tracking

Zrób to sam: Jak usunąć plamy ze szminki

Czasami ubrudzimy coś szminką i okazuje się, że ciężko jest usunąć ich pigment. Może się to zdarzać dość często, dlatego musimy wiedzieć jak łatwo pozbyć się tych plam metodami „zrób to sam”. Możesz stać się ekspertem od usuwania tego typu plam. Jest wiele rodzajów szminek, co zwiększa ilość różnych plam z jakimi musimy sobie poradzić. Wśród najpopularniejszych są:

  1. Szminki nawilżające
  2. Szminki nawilżające i nabłyszczające
  3. Szminki matowe
  4. Szminki w kremie
  5. Błyszczyki

Najtrudniejsze może okazać się usunięcie plam ze szminki z ubrań i innych materiałów takich jak na przykład obrusy na stół. Metody usuwania takich plam są jednak takie same. Poniżej pokażemy Ci kilka sposobów na to jak metodami „zrób to sam” usuniesz plamy ze szminki z materiału.

W zależności od tego jaki jest rozmiar plamy i jak stara ona jest, metody ich usuwania będą się od siebie różnić. Bardzo ważne jest, aby sprawdzać metkę przy materiale, który chcemy wyczyścić, ponieważ w przeciwnym wypadku może okazać się, że go zniszczymy.

Jak usunąć plamę

1) Zrób to sam: zetrzyj plamę

Ten krok sprawdzi się tylko jeśli plama jest dość świeża i nie wyschła. Wytrzyj plamę używając ręcznika papierowego albo czystej szmatki. Zmniejszy to ilość wysiłku jaki będzie wymagany przy kolejnych krokach.

2) Zrób to sam: Spłukaj plamę zimną wodą

Jeśli plama znajduje się na ubraniu, zabierz je szybko do zlewu w łazience i dokładnie spłukaj plamę zimną wodą. Rób tak przez kilka minut, co jakiś czas pocierając plamę. Po trzech, czterech razach, sprawdź czy plama nadal jest na ubraniu.

3) Zrób to sam: Dodaj detergent

Jeśli poprzedni krok nie był skuteczny i nie udało się pozbyć plamy, nadszedł czas na detergent. Potrzyj plamę używając detergentu. Materiał musi być wtedy nadal mokry. Po aplikacji detergentu odczekaj kilka minut zanim podejmiesz kolejne kroki. Po tym czasie jeszcze raz potrzyj plamę i opłukaj ją ponownie zimną wodą.

4) Zrób to sam: Spróbuj użyć ocet, aby usunąć plamę

Jeśli żadna z wymienionych wyżej metod nie zadziałała i plama nadal znajduje się na twoim ubraniu czy obrusie, nadszedł czas na kolejny krok. Weź miskę z octem, zanurz w niej zaplamiony szminką materiał i powtórz poprzedni krok.

5) Zrób to sam: Użyj preparatu wielofunkcyjnego WD-40

Tego typu działanie jest najbardziej skuteczne jeśli chodzi o duże przedmioty np. obrus na stół obiadowy. Pamiętaj jednak, żeby zawsze przestrzegać zaleceń producenta, ponieważ różnie może to zadziałać na różnych rodzajach materiałów. Na niektórych materiałach WD-40 może zostawiać plamy.

Spryskaj odpowiednią ilością preparatu WD-40 plamę i pozostaw na kilka minut. Spowoduje to osłabienie plamy. Następnie potrzyj plamę używając starej szczoteczki do zębów, podczas gdy jest ona jeszcze mokra od WD-40.

Po usunięciu plamy, możesz jeszcze raz użyć WD-40, aby utworzyć warstwę ochronną.

Sprawdź naszą stronę, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o produktach, poznać przydatne rady i wskazówki, czy po prostu dowiedzieć się czegoś nowego. Wystarczy, że klikniesz tutaj.

Zastrzeżenie

Opisane i pokazane zastosowania produktów WD-40, zostały przedstawione firmie WD-40 przez użytkowników tych produktów. Zastosowania te nie były testowane przez firmę WD-40 i nie stanowią jej rekomendacji ani zaleceń. Podczas użytkowania produktów WD-40 należy kierować się zdrowym rozsądkiem. Zawsze należy przedstrzegać instrukcji na opakowaniu i brać pod uwagę znajdujące się tam ostrzeżenia.

Kontakt

Amtra Sp. z o.o. ul. Schonów 3 41-200 Sosnowiec

© 2020 WD-40 Company