tracking

Musisz naprawić skrzypiące drzwi? Wystarczy 5 prostych kroków i gotowe!

Z pewnością nie raz doświadczyłeś problemu jakim są skrzypiące drzwi. Pamiętasz jak rodzeństwo co chwilę wchodziło do Twojego pokoju? Dźwięk skrzypiących drzwi pozostaje w głowie na długo i może być dość frustrujący. Dobra wiadomość jest taka, że aby naprawić skrzypiące drzwi wcale nie musisz bardzo się namęczyć.

Problem skrzypiących drzwi pojawia się kiedy wszystkie lub chociaż jeden z zawiasów nie był smarowany przez długi czas lub nie został nasmarowany odpowiednio. Kolejnym problemem może być brud, który zbiera się na zastosowanym smarze utrudniając jego pracę.

Dzisiaj pokażemy Ci jak w 5 krokach, jak szybko poradzić sobie z problemem. A co więcej, jak możesz zrobić to samodzielnie.

Rzeczy, których będziesz potrzebować

Krok 1: Znajdź źródło problemu skrzypiących drzwi

Zanim rozpoczniesz naprawę zawsze dobrze jest znaleźć źródło problemu. To dość logiczne, bo jeśli nie wiesz w czym problem, jak możesz go naprawić?

Musisz sprawdzić, który z trzech zawiasów w drzwiach skrzypi. Odnalezienie go jest dość proste. Przyłóż ucho do każdego z zawiasów i poproś kogoś, aby pomału ruszał drzwiami.

Dzięki temu łatwo sprawdzisz, z którym zawiasem jest problem lub czy problem dotyczy wszystkich zawiasów.

naprawic skrzypiace drzwi 3

Krok 2: Usuń kurz ze skrzypiących drzwi

Naszykowałeś czystą ściereczkę, więc nadszedł czas żeby jej użyć. Najlepiej sprawdzi się ściereczka z mikrofibry. Weź czystą szmatkę i przetrzyj widoczne części zawiasów, aby usunąć kurz z ich powierzchni. To bardzo ważne. Dostanie się kurzu do środka zawiasu może tylko pogorszyć problem. A przecież chcemy jak najbardziej ułatwić sobie sprawę. Po pozbyciu się kurzu z zewnątrz- można przejść krok dalej.

sciereczka z mikrofibry

Krok 3: Usuń brud ze skrzypiących drzwi

Brud w zawiasach powstaje głównie kiedy kurz przyczepia się do nałożonego wcześniej na zawiasy smaru. Usunięcie brudu ułatwi prawidłowe nasmarowanie zawiasów, a co za tym idzie rozwiązanie problemu skrzypiących drzwi.

Najlepszym sposobem, żeby pozbyć się brudu będzie zastosowanie odpowiedniej ilości Preparatu Wielofunkcyjnego WD-40 na zawiasy. W końcu posiada od doskonałe właściwości penetrujące, dzięki czemu wniknie pod brud, ułatwiając tym samym jego usunięcie. W ten sposób wyczyścisz nie tylko zewnętrzne części zawiasów ale również te na pierwszy rzut oka niedostępne.

Tutaj przyda się stara szmatka i czerwona słomka (dołączona do puszki WD-40)- dzięki nim możesz chronić powierzchnię na około zawiasów przed zachlapaniem.

naprawic skrzypiace drzwi4

Krok 4: Nasmaruj ponownie skrzypiące drzwi

Pozbyłeś się kurzu z zewnątrz, usunąłeś cały brud, który zebrał się w środku zawiasów. Jeśli masz już pewność, że zawiasy są czyste, możesz ponownie je nasmarować. Preparat Wielofunkcyjny WD-40 działa również jako odpowiedni środek smarujący. Zastosuj go na zawiasy i ciesz się dobrym smarowaniem przed dłuższy czas. Wystarczy, że spryskasz je tym preparatem i ściereczką usuniesz nadmiar- tak aby nie przyklejał się do niego brud.

naprawic skrzypiace drzwi1

Podsumowanie

Na koniec musisz jeszcze sprawdzić, czy wykonane przez Ciebie czynności przyniosły efekt. Czy dzięki nam, wiesz już jak naprawić skrzypiące drzwi? Ponownie przyłóż ucho i sprawdź czy zawiasy nadal skrzypią. Jeśli nie- brawo- można powiedzieć, że wiesz już, jak naprawić skrzypiące drzwi. Jeśli problem występuje nadal- powtórz wszystkie wymienione wyżej kroki. Z pewnością właśnie własnoręcznie rozprawiłeś się z problemem skrzypiących drzwi. Sprawdź pozostałe wskazówki na naszym blogu i ciesz się dawką inspiracji.

Kontakt

Amtra Sp. z o.o. ul. Schonów 3 41-200 Sosnowiec

© 2020 WD-40 Company