tracking

Wiosenne porządki w ogrodzie

Dostrzegasz już pierwsze oznaki wiosny? Żegnamy zimę i z szerokim uśmiechem witamy wiosnę. Po zimie w ogrodzie jest na prawdę dużo pracy. Zaangażuj wszystkich w prace w ogrodzie, w końcu później wszyscy będziecie z niego korzystać. Potrzebne Wam są tylko: odpowiedni sprzęt, dobra organizacja pracy i oczywiście chęci. Wiosenne porządki na prawdę nie są takie straszne. 

Przygotuj narzędzia ogrodowe

Niezależnie od tego czy sprzątasz w domu, gotujesz w kuchni, czy przygotowujesz się na nadejście wiosny, musisz sobie to ułatwić. Żeby przygotować narzędzia, musisz pozbyć się brudu i rdzy. Do tego możesz użyć WD-40. Oczywiście idealnie byłoby, gdybyś przed zimą również zabezpieczył narzędzia tym preparatem. 

Usuń brud

Zanim zaczniesz przycinać drzewa, krzewy, i rośliny, pozbądź się brudu np. porostów z chodników. Będziesz potrzebować do tego wody, szczotki i detergentu. Z tłustymi zabrudzeniami natomiast poradzi sobie WD-40 , który skutecznie usuwa i wypiera wodę. 

Nadejście wiosny to również dobry czas na sprawdzenie stanu mebli ogrodowych. Jeśli są drewniane, uważaj, najlepiej stosuj do tego miękką ściereczkę i specjalny środek do drewna. Metalowe elementy możesz czyścić bez obaw przy pomocy WD-40 . Meble z wikliny najlepiej czyścić wodą z dodatkiem kwasku cytrynowego. 

Zadbaj o rośliny 

Teraz czas na zajęcie się roślinami. Zacznij od drzew liściastych, które są zbyt stare i rosną zbyt gęsto. Koniec marca to też dobry czas, aby pozbyć się zimowej ochrony. Wycinamy wnętrze korony drzewa. To bardzo ważna rzecz. Gałęzie i liście, które opadły mogą powodować, że trawa będzie rosła szybciej. To samo w przypadku starej skoszonej trawy.  

Teraz poświęcimy trochę uwagi rabatom. Kora i torf mogą posłużyć jako warstwa wierzchnia. Liście, słoma i gałęzie drzew mogą być dobrymi składnikami kompostu. Trzeba też wyciąć wyblakłe kwiatostany i wyczyścić byliny z wyschniętych liści. 

Kilka cennych wskazówek

Marzec to zaledwie początek wiosennego sprzątania. Teraz Twój taras, balkon i kamienne ścieżki należy wyczyścić. Krzewy muszą być zabezpieczone. Drewniane meble pokryte warstwą ochronną. To też czas na udekorowanie ogrodu. 

Dni stają się co raz dłuższe i jest co raz więcej słońca… wiosna zbliża się wielkimi krokami! Widzisz już jej pierwsze oznaki w ogrodzie? 

Jeśli ogród to Twoja pasja, z pewnością zainteresuje Cię tez artykuł o usuwaniu chwastów.

Zastrzeżenie

Opisane i pokazane zastosowania produktów WD-40, zostały przedstawione firmie WD-40 przez użytkowników tych produktów. Zastosowania te nie były testowane przez firmę WD-40 i nie stanowią jej rekomendacji ani zaleceń. Podczas użytkowania produktów WD-40 należy kierować się zdrowym rozsądkiem. Zawsze należy przedstrzegać instrukcji na opakowaniu i brać pod uwagę znajdujące się tam ostrzeżenia.

Kontakt

Amtra Sp. z o.o. ul. Schonów 3 41-200 Sosnowiec

© 2020 WD-40 Company