tracking

banner-mup-1920x385

O nas

O nasHistoria

Preparat wielofunkcyjny WD-40 jest jedną z najlepiej rozpoznawanych marek, stosowaną w domach i w warsztatach na całym świecie.

WD-40 powszechnie cieszy się opinią produktu, który doskonale sprawdza się w różnego rodzaju trudnych zadaniach. Został wynaleziony ponad 60 lat temu przez trzech pracowników Rocket Chemical Company. W małym laboratorium w San Diego w Kalifornii pracowali oni nad stworzeniem antykorozyjnych rozpuszczalników i środków odtłuszczających do zastosowania w przemyśle lotniczym.

Pod kierownictwem chemika Norma Larsena, zespół pracował nad przygotowaniem wypierającej wilgoć substancji dla NASA, do zabezpieczenia rakiety kosmicznej Atlas przed rdzą i korozją. Dopiero po 40 próbach Larsenowi i jego ekipie udało się uzyskać pożądany efekt – stąd nazwa produktu, WD-40.

Już wkrótce pracownicy zaczęli korzystać z produktu w domach, odkrywając coraz więcej zastosowań. W rezultacie Larsen postanowił umieszczać WD-40 w łatwych w obsłudze puszkach aerozolowych. Pierwsze takie opakowania pojawiły się w sprzedaży w 1958 roku. W ciągu zaledwie dwóch lat firma podwoiła swoją wielkość, a w 1969 r. Rocket Chemical Company przyjęła nazwę swojego jedynego produktu: WD-40.

Tysiące użytkowników skontaktowało się z firmą na przestrzeni lat, dzieląc się pomysłami na oryginalne (a czasem wręcz dziwaczne) zastosowania produktu. Jedną z najciekawszych historii jest relacja kierowcy autobusu w Azji, który za pomocą WD-40 usunął pytona zwiniętego pod autobusem. Przy innej okazji policjanci posłużyli się WD-40, aby wydostać nagiego włamywacza, który utknął w przewodzie wentylacyjnym.

Skład produktu jest chroniony ścisłą tajemnicą, jednak pozostaje niezmieniony od samego początku, kiedy to codziennie odkrywano nowe zastosowania produktu w słynnym niebiesko-żółtym opakowaniu.

Nasze marki

Poza powszechnie znanym produktem w niebiesko-żółtym opakowaniu, WD-40 Company proponuje obecnie szeroką paletę wyrobów obejmujących specjalistyczne substancje konserwacyjne i czyszczące do zastosowań przemysłowych, rekreacyjnych i domowych.

• WD-40 Specialist to linia profesjonalnych, wyspecjalizowanych produktów przeznaczonych do trudnych zadań, dla majsterkowiczów, mechaników i użytkowników przemysłowych.
• WD-40 Specialist Motorbike to seria produktów przygotowanych we współpracy z ekipą WD-40 z British Superbike’s Series, umożliwiających niezawodne serwisowanie motocykli.
• WD-40 BIKE to najnowsza linia produktów marki WD-40, oferujących rozwiązania w zakresie serwisowania całości roweru, aby zwiększać wydajność jazdy.

Usuwanie zabrudzeń z kredek z rysunków na ścianach, konserwacja urządzeń, utrzymywanie motocykla lub roweru w optymalnym stanie… Paleta zastosowań jest imponująca. WD-40 to produkt nr 1 do każdego zadania. Zdaj się na WD-40!

 

Kontakt

Amtra Sp. z o.o. ul. Schonów 3 41-200 Sosnowiec

© 2021 WD-40 Company