Taśma klejąca to jedna z tych prostych i niezwykle praktycznych rzeczy. Nic dziwnego, że wielu osobom towarzyszy w codziennym życiu. Głównie wykorzystuje się ją do mocowania różnych rzeczy do powierzchni. Prowizoryczne scalenie trwa czasem kilka chwil a czasem kilka lat. Problem pojawia się, gdy odklejamy taśmę. Resztki kleju mogą pozostać. To sprawa, że miejsce, do którego była przymocowana, nagle traci swoją estetykę. Zatem jakimi środkami i sposobami usunąć resztki po taśmie klejącej? Sprawdź, co sprawdzi się w tym przypadku najlepiej.
Plastikowy nożyk
Rękawice gumowe
Środek specjalistyczny np. nafta, terpentyna
Jeśli klej po taśmie nie trzyma zbyt mocno powinniśmy być w stanie usunąć go domowymi sposobami. Na początek delikatnie odklej taśmę od powierzchni i polej przylegające resztki kleju ciepła wodą. Dzięki temu klej rozmięknie a Ty będziesz mógł usunąć go plastikowym nożykiem. Jeśli ciepła woda nie wystarczy, pozostaw na kleju zmoczoną ściereczkę z mikrofibry. Po kilku minutach spróbuj go zeskrobać. Na koniec powierzchnię trzeba jeszcze doczyścić wilgotną szmatką. Może zdarzyć się tak, że sama woda nie zadziała. Wtedy spróbuj użyć czegoś tłustego- masła czy oliwki dla dzieci. Tłuszcz rozpuszcza klej.
Preparat wielofunkcyjny jest oleisty i ma bardzo dobre właściwości smarujące. Wystarczy delikatnie spryskać powierzchnię i odczekać kilka minut, aby odseparował od niej klej. Kiedy to już nastąpi, trzeba przetrzeć zabrudzone miejsce ściereczką aż do sucha. W ten sposób powierzchnia zostanie wyczyszczona. WD-40 nie doprowadzi do wystąpienia zacieków. Wręcz przeciwnie, preparat wytworzy warstwę ochroną, która przez pewien czas będzie sprawiała, że na powierzchni nie będzie osadzał się kurz i pył oraz stanie się znacznie łatwiejsza w czyszczeniu.
Jeśli przy produkcji taśmy został zastosowany mocny klej, domowe sposoby mogą zawieść i do usunięcia zabrudzeń będą potrzebne bardziej specjalistyczne preparaty. Warto pamiętać, żeby przed użyciem poniższych środków założyć gumowe rękawiczki.
W sklepach i składach budowlanych z pewnością znajdziesz naftę. Będzie ona niezwykle skuteczna. Resztki kleju należy nią nasmarować i odczekać chwilę na reakcję. Niestety w przypadku stosowania nafty mogą pojawić się trudne do usunięcia zacieki. Innymi środkami, które możesz zastosować są: benzyna ekstrakcyjna, terpentyna czy spirytus salicylowy. Pamiętaj jednak, że mają one właściwości rozpuszczające i mogą uszkodzić powierzchnię, na której znajdują się resztki kleju. Należy tu zachować wszelkie środki ostrożności.
Zastrzeżenie
Opisane i pokazane zastosowania produktów WD-40, zostały przedstawione firmie WD-40 przez użytkowników tych produktów. Zastosowania te nie były testowane przez firmę WD-40 i nie stanowią jej rekomendacji ani zaleceń. Podczas użytkowania produktów WD-40 należy kierować się zdrowym rozsądkiem. Zawsze należy przedstrzegać instrukcji na opakowaniu i brać pod uwagę znajdujące się tam ostrzeżenia.
© 2021 WD-40 Company.
Wszystkie prawa zastrzeżone
Wybór regionu spowoduje zmianę języka i/lub treści dotyczących WD-40.