Biała kartka nie jest tak atrakcyjna dla małych urwisów, jak meble w salonie czy kuchni. Pozostawiają na nich kolorowe pamiątki w formie abstrakcyjnych dzieł sztuki, które niekoniecznie są mile widziane przez rodziców. Trudne do usunięcia kredki, flamastry i farby powodują, że konieczna jest wymiana mebli lub zaakceptowanie faktu, że nasze dzieci na zawsze zmieniły ich wygląd. Są jednak sposoby, aby skutecznie pozbyć tego męczącego problemu. Czas start- usuwamy ślady po kredkach, farbach i flamastrach!

Kredki świecowe – wspomnienie z naszego dzieciństwa

Któż z dorosłych nie pamięta świecowych kredek, którymi malowaliśmy w dzieciństwie? Nasze dzieci również je uwielbiają tak bardzo, że chcą nimi upiększyć szafki w salonie i szklane powierzchnie stołów. Aby się ich pozbyć po twórczym szaleństwie malucha, skorzystaj z uniwersalnego preparatu WD – 40, a następnie miękką szmatką okrężnymi ruchami wytrzyj powierzchnie. Jeżeli ślady po kredkach widoczne są na ceglanych lub kamiennych elementach, dobrze sprawdzi się szczoteczka i detergent w proszku. Na koniec sięgnij po czystą szmatkę oraz wodę.

Jeszcze prościej jest w przypadku tapety, ściany pozwalają przecież na stworzenie większych dzieł sztuki, są więc atrakcyjnym miejscem dla dzieci do namalowania dużej laurki dla ukochanego rodzica. Skorzystaj z chlebowej gumki do mazania, po kredkach nie będzie śladu.

Farbkowy artysta – usuwamy ślady ze ścian

Kredki to nie jedyne narzędzie małego artysty, który lubi urozmaicać sobie pracę. Niekiedy sięga po farby… chwila nieuwagi i na meblach powstaje prawdziwe arcydzieło, z którego maluch jest bardzo dumny, rodzic niestety musi zmierzyć się z kolejnym problemem. W tym przypadku również sama woda i ściereczka to za mało. Warto mieć pod ręką również preparat rozpuszczający farby, ponownie skuteczny okazuje się WD – 40, nie zawiódł już wielu rodziców. Drewno lakierowane można spróbować umyć wilgotną ściereczką, jednak tylko szybka reakcja może zakończyć się sukcesem. Podobnie będzie, kiedy Twoje dziecko postanowi użyć flamastrów.

Kredowe arcydzieła

Twoje dziecko ma kredową tablicę, jednak ona już mu nie wystarcza? Zdarza się to bardzo często, ponieważ kolorowa tapeta okazuje się atrakcyjniejszym tłem do stworzenia abstrakcyjnego obrazu. Kredę z tapety usuniesz wilgotną ściereczką, przy większych zabrudzeniach konieczny może okazać się delikatny środek myjący lub szare mydło. Nie udało się? Masz jeszcze jedno rozwiązanie – gumkę do mazania. Cegłę i kamień myjemy szczotką z twardym włosiem z pastą czyszczącą, po czym przecieramy wilgotną szmatką.

Sprytny rodzic

Walka z młodymi talentami jest trudna, niczym walka z wiatrakami. Dzieci malują, rodzice zmywają z pożądanym efektem lub bez, w zależności od zastosowanego środka. Maluchy lubią rysować zarówno po meblach, jak też po ścianach, im większa powierzchnia, tym więcej radości. Można wyjść naprzeciw problemom i ich uniknąć, pokrywając ściany farbą tablicową. To pozwoli maluchowi rozwijać swój talent, natomiast Tobie oszczędzi zbędnych nerwów. Ścianę można wielokrotnie ścierać gąbką i ponownie malować na niej kredą. Problem pojawia się jednak wtedy, kiedy mały artysta nie ogranicza się jedynie do ściany pokrytej sprytną farbą. Zawsze warto mieć w domu środek, którym szybko i skutecznie usuniesz zarówno świecowe kredki, jak też flamastry i farby.