matomo

Najlepsze produkty na usuwanie rdzy z metalowych ogrodzeń

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
loading...Loading...

Kiedy metal wchodzi w kontakt z wodą przez długi czas, zaczyna się na nim pojawiać rdza, która go niszczy. Rdza może pojawiać się na wszystkich metalowych przedmiotach: narzędziach, meblach ogrodowych, metalowych ogrodzeniach, samochodach itp. Jeśli po prostu ją zostawisz korozja w mgnieniu oka zniszczy wszystkie przedmioty, na których pojawiła się rdza. To samo dzieje się z siatkami ogrodzeniowymi czy takimi, które czasami umieszczamy w oknach. Zwłaszcza jeśli mieszkasz w miejscu cechującym się wysoką wilgotnością- wtedy Twoje ogrodzenie może służyć Ci przez bardzo krótki czas.

Dzisiaj dowiesz się, że usuwanie rdzy nie jest takie trudne, jakby się mogło wydawać.

Sok z cytryny i sól

Powierzchnie, na której znajduje się rdza posyp solą i potrzyj. Następnie wyciśnij na sól trochę soku z cytryny i pozostaw tak na godzinę- dwie. Po tym czasie zeskrob mieszankę z powierzchni metalu przy użyciu druciaka. Jeśli metal podatny jest za zarysowania, użyj do tego czegoś delikatniejszego np. miękkiej ściereczki. Konieczne będzie wtedy użycie troszkę większej siły.

Soda oczyszczona

Najlepsze produkty na usuwanie rdzy z metalowych ogrodzeń

W misce przygotuj pastę z sody oczyszczonej i wody. Nałóż pastę na zardzewiałą powierzchnię i pozostaw na kilka godzin.  Po tym czasie, zeskrob pastę przy użyciu szczoteczki. Przemyj czyszczoną powierzchnię czystą wodą i zobaczysz, że rdza zniknęła. Przetrzyj powierzchnię suchą szmatką, aby nie pozostawić wilgoci.

Ocet

Najlepsze produkty na usuwanie rdzy z metalowych ogrodzeń

Ocet słynie z tego, że jest dobrym naturalnym środkiem czyszczącym. Z usuwaniem rdzy radzi sobie równie dobrze, jak wymienione wyżej produkty. Możesz użyć go do usuwania rdzy ze wszelkich metalowych powierzchni, w tym również siatki ogrodzeniowej. Sposób użycia jest podobny, jak przy wcześniejszych przykładach. Zamocz czystą ściereczkę w occie i nałóż ocet na ogrodzenie. Pozostaw na kilka godzin i usuń przy pomocy druciaka. Przemyj czystą wodą, aby zmyć zanieczyszczenia.

Usuwanie rdzy z WD-40

To najbardziej wszechstronna i wygodna metoda ze wszystkich. Głównie dlatego, że wystarczy spryskać powierzchnię, na której znajduje się rdza, zamiast namaczać ścierki w przygotowanych substancjach. Ponadto nie ma konieczności pozostawiania WD-40 na kilka godzin czy dni (w zależności od rdzy).

Jeśli rdza ciężko schodzi, może okazać się konieczne żeby czynność powtórzyć. Użycie do tego WD-40 zmniejszy ryzyko wystąpienia rdzy w przyszłości, ponieważ ten preparat wypiera wodę. Zadziała on jako powłoka ochronna na siatce ogrodzeniowej i ochroni ją przed rdzą przez długi czas.

 

Wejdź na naszą stronę i znajdź więcej informacji, porad i trików związanych z użyciem WD-40 np. o tym jak usunąć rdzę z metalu. 

Kontakt

Amtra Sp. z o.o. ul. Schonów 3 41-200 Sosnowiec

© 2019 WD-40 Company