tracking

Jak usunąć plamy ze szminki z dywanu?

Większość szminek, pomadek czy błyszczyków zawiera różne rodzaje tłuszczy w swoim składzie. To sprawia, że plamy po nich są jedynymi z najtrudniejszych do usunięcia. Tym bardziej, dobrze wiedzieć, co zrobić jeśli już taka plama stanie się naszym problemem. A o taką plamę przecież nie trudno, wystarczy w pośpiechu wykonywany makijaż, a szminka z cała pewnością wyląduję na dywanie. Sama szminka być może nie będzie nadawała się już do użytku. Możesz jednak jeszcze sprawdzić, jak usunąć plamy ze szminki z dywanu bez dużego wysiłku. Wystarczy, że sprawdzisz przygotowany przez nas artykuł.  Oczywiście istnieje wiele sposobów, żeby pozbyć się tego rodzaju plam, ale sposób przedstawiony przez nas jest z pewnością najprostszy i najszybszy. Przeczytaj i przekonaj się sam.

Rzeczy, których będziesz potrzebować

  • Środek do usuwania farb

  • Biała ściereczka lub gąbka

  • Mieszanka detergentu i wody

  • Rękawice do czyszczenia

  • Środek do czyszczenia dywanu (opcjonalnie)

  • Preparat Wielofunkcyjny WD-40

Krok 1: Zbierz kawałki szminki

Po upadku szminki czy pomadki na dywanie na pewno zostały jej kawałki. Zacznij więc od ich zebrania. Podnieś z dywanu wszystkie te części szminki, które dasz radę zdjąć tak, aby nie powstało jeszcze większe zabrudzenie. Dzięki temu na dywanie pozostanie już sama plama bez kawałków szminki, a Ty możesz zabrać się za jej usuwanie. Czas powalczyć z tymi uporczywymi plamami!

usunacsladyzeszminki

Krok 2: Użyj preparatu do usuwania farb lub WD-40

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i nałóż na dłonie rękawiczki do sprzątania. Zanurz białą szmatkę lub gąbkę w środku do usuwania farby. Jeśli nie masz takiego preparatu, możesz go zastąpić WD-40. Spryskaj szmatkę przy pomocy WD-40 – powinno dać to takie same efekty. Wyciśnij ściereczkę z nadmiaru produktu. Zanim rozpoczniesz usuwanie plamy, zrób test na małym, jak najmniej widocznym kawałku dywanu, aby sprawdzić czy środek nie spowoduje dodatkowych zniszczeń. Jeśli nie – możesz rozpocząć czyszczenie.

sprzatanie

Krok 3: Rozpocznij usuwanie plamy

Przykładaj ściereczkę do plamy powoli ale stanowczo. Stopniowo dociskaj ją od zewnątrz plamy do wewnątrz. Pamiętaj, aby nie pocierać plamy, a właśnie przykładać do niej ściereczkę. Tarcie może spowodować rozniesienie szminki na większą część dywanu. To przełoży się na powiększenie plamy, a tego zdecydowanie nie chcemy. Natomiast przykładanie szmatki pozwoli na jej szybkie i sprawne usunięcie.

czyszczenie

Krok 4: Pozbądź się plamy

Plama ze szminki powinna zacząć schodzić, a dokładniej – przenosić się na szmatkę, której używasz. Przykładaj ściereczkę tak długo, aż cała plama przejdzie na szmatkę, nie pozostawiając więcej śladów na dywanie. W zależności od tego jak mocno szminka „wbiła się” w dywan, ta czynność może potrwać od kilku sekund do kilku minut. Nie zrażaj się jednak – plama na pewno w całości zniknie.

usunacsladyzeszminki3

Krok 5: Wyczyść dywan

Po pozbyciu się plamy, trzeba jeszcze usunąć pozostałości po środku do usuwania farb czy po preparacie wielofunkcyjnym WD-40. Żeby to zrobić wyczyść dywan przy pomocy detergentu i wody. To wystarczy, aby usunąć chemię, która była stosowana. Po wypraniu dywanu odczekaj chwilę, aby wysechł. Kilka minut wystarczyło, a Ty uporałeś się z tą trudną plamą jaką zostawiają ślady ze szminki czy pomadki.

szminka

Podsumowanie

Te kilka kroków opisanych wyżej, pozwoli Ci usunąć plamy ze szminki z dywanu. Wystarczy kilka łatwo dostępnych produktów i parę minut Twojego czasu. Dzięki naszym radom, nawet plamy, które wydawały się niemożliwe do usunięcia magicznie znikną. A Ty ponownie będziesz cieszyć się z nieskazitelnie czystego dywanu.

Podobne instruktaże

Kontakt

Amtra Sp. z o.o. ul. Schonów 3 41-200 Sosnowiec

© 2021 WD-40 Company