tracking

Jak myć samochód? 6 prostych kroków

Mycie samochodu wydaje się być czymś uciążliwym i trudnym, ale dzięki naszemu podręcznemu przewodnikowi nie wygląda to tak źle. Korzystanie z myjni samochodowej co miesiąc może być bardzo drogie i powiedzmy wprost – nie każdy to robi co miesiąc. Wyobraź sobie cały ten brud osadzony na samochodzie, który jest niewidoczny na pierwszy rzut oka, a który tak pogarsza wygląd pojazdu. Problem ten nasila się zwłaszcza w czasie takim jak teraz- jesień sprzyja zabrudzeniom samochodu wewnątrz i na zewnątrz. Dlatego wykonaj kilka prostych czynności, które pomogą w utrzymaniu karoserii samochodu w dobrym stanie czystości. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami użycia wybranego produktu. Dzięki temu nie uszkodzisz karoserii. Czas zabrać się do roboty. Jak myć samochód? Aby się tego dowiedzieć przeczytaj nasz artykuł i sam zdecyduj czy jest to coś, co będziesz chciał wykonać samodzielnie.

Rzeczy, których będziesz potrzebować

Krok 1: Umyj samochód myjką wysokociśnieniową

Jednym z największych błędów, jakie popełnia większość ludzi podczas mycia samochodu jest użycie płynu do naczyń lub detergentu do mycia pojazdu. Co prawda, te produkty usuwają zanieczyszczenia z lakieru, ale równocześnie usuwają wosk i odsłaniają polakierowaną powierzchnię, która staje się podatna na rdzewienie. Dlatego użyj szamponu samochodowego i umyj nim pojazd pocierając lakier miękką rękawicą. Zamiast wiadra z wodą i mydła użyj myjki wysokociśnieniowej, która pomoże usunąć silnie przylegające osady zanieczyszczeń. Nie zapomnij o umyciu kół i felg, ponieważ tam jest zawsze dużo zanieczyszczeń.

mycie samochodu2

Krok 2: Wytrzyj pojazd do sucha

Po umyciu wytrzyj lakier za pomocą specjalnej ściereczki do osuszania karoserii lub innej podobnej, aby nie zostały na nim ślady po wodzie. Oczywiście jeśli nie masz pod ręką specjalnych ściereczek możesz użyć zwykłego ręcznika czy nawet ręcznika papierowego. Pamiętaj jednak, że to rozwiązanie jest dalekie od ideału. Po takim działaniu na karoserii mogą pozostać kawałki zastosowanego materiału. Zawsze warto mieć w samochodzie specjalne ścierki z mikrofibry.

jak myc samochod2

Krok 3: Wypoleruj samochód

Polerowanie jest czymś innym niż woskowanie. Ta czynność jest opcjonalna i pozwala na usunięcie niewielkich zadrapań z powierzchni lakieru na samochodzie. Nałóż niewielką ilość środka do polerowania na gąbkę polerską i przetrzyj nią całą powierzchnię lakieru tak, aby nie pozostały smugi. Tego typu działanie pomoże Ci pozbyć się niewielkich zarysowań. Możesz również próbować je usunąć przy pomocy Preparatu Wielofunkcyjnego WD-40.

lubricate

Krok 4: Nałóż wosk chroniący lakier

Zastanawiając się jak myć samochód, nie możesz zapomnieć o woskowaniu. Mycie samochodu jest niekompletne. Warstwa wosku chroni lakier samochodowy przed działaniem promieni UV i wyblaknięciem. Chroni również lakier przed korozyjnym działaniem ptasich odchodów. Nałóż niewielką ilość wosku na piankowy aplikator do wosku i rozprowadź ją na powierzchni lakieru ruchami kołowymi. Są 2 rodzaje wosku – jeden daje białą błyszczącą warstwę końcową, a drugi – lśniący połysk. Wybierz odpowiedni rodzaj wosku dla swojego koloru lakieru.

polish car

Krok 5: Umyj szyby

Kolejnym krokiem jest zadbanie o szyby. Po ich umyciu wodą z mydłem i usunięciu nadmiaru wody, spryskaj szybę niewielką ilością środka do czyszczenia w sprayu i przetrzyj tak, aby usunąć wszystkie zanieczyszczenia i smugi. Nie zapomnij o opuszczeniu szyby i umyciu jej górnej krawędzi. Nie wykonuj tej czynności w pełnym słońcu- wtedy na pewno pojawią się na szybach niechciane smugi.

carwindow

Krok 6: Nasmaruj części metalowe preparatem wielofunkcyjnym WD-40

Teraz przyszedł czas na zabezpieczenie części metalowych samochodu przed korozją. Użyj do tego Preparatu Wielofunkcyjnego WD-40. Spryskaj nim powierzchnie, które mają być chronione. Uważaj na spadające krople – jeśli powstaną zbierz je ściereczką. Jeśli nie jesteś pewny, które powierzchnie spryskać – zapytaj producenta zanim to zrobisz. NIGDY nie spryskuj opon, ponieważ utracą one przyczepność do drogi. Będą po prostu zbyt śliskie.

lubricate

Pozostałe wskazówki

Wiesz już jak myć samochód przy pomocy zaledwie kilku prostych kroków. Innym problemem przy samochodzie jest często trudność przy usuwaniu naklejek. Zwłaszcza tych, które znajdują się na przedniej szybie. Ale to żaden problem – WD-40 je usunie! Spryskaj nim naklejkę i poczekaj chwilę. Preparat rozluźni klej i możesz wtedy usunąć naklejkę za pomocą plastikowej szpachelki. Na naszej stronie znajdziesz do tego odpowiedni artykuł. Wystarczy, że klikniesz tutaj. 

I to wszystko . . . 6 prostych czynności przy myciu samochodu!

Kontakt

Amtra Sp. z o.o. ul. Schonów 3 41-200 Sosnowiec

© 2021 WD-40 Company