tracking

Jak usunąć gumę do żucia z ubrań?

Zdarzyło Ci się kiedyś siedzieć w miejscu, gdzie zaraz obok znajduje się guma do żucia? Przykleiła Ci się ona do ubrania? Na początku możesz się przestraszyć, że ubranie będzie do wyrzucenia. Ucieszysz się jednak wiedząc, że jest kilka szybkich metod, które pozwolą Ci odpowiedzieć na pytanie jak usunąć gumę do żucia z ubrań. W tym artykule zaprezentujemy cztery z nich. Każda wymaga zastosowania innego produktu oraz poświęcenia różnej ilości czasu. Stosując metodę prasowania potrwa to zaledwie kilka minut, natomiast w przypadku zamrażania nawet kilka godzin. Każda z metod wiąże się tez z ryzykiem np. używając masła orzechowego możesz zatłuścić tkaninę. Przejdźmy do opisu samych metod. Znajdź tą odpowiednią dla Ciebie. Oto one:

Rzeczy, których będziesz potrzebować

  • reklamówka foliowa (jeśli wybierzesz zamrażanie)

  • żelazko (jeśli wybierzesz prasowanie)

  • kawałek kartonu (jeśli wybierzesz prasowanie)

  • masło orzechowe (jeśli wybierzesz tą metodę)

  • preparat wielofunkcyjny WD-40 (jeśli wybierzesz tą metodę)

Krok 1: Zamrażanie gumy

Kto by pomyślał, że usuwanie gumy do żucia z ubrań może być tak proste? Wystarczy zamrożenie ubrania. Musisz tylko złożyć ubranie tak, żeby przyklejona guma znalazła się na samej górze. Pamiętaj tylko, żeby przez przypadek nie roznieść gumy bardziej, albo nie przykleić do niej innej części zabrudzonego materiałów czy innej części garderoby.

Teraz weź plastikową reklamówkę i włóż do niej ubrania. Upewnij się, że guma nie dotyka góry plastikowej reklamówki.  Dokładnie zwiąż reklamówkę i włóż ją do zamrażarki.

Po kilku godzinach, wyjmij ubrania z zamrażarki i z reklamówki. Teraz wystarczy już tylko zdrapać gumę przy pomocy noża do masła albo zwyczajnie używając do tego paznokcia. Guma powinna z łatwością się odkleić, więc tą czynność wykonasz bardzo szybko.

usunac gume do zucia

Krok 2: Prasowanie gumy

Żeby to zrobić, musisz naszykować kawałek kartonu, który następnie położysz na desce do prasowania. Musisz to zrobić, aby być pewnym, że guma nie przyklei się do deski do prasowania. Ułóż ubranie gumą do dołu, tak żeby dotykała ona kartonu.

Następnie należy nastawić żelazko na średnią moc i przeprasować żelazkiem kawałek materiału, do którego przyklejona jest guma. Czynność należy powtarzać dopóki guma nie odklei się od ubrania. Po odklejeniu od ubrania powinna przykleić się do podłożonego kartonu.

usunac gume do zucia2

Krok 3: Masło orzechowe

Kolejną skuteczną metodą będzie zastosowanie masła orzechowego. Trzeba ułożyć je na przyklejonej gumie formując warstwę, która całkowicie ją zakryje. Metoda ta sprawdza się ponieważ masło orzechowe zawiera naturalne oleje, które poluzują gumę.

Nie powinno się zostawiać powłoki z masła orzechowego na dłużej niż 60 sekund ponieważ dłuższy czas grozi powstaniem zabrudzeń na ubraniach. Teraz, aby ściągnąć gumę możesz użyć noża do masła, metalowego pilnika do paznokci albo po prostu paznokcia. Dzięki temu zdrapiesz gumę. Pamiętaj, żeby później od razu użyć odplamiacza, aby pozbyć się tłustych śladów, które mogą pozostać po zastosowaniu masła orzechowego.

maslo orzechowe

Krok 4: Preparat Wielofunkcyjny WD-40

Wiedziałeś, że w usuwaniu gumy do żucia z ubrań może pomóc Ci również produkt WD-40? Wystarczy, że zaaplikujesz niewielką ilość preparatu w miejsce gdzie przykleiła się guma a następnie ją zeskrobiesz. Bądź cierpliwy. Może to zająć trochę czasu. W zależności od tego jak mocno przykleiła się gumą. Pamiętaj też, że WD-40 może zostawiać plamy na materiale. Wykonaj najpierw test na małej powierzchni.

wd 40

Podsumowanie

Przedstawiliśmy Ci 4 różnego rodzaju metody odpowiadające na pytanie jak usunąć gumę do żucia z ubrań. Znasz już ich wady i zalety. Dzięki temu możesz wybrać odpowiedni dla Ciebie sposób pozbycia się niechcianej gumy. Podziel się z nami swoimi odczuciami za pośrednictwem social mediów. Znajdź nas na Facebooku https://www.facebook.com/OriginalWD40.Poland lub na Instargamie https://www.instagram.com/originalwd40poland/ . Zaglądaj również na naszego bloga, gdzie znajdziesz więcej ciekawych porad i wskazówek. Wystarczy, że klikniesz tutaj.  😊

Podobne instruktaże

Kontakt

Amtra Sp. z o.o. ul. Schonów 3 41-200 Sosnowiec

© 2021 WD-40 Company