tracking

Usuwanie plam z pomidora z ubrań – poradnik

Niezależnie od tego, czy jesteś młody czy starszy, faktem jest, że nie można nie lubić pomidorów. Jeśli kochasz coś za bardzo, może tak Cię to pochłonąć, że zostawisz niezły bałagan. Ubrudzenie ubrań pomidorami, to naprawdę nic trudnego. Usuwanie plam z pomidora również też może być równie proste.

Różne rodzaje plam z pomidorów

Zanim zaczniesz usuwać plamy z pomidorów, musisz rozpoznać z jakim rodzajem plamy masz do czynienia. Poniżej znajdziesz 3 najczęściej występujące plamy po pomidorach i dowiesz się, jak z nimi walczyć:

Świeży sok z pomidorów

Wszyscy kochamy świeży sok z pomidorów, prawda? Nie ma chyba powodu, dla którego ktoś miałby nie lubić jedzenia plasterków pomidora. Jednak, czasami z takiego plastra, może wyciec sok. Zostawi wtedy plamę na ubraniach. Pomidory niestety zostawiają trudne do usunięcia plamy.

Ketchup

Ketchup to chyba jeden z najbardziej popularnych produktów do jedzenia.  Jakby o tym pomyśleć, to na świecie jest tylko kilka potraw, które nie komponują się z ketchupem. Trzeba jednak pamiętać, że w ketchupie poza pomidorami występują jeszcze inne składniki takie jak cukier czy ocet.

Jeśli w jakiś sposób pobrudziłeś się ketchupem, musisz pamiętać, że nie wystarczy w pośpiechu wrzucić ubrań do gorącego prania. W takiej sytuacji cukier może zacząć się karmelizować od gorąca, a plama stanie się jeszcze cięższa do usunięcia.

Mając to w głowie, najpierw trzeba pomyśleć o usunięciu cukru, zanim potraktuje się tkaninę ciepłem.

Gotowany sos pomidorowy

Pomidor to taki składnik, który nie tylko idealnie smakuje w formie ketchupu ale także w niezliczonych innych daniach. Myśląc o tym, można dojść do wniosku, że pomidor to jednej z najbardziej wszechstronnych składników występujących na rynku. Jest on na przykład, niezbędnym składnikiem wielu włoskich sosów.

Jeśli ubrudzisz ubrania sosem pomidorowym, musisz wziąć pod uwagę, że poza pomidorami, sos składał się jeszcze z innych elementów np.  oleju.  Usunięcie plamy w takiej sytuacji będzie bardziej skomplikowane niż w wyżej wymienionych przypadkach.

Usuwanie plam z pomidora z ubrań

Jeśli wiesz już z jakim rodzajem plamy z pomidorów musisz się zmierzyć, nadszedł czas na samo usuwanie plamy. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak to zrobić:

Użyj WD-40

Podobnie jak w większości prac domowych i w tym przypadku WD-40 może okazać się nieocenioną pomocą. Niezależnie od tego z jaką plamą z pomidorów masz do czynienia, WD-40 będzie w stanie Ci pomóc. Musisz tylko spryskać kawałek materiału tym środkiem i przetrzeć materiał, gdzie pojawiła się plama z pomidorów. Pamiętaj, aby na początku sprawdzić działanie na małej powierzchni.

WD-40 zdziała cuda usuwając plamę z tkaniny. Sprawdzi się usuwając wszystkie wymienione wyżej rodzaje plam z pomidorów. Oznacza to, że możesz użyć WD-40 niezależnie od tego z jaką mierzysz się plamą.

Podczas używania WD-40 do usuwania plam z pomidorów, trzeba zachować ostrożność: nie wolno psykać WD-40 bezpośrednio na tkaninę. Najlepiej spryskać nim czystą szmatkę czy ręcznik. Chodzi o to, że bezpośrednie pryskanie na plamę niesie za sobą ryzyko pozostawienia śladu na tkaninie. Dlatego lepiej być w tym przypadku ostrożnym.

Skorzystaj ze słońca

Plamy z pomidorów są niewątpliwie ciężkie do usunięcia, ale dzięki promieniom słonecznym uda Ci się usunąć je z ubrań. Dzieje się tak dlatego, że ultrafiolet rozbija plamy z pomidora. Dlatego też najlepiej rozwiesić ubrania na słońcu po zakończeniu czyszczenia np. przy pomocy WD-40. Połączenie słońca i WD-40 pozwoli Ci na dobre pozbyć się plam!

Pranie!

Po usunięciu plam z pomidorów nie zapomnij o wypraniu ciuchów. Będą jak nowe 😊

Sprawdź też, jak usunąć gumę do żucia z betonu.

 

Zastrzeżenie

Opisane i pokazane zastosowania produktów WD-40, zostały przedstawione firmie WD-40 przez użytkowników tych produktów. Zastosowania te nie były testowane przez firmę WD-40 i nie stanowią jej rekomendacji ani zaleceń. Podczas użytkowania produktów WD-40 należy kierować się zdrowym rozsądkiem. Zawsze należy przedstrzegać instrukcji na opakowaniu i brać pod uwagę znajdujące się tam ostrzeżenia.

Kontakt

Amtra Sp. z o.o. ul. Schonów 3 41-200 Sosnowiec

© 2020 WD-40 Company