Kto nie lubi kawy? Oczywiście tylko miłośnicy herbaty! Nie zależnie od tego jak bardzo lubisz kawę, musisz być świadomy, że przez przypadek możesz ją rozlać. A to jedna z tych rzeczy, których na prawdę nie lubimy. Dlaczego? Ponieważ usuwanie plam po kawie nie należy do najprostszych czynności, zwłaszcza jeżeli nie zrobimy tego od razu. Żeby ułatwić życie miłośnikom kawy, prezentujemy te kilka metod pozwalających na usuwanie plam po kawie bez zbędnego wysiłku:  

Stare, dobre piwo 

Wylałeś kubek ulubionej kawy na nieziemsko drogi dywan? Jeśli tak, nie martw się. Całe szczęście możesz sobie pomóc piwem- oczywiście pracując, nie pijąc je. Wydawało Ci się, że piwo może tylko podnieść ciśnienie osób chodzących do baru? Cóż, poza tym pomoże Ci usunąć plamy po kawie z dywanu. Jedyne co musisz zrobić, to polać plamę piwem i poczekać aż zacznie działać. Delikatnie wetrzyj piwo z dywan. Może się okazać, że czynność trzeba będzie kilka razy powtórzyć. Jednak ta metoda ma tylko jeden minus. Marnujemy dobrej jakości piwo na coś tak nieistotnego jak plama z kawy! 

Usuwanie plam po kawie – użyj soli

Jesteś w kawiarni ze starym przyjacielem a w perspektywie za pół godziny masz istotne spotkanie biznesowe? I właśnie wtedy, całkiem przez przypadek wylewasz kawę na koszulkę, ponieważ Twój przyjaciel opowiedział prześmieszny kawał? Okazuje się, że na to niezwykle ważne spotkanie, będziesz musiał pójść w poplamionej koszuli? A może gdzieś w pobliżu jest sól? Jeśli tak, to masz szczęście. Posyp solą plamę i poczekaj aż wniknie w materiał. Po chwili, usuń ją przy pomocy ręcznika papierowego. Ta metoda nie gwarantuje, że całkowicie pozbędziesz się plamy, ale na pewno będzie ona mniej widoczna i nie rozniesie się jeszcze bardziej. 

Użyj tego śmierdzącego octu

Żeby skutecznie usunąć plamę z kawy, możesz także użyć octu. Skuteczność tej metody będzie zależała od tego, jak intensywna jest plama. Jeśli jest mała, wystarczy że położysz na nią namoczony w occie ręcznik a następnie normalnie wypierzesz. Jeśli jednak plama jest duża, koniecznie trzeba polać plamę mieszanką 3 części octu i jednej części wody i pozostawić na całą noc. Włóż materiał do pralki, wypierz i będzie jak nowy. Pamiętaj  jednak, że ocet nie pachnie zbyt dobrze, więc podobnie może być z Twoimi ubraniami. 

Chusteczki dla dzieci mogą być bardziej przydatne niż Ci się wydaje 

Jeśli właśnie wylałeś kawę, ale masz w domu dzieci- jesteś szczęściarzem. Jest duże prawdopodobieństwo, że masz w domu paczkę chusteczek dla dzieci. Skutecznie usuwają one plamy z kawy z dywanu. Dlaczego? Ponieważ absorbują zarówno ciecz jak i plamę. Wiedziałeś, że chusteczki dla dzieci tak na prawdę nie służą tylko do czyszczenia dzieci? Na prawdę potrafią one plamę z kawy. 

Magia WD-40

Fakt, że WD-40 może być użyte do usuwanie plam z kawy, nikogo już nie zaskakuje. W końcu ten produkt ma tysiące zastosowań. Więc jaka jest różnica pomiędzy WD-40 i innymi wymienionymi metodami? Chodzi o to, że z WD-40 pozbędziesz się plam z kawy nie tylko z koszul, spodni czy dywanów, ale także ze skóry, z blatu czy z płytek na podłodze. To duży plus prawda? 

Niezależnie od tego jaki materiał został ubrudzony kawą, wystarczy spryskać do odrobiną WD-40  i chwilę odczekać. Następnie wystarczy przetrzeć powierzchnię czystą szmatką, albo wyprać ubranie w pralce. I… to wszystko! Warto pamiętać, że to tylko jedno z zastosowań WD-40, a tak na prawdę ten preparat potrafi dużo więcej. Sprawdź na naszym 

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na naszym blogu. Dowiesz się tam np. jak usunąć ślady po kredkach ze ścian. Wystarczy, że klikniesz tutaj.