tracking

banner-superbikes-1920x385
Team-WD40-British-Superbikes1

Team WD-40® British Superbikes

GR Motosport Ltd zostało utworzone w 1995 jako kooperacja sponsora z kierowcą: Tonego Robinsona i Brenta Gladwina.

Do powstania nowej kadry doszło, kiedy poprzednia drużyna, dająca zwycięstwa, niestety przedwcześnie musiała zakończyć swoją karierę, w wyniku kontuzji Brenta, i tym samym zakończyła również jego drogę jako kierowcy rajdowego.

Postanowiono, że doświadczenie i sprzęt nie mogą się zmarnować i powinny zostać użyte do doprowadzenia młodych kierowców po największe tytuły.

Obecnym celem ekipy, jako panującego Mistrza Wielkiej Brytanii (2016) jest kontynuacja strategii rozwoju młodych talentów, z udziałem zawodników w British Superbike Championship.

Liam i Mason oboje jeżdżą w Stauff Connect Academy, która została utworzona w 2014 roku, aby rozwijać młode brytyjskie talenty, co pomaga zarówno Masonowi jak i Liamowi w osiąganiu przez nich tytułów i rozwijaniu umiejętności aż do najlepszego poziomu.

Osiągnięcia

  • trophy 13 Mistrzostw Wielkiej Brytanii
  • trophy 1 Mistrzostwo Europy

Drużyna

mason law

Mason Law

Mason dołączył do ekipy w 2017 roku i  osiągnął poziom British Superbike w pierwszym sezonie, po tym jak z sukcesem zakończył sezon w Pirelli Superstock 1000 Championship. Mason zaczął jeździć w młodym wieku od wyścigów w terenie, a w  W 2012 roku przeniósł się na tor, z ciągłymi sukcesami. Wygrał Narodowe Mistrzostwa Juniorów Kawasaki już w pierwszym sezonie.

Mason started riding at an early age, originally racing off road. In 2012, he moved into road racing, with instant success; winning the Kawasaki National Junior championship in his first season.

Nick: Outlaw
Urodzony: 25/11/1995
Miejsce zamieszkanie: Benfleet
Ulubiony rajd: Cadwell Park

liam delves

Liam Delves

Liam jest najmłodszym kierowcą w drużynie, bierze udział w Mistrzostwach HEL Motostar Performance. Liam już pokazał się jako obiecujący i utalentowany kierowca, i nastawia się optymistycznie na nadchodzące zawody. Jako były Mistrz NG National GP 125, Liam wie jak wygrywać i zdecydowanie chce to robić ze swoją nową ekipą. Poza torem, Liam lubi chodzić na siłownie i grać w gry video.

Nick: Delvesy
Urodzony: 22/7/2000
Miejsce zamieszkanie: Birmingham
Ulubiony rajd: Donnington

alistair seeley 18

Alastair Seeley

Alastair Seeley dołączył do drużyny na sezon 2018. Będzie jeździł w ekipie WD-40/Stauff Connect Academy podczas mistrzostw Superstock 1000.

Alastair jest dobrze znany z zaciętości w wyścigach. Przynosi ze sobą zwycięstwo w Mistrzostwach Wielkiej Brytanii, a takie doświadczenie daje mu możliwość walki o kolejne tytuły.

Nick: Wee Wizard
Urodzony: 04/10/1979
Miejsce zamieszkanie: Carrickfergus
Ulubiony rajd: Snetterton

Kanały społecznościowe

Kontakt

Amtra Sp. z o.o. ul. Schonów 3 41-200 Sosnowiec

© 2020 WD-40 Company