tracking

Jak usunąć naklejkę lub etykietę?

Na pewno pamiętasz tą radość z nowo kupionych butów. Oczywiście chcesz je założyć od razu, ale wtedy przypomina Ci się, że przecież najpierw trzeba pozbyć się naklejki z podeszwy. Niestety nie zawsze jest to proste, a przecież nie pokażesz się na mieście w butach z naklejką 😉 Podobnej frustracji można się spodziewać, kiedy chcesz usunąć naklejkę ze szklanej butelki. Chcesz ją zeskrobać, a wtedy zaczyna się targać…

Tak, każdy z nas to przeżył… ale od czego jest niezawodny Preparat Wielofunkcyjny WD-40!

Oczywiście sposobów na usunięcie naklejek jest wiele np. użycie suszarki do włosów czy oliwy z oliwek. Niestety te metody wymagają zazwyczaj bardzo dużo czasu. Co więcej zastosowanie np. oliwy z oliwek może spowodować zatłuszczenie powierzchni dokoła. Natomiast przy pomocy ściereczki lub gąbki i puszki WD-40, już zaledwie po kilku psiknięciach pozbędziesz się naklejki, nie pozostawiając przy tym resztek kleju czy tłustej powierzchni. Preparat Wielofunkcyjny sprawdzi się na przykład jeśli chcesz usunąć naklejkę z buta, z wazonu, ze słoika po dżemie, z plastikowej butelki, z opakowania na płytę CV/DVD czy z okna!

Rzeczy, których będziesz potrzebować

  • Preparat Wielofunkcyjny WD-40

  • Ściereczka z mikrofibry

  • Gąbka

  • Skrobaczka (opcjonalnie) lub coś zastępczego o podobnej funkcjonalności (nóż z zaokrągloną końcówką) do usunięcia naklejki z jeszcze większa łatwością

Krok 1: Zastosuj produkt

Na początek naszykuj czystą, suchą ściereczkę i puszkę WD-40. Wstrząśnij puszką porządnie kilka razy, tak żeby zawartość dobrze się wymieszała, co zagwarantuje skuteczne działanie produktu. Trzymaj puszkę w pozycji pionowej (chyba, że masz puszkę, która może być użyta również do góry nogami- puszkę ze specjalnym aplikatorem Smart Straw lub z elastyczną słomką Flexible) i spryskaj naklejkę, którą chcesz usunąć. Musisz zastosować taką ilość produktu, aby cała etykieta była dobrze zwilżona. Czasem trzeba spryskać produktem ściereczkę, a następnie przyłożyć ja do etykiety.

jak usunac naklejke2

Krok 2: Pozwól produktowi działać

Po spryskaniu naklejki produktem, odczekaj chwilę. Daj produktowi czas na działanie. Kilka minut wystarczy. W tym czasie Preparat Wielofunkcyjny WD-40 wnika pod naklejkę do warstwy kleju. Jego działanie powoduje osłabienie połączeń kleju z powierzchnią, w efekcie czego, możesz usunąć naklejkę oraz klej, który znajduje się pod nią. W zależności od rodzaju powierzchni na której znajduje się etykieta, proces może potrwać chwilkę dłużej.

klepsydra

Krok 3: Usuń naklejkę

Teraz możesz już zacząć ściągać etykietę. Złap za jej róg i delikatnie ciągnij, aby usunąć ją w całości. Jeśli etykieta jest wyjątkowo mocna, możesz sobie pomóc skrobakiem lub nożykiem z zaokrągloną końcówką. Wtedy łatwiej będzie usunąć pozostałości z kleju. Co prawda po zastosowaniu środka WD-40, nie powinno być problemu z pozbyciem się wszelkich pozostałości. Jeśli jednak nadal pojawiają się trudności. Jeszcze raz spryskaj czyszczoną powierzchnie i ponownie chwilę odczekaj.

zmoczona naklejka

Krok 4: Wyczyść powierzchnię

Po usunięciu naklejki czy etykiety, pozostaje jeszcze uprzątnięcie powierzchni, z której ją usuwaliśmy. Użyj do tego gąbki lub ściereczki. Przy ich pomocy umyj powierzchnię, gdzie jeszcze chwilę temu znajdowała się etykieta. Przetrzyj kilka razy i gotowe! Teraz wydaje się, jakby nigdy nie było tam żadnej naklejki! Kolejny problem został rozwiązany przy pomocy niezawodnego WD-40. Ciekawe w czym jeszcze Ci pomoże?

gabka

Podsumowanie

Wiesz już jak szybko i bez problemu usunąć etykietę. My jednak na tym nie poprzestajemy. Sprawdzaj regularnie nasze poradniki. Dzięki temu poznasz wiele trików, które z pewnością często pozwolą Ci zaoszczędzić dużo czasu i energii. A może to Ty chciałbyś podzielić się z nami swoim zastosowaniem WD-40? Jeśli tak znajdź nas na naszej stronie na Facebooku @OriginalWD40Poland albo oznacz nas na Instagramie używając #wd40poland!

Podobne instruktaże

Kontakt

Amtra Sp. z o.o. ul. Schonów 3 41-200 Sosnowiec

© 2020 WD-40 Company