tracking

Usuwanie gumy do żucia z ubrań

Zdarzyło Ci się kiedyś siedzieć w miejscu, gdzie zaraz obok znajduje się guma do żucia? Przykleiła Ci się ona do ubrania? Ucieszysz się wiedząc, że jest kilka szybkich metod ułatwiających usuwanie gumy do żucia z ubrań. W tym artykule znajdziesz kilka przydatnych wskazówek. Znajdź tą odpowiednią dla Ciebie. Oto one:

1.     Usuwanie gumy do żucia z ubrań: zamrażanie gumy

Kto by pomyślał, że usuwanie gumy do żucia z ubrań może być tak proste? Wystarczy zamrożenie ubrania. Musisz tylko złożyć ubranie tak, żeby przyklejona guma znalazła się na samej górze. Pamiętaj tylko, żeby przez przypadek nie roznieść gumy bardziej, albo nie przykleić do niej innej części zabrudzonego materiałów czy innej części garderoby.

Teraz weź plastikową reklamówkę i włóż do niej ubrania. Upewnij się, że guma nie dotyka góry plastikowej reklamówki.  Dokładnie zwiąż reklamówkę i włóż ją do zamrażarki.

Po kilku godzinach, wyjmij ubrania z zamrażarki i z reklamówki. Teraz wystarczy już tylko zdrapać gumę przy pomocy noża do masła albo zwyczajnie używając do tego paznokcia. Guma powinna z łatwością się odkleić, więc tą czynność wykonasz bardzo szybko.

2.   Usuwanie gumy do żucia z ubrań: Prasowanie gumy

Żeby to zrobić, musisz naszykować kawałek kartonu, który następnie położysz na desce do prasowania. Musisz to zrobić, aby być pewnym, że guma nie przyklei się do deski do prasowania. Ułóż ubranie tak gumą do dołu, tak żeby dotykała ona kartonu.

Następnie należy nastawić żelazko na średnią moc i przeprasować żelazkiem kawałek materiału, do którego przyklejona jest guma. Czynność należy powtarzać dopóki guma nie odklei się od ubrania. Powinna się przykleić do kawałku kartonu. Czas przejść do kolejnej skutecznej metody.

3.     Usuwanie gumy do żucia z ubrań: Masło orzechowe

Kolejną skuteczną metodą będzie zastosowanie masła orzechowego. Trzeba ułożyć je na przyklejonej gumie formując warstwę, która całkowicie ją zakryje. Metoda ta sprawdza się ponieważ masło orzechowe zawiera naturalne oleje, które poluzują gumę.

Nie powinno się zostawiać powłoki z masła orzechowego na dłużej niż 60 sekund ponieważ pozostawienie jej dłużej grozi powstaniem zabrudzeń na ubraniach. Teraz, aby ściągnąć gumę możesz użyć noża do masła, metalowego pilnika do paznokci albo po prostu paznokcia. Dzięki temu zdrapiesz gumę. Usuwanie gumy do żucia z ubrań już wcale nie jest takie trudne, prawda? Pamiętaj, żeby później użyć odplamiacza, aby pozbyć się tłustych śladów, które mogą pozostać po zastosowaniu masła orzechowego.

Dobrym pomysłem będzie też wykorzystanie w tym celu oleju kokosowego albo ciepłego płynu. Dzięki temu z łatwością usuniesz gumę z ubrań.

4. Usuwanie gumy do żucia z ubrań: WD-40

Wiedziałeś, że w usuwaniu gumy do żucia z ubrań może pomóc Ci również produkt WD-40? Wystarczy, że zaaplikujesz niewielką ilość preparatu w miejsce gdzie przykleiła się guma a następnie ją zeskrobiesz. Bądź cierpliwy. Może to zająć trochę czasu. W zależności od tego jak mocno przykleiła się gumą. Pamiętaj też, że WD-40 może zostawiać plamy na materiale. Wykonaj najpierw test na małej powierzchni.

Która metoda pasuje Ci najlepiej? Masz kilka do wyboru. Testuj 😊

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, być może zainteresują Cię również inne teksty znajdujące się na naszym blogu. Sprawdź sam klikając tutaj.

Źródło zdjęcia: © Apiwat – Adobe Stock

Zastrzeżenie

Opisane i pokazane zastosowania produktów WD-40, zostały przedstawione firmie WD-40 przez użytkowników tych produktów. Zastosowania te nie były testowane przez firmę WD-40 i nie stanowią jej rekomendacji ani zaleceń. Podczas użytkowania produktów WD-40 należy kierować się zdrowym rozsądkiem. Zawsze należy przedstrzegać instrukcji na opakowaniu i brać pod uwagę znajdujące się tam ostrzeżenia.

Kontakt

Amtra Sp. z o.o. ul. Schonów 3 41-200 Sosnowiec

© 2020 WD-40 Company