tracking

Jak usuwać ślady wody z luster?

Okna i lustra w kuchni czy łazience są najbardziej narażone na pojawienie się plam czy zacieków z wody, ponieważ krople rozpryskują się na nie prosto z umywalki czy zlewu. Jak usuwać ślady wody z luster? Istnieje wiele technik usuwania takich plam, jednak nie wszystkie będą skuteczne w przypadku twardej wody. Idealnym rozwiązaniem byłoby czyszczenie lustra po każdym odkręceniu wody z kranu, jednak nikt tak naprawdę nie ma na to czasu. Oczywiście im dłużej pozostaną one na powierzchni lustra tym ciężej będzie je usunąć. Oto kilka czynności, dzięki którym w łatwy sposób usuniesz wszelkie ślady wody z lustra i sprawisz, że będzie wyglądało jak nowe. Produkty z dłoń i do dzieła!

Rzeczy, których będziesz potrzebować

Krok 1: Przygotuj roztwór

Oczywiście do czyszczenia szyb i luster możesz wybrać gotowy środek dostępny w każdym supermarkecie. On jak najbardziej się sprawdzi. Są jednak domowe sposoby, które możesz wykorzystać, a sprawdzą się równie dobrze. Wystarczy ocet i woda! Przygotuj mieszankę 50% octu i 50% wody. Najlepiej jeśli będzie to woda o niskiej zawartości minerałów. Po przygotowaniu roztworu czas przejść do kolejnego kroku. Gotowi?

usuwanie plam z wody z luster

Krok 2: Przetrzyj lustro

Tutaj przyda Ci się ręcznik papierowy dobrej jakości (taki, który nie zostawia włókien) lub ściereczka z mikrofibry. W sklepach znajdziesz też specjalne ściereczki do szyb i luster. Na przykład te marki Moje Auto Virage. Weź ręcznik i namocz go w przygotowanej mieszance. Wytrzyj plamy z powierzchni szyby. Upewnij się, że ręcznik pozostaje zwilżony przez cały czas. Przejdźmy do następnego kroku.

usunac plamy wody z luster

Krok 3: Zwróć szczególną uwagę na uporczywe plamy

W przypadku trudnych do usunięcia plam, dociśnij lekko ręcznik do powierzchni szyby i przytrzymaj przez parę minut. Kwasowość octu pomoże zmiękczyć minerały z twardej wody, co pozwoli na łatwiejsze usunięcie uporczywych plam. Możesz również pozostawić mokry ręcznik na powierzchni lustra lub okna i odczekać, aż plamy z wody zejdą same.

plamy z wody

Stare dobre WD-40

Jeśli jednak chcesz uniknąć całej tej procedury, użyj Preparatu Wielofunkcyjnego WD-40. Środek ten równie skutecznie poradzi sobie z plamami wody, dzięki czemu twoje lustra będą wyglądały zupełnie jak nowe. To kolejne z tysięcy zastosowań żółto-niebieskiej puszki.

Wiesz już jak usuwać ślady wody z luster. Wybierz więc rozwiązanie, które jest najbardziej odpowiednie dla Ciebie, podciągnij rękawy i bierz się do roboty.

Podobne instruktaże

Kontakt

Amtra Sp. z o.o. ul. Schonów 3 41-200 Sosnowiec

© 2020 WD-40 Company