tracking

Co zrobić, żeby mieć czyste lustra

Każdy z nas lubi patrzeć na czyste lustra, ale jak najlepiej o nie zadbać? 

Poniżej przytaczamy kilka najczęściej popełnianych błędów podczas czyszczenia luster w łazience. Pamiętaj, aby ich unikać. 

Używanie brudnych ręczników 

Najbardziej powszechnym błędem jest mycie luster przy pomocy brudnych ręczników. Na ręcznikach czy ściereczkach, których używamy zbiera się kurz i brud, który następnie przenoszony jest na powierzchnię lustra. 

Zbyt duże uwielbienie dla środków do czyszczenia szyb 

Płyny do szyb nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o czyszczenie luster. Często mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Decydując się na zastosowanie płynu do szyb, będziesz musiał nastawić się na użycie siły mięśni i poświęcenie kilku minut. 

Czyszczenie w linii prostej 

Czyszcząc lustra, musimy pamiętać żeby nie zostawiać smug, bo one rzeczywiście mogą zniszczyć piękno lustra a Twoja praca pójdzie na marne. Niezależnie od tego, czy do czyszczenia wybrałeś ścierkę czy papier, twoja praca może być daremna. Dlatego należy pamiętać o tym, aby czyścić lustro w odpowiedni sposób. Wypróbuj tzw. czyszczenie w linii prostej. 

 

Używanie tych samych gąbek 

Wielu z nas popełnia ten błąd: używanie tych samych gąbek do czyszczenie umywalki, luster i toalety. Jeśli jestem jedną z tych osób- natychmiast przestań. W ten sposób roznoszone są zarazki. To niezwykle ważne, żeby mieć kilka osobnych gąbek do różnych prac w łazience. Oczywiście musisz być w stanie je odróżnić- może w jakiś sposób je oznacz. Pamiętaj także, żeby gąbki których używasz były czyste. Żeby upewnić się, że na Twoich gąbkach nie ma bakterii ani zarazków, możesz na chwilę włożyć je do mikrofalówki. Czyste lustra to to czego oczekujemy ale jeszcze ważniejsze jest to, żeby nie było na nich bakterii i zarazków. 

Zapominanie o ochronie luster przed parą 

Jeśli lubisz brać długie kąpiele czy gorące prysznice, musisz wziąć to pod uwagę w trakcie czyszczenia luster. Używanie ciepłej wody w łazience powoduje parowanie wody, która następnie osiada na lustrach. Możesz jednak je ochronić, jeśli przetrzesz lustra pianką do golenia. 

Wystarczy, że nałożysz na ściereczkę trochę pianki do golenia i przetrzesz lustro, a następnie wytrzesz je czystą ścierką. Pianka do golenia utworzy warstwę ochronną na powierzchni lustra. Może ona powodować, że lustro będzie wyglądać na trochę ciemne, ale zdziała cuda jeśli chodzi o ochronę przed parą wodną. Oczywiście najlepiej robić przed każdą kąpielą, ale kto z nas ma na to czas  😉

Nie używanie WD-40

 

Kolejnym istotnym błędem popełnianym podczas czyszczenia luster jest nie używanie WD-40. Ten preparat wielofunkcyjny czyści lustra i chroni je przed parą wodną osiadającą na nich. Poza tym WD-40 przyda się jeszcze w wielu innych, różnych przypadkach. Sprawdź na naszym blogu.  

Zastrzeżenie

Opisane i pokazane zastosowania produktów WD-40, zostały przedstawione firmie WD-40 przez użytkowników tych produktów. Zastosowania te nie były testowane przez firmę WD-40 i nie stanowią jej rekomendacji ani zaleceń. Podczas użytkowania produktów WD-40 należy kierować się zdrowym rozsądkiem. Zawsze należy przedstrzegać instrukcji na opakowaniu i brać pod uwagę znajdujące się tam ostrzeżenia.

Kontakt

Amtra Sp. z o.o. ul. Schonów 3 41-200 Sosnowiec

© 2020 WD-40 Company