tracking

Usuwanie śladów z wody z luster- proste rady i wskazówki

Ślady z wody na lustrach są niedogodnością, która spotykała każdego z nas wiele razy. Jeśli nie zostaną usunięte prawidłowo, na lustrze pozostaną widoczne ślady. Nie zależnie od tego, gdzie mieszkasz, na pewno spotkałeś się z tymi uporczywymi śladami z wody na lustrze w łazience, szybie samochodowej czy oknach w domu. Jeśli nie wyczyścisz ich prawidłowo i na czas, staną się niemożliwe do usunięcia i sprawią, że lustra czy szkło będą bezużyteczne. Dostępne są różne środki czyszczące, dla których usuwanie śladów z wody i czyszczenie luster to nie problem. Jeśli szukasz sposobu, jak pozbyć się plam z wody z luster czy szkła, w tym artykule znajdziesz odpowiedź.

Usuwanie śladów z wody z luster

Okna i lustra w kuchni czy łazience są najbardziej narażone na pojawienie się plam z wody, ponieważ krople wody rozpryskują się na nie prosto ze zlewu. Jest wiele technik usuwania śladów wody, jednak nie wszystkie zadziałają, jeśli mamy do czynienia z bardzo twardą wodą. Najlepiej byłoby czyścić lustra po każdym użyciu wody z kranu, jednak nikt nie ma na to czasu. Poniżej znajdziesz kilka kroków, dzięki którym usuwanie śladów wody z luster i okien będzie prostsze.

Krok 1: Przygotuj mieszankę z 50% octu I 50% wody.  Najlepiej jeśli będzie to woda z jak najmniejszą ilością minerałów.

Krok 2: Weź ręcznik i namocz go w przygotowanej mieszance. Wytrzyj ślady z lustra czy szyby. Upewnij się, że ręcznik jest mokry przez cały czas.

Krok 3: W przypadku trudnych do usunięcia plam, przytrzymaj ręcznik chwilę dłużej. Kwasowość octu pomoże zmiękczyć minerały z twardej wody, co pozwoli na sprawne usuwanie śladów wody. Możesz też pozostawić mokry ręcznik na kilka minut, aż plamy zejdą.

Jeśli nie chcesz przechodzić całej tej procedury, możesz też użyć WD-40. Środek ten równie dobrze czyści lustra z plam po wodzie. Usuwanie śladów z wody przy użyciu tego preparatu wielofunkcyjnego jest niezwykle proste, a Twoje lustra lub szyby będą wyglądały jak nowe.

Usuwanie śladów z wody z dużych powierzchni szklanych

Poza lustrami i oknami, są też inne powierzchnie, na których mogą pojawić się plamy po wodzie, np. drzwi od prysznica. W przypadku tak dużych powierzchni, zbyt czasochłonne byłoby używanie namoczonego w occie i wodzie ręcznika. Czyszcząc większe powierzchnie, kieruj się poniższymi wskazówkami.

Krok 1: Przygotuj mieszaninę z 50% octu I 50% wody. Wlej ją do plastikowego rozpylacza.

Krok 2: Spryskaj czyszczoną powierzchnię. Użyj ręcznika, żeby rozetrzeć mieszankę, zmiękczyć i usunąć plamy.

Krok 3: Spłukaj czyszczoną powierzchnię. Następnie usuń nadmiar wody używając gąbki. Po zakończeniu, wypoleruj powierzchnię używając czystej, suchej ścierki.

Krok 4: Jeśli plamy ciężko usunąć, możesz użyć szczoteczki do zębów. Wycieraj energicznie ślady z wody aż do ich usunięcia.

Więcej trików i wskazówek

Poniżej znajduje się lista wypróbowanych metod usuwania śladów z wody z luster i szyb. Ten środek sprawia, że czyszczenie lustra jest niezwykle proste, a wszelkie zacieki znikają od razu.

WD-40: Nic nie pobije WD-40 jeśli chodzi o czyszczenie luster i usuwanie śladów wody. Jest prosty w użyciu a jedyne, co musisz zrobić to spryskać powierzchnię preparatem i przetrzeć ją czystą szmatką. Twoje szyby i lustra będą lśniły i wyglądały jak nowe. Efekt będzie taki sam jak po zatrudnieniu profesjonalisty. WD-40 szybko usuwa plamy dzięki reakcji z minerałami znajdującymi się w wodzie i ich rozmiękczeniu.

Ocet:

Jeśli na lustrach lub szybach znajdują się wyjątkowo uporczywe plamy, możesz użyć samego octu. Spryskaj powierzchnię octem bezpośrednio lub zamocz w nim ręcznik i zetrzyj plamy. Pamiętaj o założeniu rękawiczek ochronnych, ponieważ kwas znajdujący się w occie może uszkodzić Twoje dłonie.

Sok z cytryny:

Sok z cytryny również jest skuteczny, jeśli chodzi o usuwanie śladów wody z luster, ponieważ zawiera kwas. Wymieszaj sok z cytryny z wodą. Użyj tej mieszanki, żeby usunąć plamy z luster lub szyb.

Soda oczyszczona:

Jest idealnym środkiem czyszczącym. Wymieszaj wodę z soda oczyszczoną i zaaplikuj taką pastę na zabrudzoną powierzchnię lustra lub szyby. Pozostaw na około pół godziny i zetrzyj. Wyczyść powierzchnię mokrym ręcznikiem i spłucz. Lustro będzie wyglądało jak nowe.

Alkohol izo-propylowy:

Alkohol izo-propylowy również jest przydatny do usuwania plam po wodzie z luster i szyb. Wymieszaj jedną część alkoholu z czterema częściami wody. Użyj takiej mieszanki do wyczyszczenia luster. Jest to skuteczny sposób na usunięcie lekkich śladów po wodzie. Efektywnie czyści lustra i szyby.

Proszek do zmywarki:

Usuwanie śladów wody z luster i szyb może również ułatwić prosta mikstura z proszku do zmywarki I wody.

Użyj amoniaku:

Jednym z najlepszych środków czyszczących szkło jest płynny amoniak. Przygotuj mieszankę amoniaku z wodą, zmocz nią ręcznik i wyczyść plamy z lustra lub szyby. Koniecznie użyj rękawiczek ochronnych, ponieważ amoniak może spowodować poważne uszkodzenia. Może podrażniać skórę, dlatego trzeba używać go z rozwagą.

Te proste triki przydadzą się do czyszczenia luster i szyb. Naszym ulubionym sposobem jest usuwanie śladów wody za pomocą WD-40. Jest łatwy w użyciu, szybko działa i przynosi wspaniałe rezultaty.

Zastrzeżenie

Opisane i pokazane zastosowania produktów WD-40, zostały przedstawione firmie WD-40 przez użytkowników tych produktów. Zastosowania te nie były testowane przez firmę WD-40 i nie stanowią jej rekomendacji ani zaleceń. Podczas użytkowania produktów WD-40 należy kierować się zdrowym rozsądkiem. Zawsze należy przedstrzegać instrukcji na opakowaniu i brać pod uwagę znajdujące się tam ostrzeżenia.

Kontakt

Amtra Sp. z o.o. ul. Schonów 3 41-200 Sosnowiec

© 2020 WD-40 Company