matomo

Czystość w domu: jak dbać o domowe powierzchnie?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
loading...Loading...

Nasze mieszkania to dla nas często najważniejsze miejsca na Ziemi. Dom to miejsce gdzie możemy wyciągnąć nogi po długim, męczącym dniu pracy i po prostu odpocząć. Jednak ciężko się zrelaksować jeśli w domu nie jest czysto. Dlatego czystość w domu to coś, o co powinniśmy dbać każdego dnia.

Czystość w domu sprawi, że będzie Ci się wygodniej i przyjemniej żyło (kluczem jest dobra organizacja).

Gąbka i woda z mydłem

To z pewnością najbardziej podstawowa metoda jeśli chodzi o zachowanie czystości w domu. Wystarczy, że do wiadra w wodą dodasz kilka kropli detergentu. Następnie namocz gąbkę w wodzie z detergentem. Pamiętaj jednak, że ta metoda będzie wymagała dużego zaangażowania twoich mięśni. Nie będzie to lekka praca.

Zastosowanie wody z mydłem jako środka czyszczącego nie pozwoli na usunięcie niektórych rodzajów zabrudzeń. Dlatego właśnie zalecamy stosowanie innych metod, jeśli masz do czynienia z czymś więcej niż kurz. W końcu zależy nam na pięknych, błyszczących powierzchniach, prawda?

WD-40 dla czystości w domu

Wspominaliśmy już dlaczego zastosowanie wody z mydłem nie jest najlepszym rozwiązaniem. Polecamy natomiast użycie WD-40 do czyszczenie tych delikatnie zabrudzonych powierzchni, jak i tych, na których znajduje się więcej brudu lub jest on trudniejszy do usunięcia.

W przypadku czyszczenia przy pomocy WD-40, za każdym razem musisz spryskać powierzchnię tym preparatem wielofunkcyjnym i odczekać kilka minut, żeby zaczął działać. W tym czasie WD-40 rozpuści brud, smar i tłuszcz w stopniu, który pozwoli na pozbycie się zabrudzeń w prosty sposób. Nie używaj WD-40 na chropowatych powierzchniach i zawsze sprawdzaj zalecenia producenta przed użyciem. WD-40 może pozostawiać śliską warstwę, na której możesz wywinąć orła- pamiętaj o tym!

W kilku słowach można więc powiedzieć, że WD-40 działa jako odtłuszczacz na prawie każdej powierzchni i usuwa wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Inaczej niż w przypadku wody z mydłem, magia preparatu wielofunkcyjnego WD-40 nigdy Cię nie zawiedzie!

Biorąc to wszystko pod uwagę, musisz przyznać, że użyteczność WD-40 jeżeli chodzi o czystość w domy jest nieoceniona. Dzięki jednej puszce Twoje życie stanie się o wiele prostsze. Stosowanie WD-40 znacząco zmniejsza ilość siły jaką musimy włożyć w czyszczenie powierzchni w domu.

Sprawdź naszą stronę, jeśli chcesz poznać więcej wskazówek dotyczących użytkowania produktów, rad przydatnych w domu i ogrodzie, czy po prostu informacji o produktach. Wystarczy, że klikniesz tutaj. Na naszym blogu znajdziesz na prawdę dużo ciekawych artykułów- może zainteresują Cię porady zts? Kliknij tu.

Zastrzeżenie

Opisane i pokazane zastosowania produktów WD-40, zostały przedstawione firmie WD-40 przez użytkowników tych produktów. Zastosowania te nie były testowane przez firmę WD-40 i nie stanowią jej rekomendacji ani zaleceń. Podczas użytkowania produktów WD-40 należy kierować się zdrowym rozsądkiem. Zawsze należy przedstrzegać instrukcji na opakowaniu i brać pod uwagę znajdujące się tam ostrzeżenia.

Kontakt

Amtra Sp. z o.o. ul. Schonów 3 41-200 Sosnowiec

© 2019 WD-40 Company