tracking

Jak wyczyścić wnętrze samochodu- instruktaż

Czyszczenie wnętrza samochodu jest tak samo ważne jak umycie go z zewnątrz. Utrzymanie czystości wewnątrz jest ważne, aby: (1) uniknąć zbierania się kurzu i mikrobów, (2) uniknąć zużywania się samochodu, zwłaszcza jeśli zamierzasz go sprzedać, oraz (3) cieszyć się komfortową jazdą. Zastanawiasz się czy możesz sam wyczyścić wnętrze samochodu? Tak. Niezbędne przedmioty i środki być może masz już w domu. Jeśli nie znajdziesz je w wielu sklepach i to w przystępnych cenach. Jeśli nie masz odpowiedniego sprzętu np. odkurzacza, możesz podjechać na myjnię lub stację paliw, gdzie znajdziesz odkurzacz na monety.

Idealnie byłoby jeśli czyścić samochód wewnątrz (oraz na zewnątrz) co najmniej raz w miesiącu. Wtedy w Twoim samochodzie będzie pachniało świeżością, a Ty będziesz dumny z niego i ze swojej pracy!

Czas dopieścić Twój samochód!

Rzeczy, których będziesz potrzebować

Krok 1: Odkurz samochód

Jeśli chcesz wyczyścić wnętrze samochodu, najlepiej rozpocząć proces od odkurzenia całego samochodu. Dzięki temu pozbędziesz się brudu i kurzu. Pamiętaj, aby dokładnie odkurzyć pomiędzy siedzeniami, aby wyciągnąć dywaniki i je również odkurzyć, aby odkurzyć bagażnik i miejsca wokół drążka skrzyni biegów. To miejsca, o których często zapominamy, a przecież zależy nam na dokładnym wykonaniu zadania. Używaj różnych końcówek do odkurzacza, dzięki czemu dotrzesz nawet do trudnodostępnych miejsc np. pomiędzy fotelami.

wyczyscic wnetrze samochodu1

Krok 2: Wyczyść siedzenia

Po odkurzaniu, usuń widoczne plamy na tapicerce lub na skórze- w zależności od tego, co znajduje się w Twoim samochodzie. Nie zapomnij o pozbyciu się plam z dywaników materiałowych czy wyściółki bagażnika.  Żeby to zrobić użyj środka odpowiedniego do rodzaju powierzchni, która masz zamiar czyścić:

  • specjalny preparat do czyszczenia skóry
  • produkt do usuwania plam z tapicerki i dywanów lub domowa formuła- alkohol
  • Soda oczyszczona, która pozostawiona na dywanikach na 24 godziny, czyści i dezynfekuje
czyszczenie foteli

Krok 3: Wyczyść kokpit

Żeby dokładnie wyczyścić wnętrze samochodu nie możesz zapomnieć o wyczyszczeniu kokpitu. Pozbądź się kurzu z jego powierzchni. Wystarczy, że przetrzesz ją ściereczką z mikrofibry. Nie zapomnij o kratkach nawiewu! W celu odbudowy plastików, użyj Preparatu Wielofunkcyjnego WD-40 i ściereczki. Spryskaj powierzchnie i przetrzyj je ściereczką. Poza tym, że wyczyścisz elementy plastikowe, dodatkowo Twój kokpit będzie wyglądał dużo lepiej!

Teraz czas zająć się czyszczeniem drzwi.

czyszczenie kokpitu

Krok 4: Wyczyść drzwi od środka

Podobnie, jak było to w przypadku kokpitu, z drzwi również trzeba pozbyć się kurzu. Najlepiej zrobić to przy użyciu ściereczki a potem odnowić plastiki używając Preparatu Wielofunkcyjnego WD-40. Uszczelki w drzwiach również należy chronić, dlatego dobrze byłoby je spryskać Smarem Silikonowym WD-40 Specialist. Dzięki temu nie będą się tak szybko starzeć, zużywać i nie pojawią się na nich żadne pęknięcia.

wyczyscic wnetrze samochodu4

Krok 5: Wyczyść szyby i lusterko

Auto odkurzone, fotele, kokpit, plastiki i drzwi już gotowe. Na koniec, aby naprawdę dokładnie wyczyścić wnętrze samochodu, trzeba jeszcze pamiętać o szybach i lusterku. Pozostało więc umycie szyby przedniej, szyb bocznych, szyby w klapie bagażnika i lusterka. Do tej naprawdę prostej czynności wystarczy środek do czyszczenia szyb i ściereczka z mikrofibry. Spryskujesz szklane powierzchnie i przecierasz je szmatką. Pamiętaj, aby zrobić to dokładnie i nie pozostawić smug.

wyczyscic wnetrze samochodu5

Podsumowanie

Wykonując opisane wyżej czynności raz na miesiąc, będziesz cieszyć się pięknym wnętrzem na co dzień. Wiesz już jak wyczyścić wnętrze samochodu. Dodatkowo raz na jakiś czas warto tez pomyśleć o wewnętrznych mechanizmach w aucie. Od czasu do czasu warto je nasmarować. Chodzi tu na przykład o prowadnice foteli czy zamki w drzwiach. Idealnie sprawdzi się do tego Biały Smar Litowy WD-40 Specialist.

Kontakt

Amtra Sp. z o.o. ul. Schonów 3 41-200 Sosnowiec

© 2021 WD-40 Company