosowania produktów WD-40, zostały przedstawione firmie WD-40 przez użytkowników tych produktów. Zastosowania te nie były testowane przez firmę WD-40 i nie stanowią jej rekomendacji ani zaleceń. Podczas użytkowania produktów WD-40 należy kierować się zdrowym rozsądkiem. Zawsze należy przedstrzegać instrukcji na opakowaniu i brać pod uwagę znajdujące się tam ostrzeżenia.

Kontakt

Amtra Sp. z o.o. ul. Schonów 3 41-200 Sosnowiec

© 2020 WD-40 Company