Konserwacja drzwi garażowych – Idealny smar do drzwi garażowych

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
loading...Loading...

Konserwacja drzwi garażowych – 5 wskazówek jak utrzymać je w idealnym stanie

 

Drzwi garażowe do największa ruchoma część znajdująca się w Twoim domu. Porusza się w górę i w dół około tysiąca razy w ciągu roku. Dlatego też, tak ważna jest konserwacja drzwi garażowych, która pozwoli na zachowanie ich prawidłowego funkcjonowania. Właściciele domów jednorodzinnych mogą skorzystać z kilku wskazówek dotyczących konserwacji drzwi garażowych, dzięki czemu ten element w ich domu będzie funkcjonował gładko i bez problemów. Wymiana drzwi na nowe, czy ich kosztowna naprawa, nie będą już konieczne. Dokładna konserwacja drzwi garażowych powinna odbywać się najrzadziej raz na trzy miesiące.

Utrzymanie drzwi garażowych w dobrym stanie, to nie fizyka kwantowa. Musisz jedynie poznać kilka rad i wskazówek, dzięki którym Twoje drzwi będą poruszały się gładko, jak nowe. Wychodząc naprzeciw potrzebom tych właścicieli domów, którzy nie są pewni, jak powinni zajmować się konserwacją drzwi garażowych, przedstawiamy kilka rad.

 

1.      Dokładne czyszczenie prowadnic drzwi garażowych

Jeśli Twoje drzwi garażowe piszczą lub zaczęły się lepić, nie możesz po prostu spryskać prowadnic. Takie działanie nie pomoże w usprawnieniu pracy drzwi. Odpowiedni smar do drzwi garażowych zadziała poprawnie dopiero po uprzednim porządnym wyczyszczeniu prowadnic. Jeśli nie zostaną one na początku wyczyszczone, spryskanie takim środkiem może spowodować akumulację brudu, który z czasem zacznie twardnieć i przyczyni się do pogorszenia funkcjonowania mechanizmów drzwi garażowych.

Zamiast w pośpiechu spryskiwać prowadnice smarem, gdy skrzypią lub się kleją, zadbaj o dokładne ich oczyszczenie. Musisz tylko przetrzeć czystą, wilgotną ścierką wnętrze prowadnic. Po ich wyczyszczeniu, wytrzyj je do sucha i zaaplikuj smar. Jeśli potrzebujesz rozwiązania na pozbycie się tłustego brudu z prowadnic na długo, użyj WD-40. Jest to idealny smar do drzwi garażowych.

2.      Założenie uszczelek

Jeśli chcesz zaoszczędzić energię, założenie uszczelek będzie wspaniałą opcją. Powstrzyma to wilgoć przed wdarciem się do garażu. Wnętrze Twojego garażu będzie całkowicie bezpieczne. Uszczelki powinny być założone na dolną część drzwi, ramę i pomiędzy panelami drzwi. Wtedy ich działanie będzie najbardziej efektywne.

3.      Dostosowanie czujników

Czujniki drzwi garażowych to bardzo ważny element, niezbędny do prawidłowego ich funkcjonowania. Jednym z powodów, przez który mogą nie działać prawidłowo jest ich błędne ustawienie. Dlatego też konieczne jest ich prawidłowe dostosowanie. Jedyne, co musisz zrobić, to delikatnie je poruszyć I ustawić w odpowiednim miejscu. Jeśli nie będą ustawione prawidłowo, zobaczysz miganie światełek, które oznacza, że konieczne jest dalsze dostosowanie. Po odpowiednim ustawieniu, światło przestanie migać.

4.      Ponowne ustawienie systemu otwierania

Jeśli drzwi garażowe zamykają się na krótką chwilę zanim się otworzą lub jeśli przestają działać zanim całkowicie się zamkną, konieczne jest ponowne ustawienie systemu automatycznego otwierania. Każde drzwi mają do tego odpowiednią instrukcję, ale podstawowe kroki to:

  • Wyłącz zasilanie drzwi garażowych
  • Poczekaj 10 sekund
  • Włącz ponownie zasilanie

Kiedy zasilanie zostanie ponownie włączone, przytrzymaj przycisk opuszczania drzwi, aż do momentu gdy całkowicie się zamkną.

5.      Odpowiednie nasmarowanie głośnych drzwi garażowych

Jedną z kluczowych rzeczy, która odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie mechanizmów drzwi garażowych jest ich odpowiednie nasmarowanie. Dzięki niemu, pozbędziesz się piszczenia pojawiającego się, kiedy drzwi otwierają się i zamykają oraz usprawnisz ich ogólne działanie. Smar do drzwi garażowych będzie tutaj najlepszym środkiem. Najlepiej działa na takie części drzwi, jak szyna łańcuchowa, metalowe rolki, łożyska kulkowe, zawiasy, zatrzaski czy zamki. Preparat wielofunkcyjny WD-40 sprawdzi się idealnie jako smar do drzwi garażowych. Nie tylko doskonale smaruje, ale także tworzy powłokę ochronną przez wilgocią powodującą rdzę i korozję.

Nic nie jest w stanie pobić WD-40 jako środka do smarowania drzwi garażowych. Od ponad 60 lat jest najczęściej wybierany i najlepiej poprawia funkcjonowanie drzwi. Jest tak często używany, ponieważ doskonale smaruje, ale także idealnie chroni przed rdzą i korozją. Jest odporny na wysokie i niskie temperatury, dzięki czemu idealnie nadaje się właśnie do mechanizmów drzwi. Z upływem czasu nie staje się on gumowy, ani nie przyciąga kurzu, tak jak dzieje się to po użyciu oleju czy smaru mechanicznego.

Poniżej wymienione są te części, które powinieneś spryskać preparatem WD-40.

  • Sprężyny: Spryskaj sprężyny WD-40. Upewnij się, że są pokryte smarem a nie zamoczone w nim
  • Zawiasy: Nasmaruj te części, w których zawiasy się zginają. Pamiętaj, aby nie smarować plastikowych nawiasów, bo ulegną zniszczeniu
  • Łożyska: Zastosuj WD-40 jako smar do drzwi garażowych na ich łożyska
  • Zamki: Jeśli masz problem z otwieraniem i zamykaniem zamków, spryskaj je WD-40

Konserwacja drzwi garażowych – Idealny smar do drzwi garażowych

Kontakt

Amtra Sp. z o.o. ul. Schonów 3 41-200 Sosnowiec

© 2018 WD-40 Company