Podwórko to miejsce, które kocha każdy mieszkaniec domu jednorodzinnego- zarówno dziecko jak i dorosły. Żeby dzieci mogły bawić się w ogrodzie a rodzice relaksować się w przyjemnej atmosferze na tarasie, koniecznie trzeba zadbać o czystość podwórka. Zastosowania WD-40 to nie tylko uniwersalny środek do usuwania brudu i ochrony mebli czy chodnika. Więc jak jeszcze możesz go użyć w swoim ogrodzie? 

I żaden gołąb nie usiądzie

Gołębie kochają Twój taras, balkon czy ogród? Nie są jednak mile widzianymi gośćmi. Odchody i pióra zanieczyszczają Twój ogród? Spryskaj meble i poręcze przy pomocy WD-40. Zapach tego preparatu wielofunkcyjnego to coś czego gołębie nie lubią. Dlatego też będą trzymały się z daleka od pokrytych nim powierzchni. 

Grill jak nowy

Czas na wakacyjne grillowanie, ale Twój grill nie wygląda jak nowy? Użycie WD-40 przywróci mu blask i pozwoli pozbyć się zaschniętych resztek jedzenia. Spryskaj ruszt, odczekaj kilka minut i usuń brud drucianą szczotką. Pamiętaj tylko, żeby później dokładnie opłukać grill, żeby resztki WD-40 nie przedostały się do jedzenia. Teraz możesz juz zapraszać gości na grilla. Jesteś ciekawy jakie jeszcze zastosowania WD-40 zaproponujemy?

Oset zwiędnie i zniknie.

Oset to roślina, która niezwykle szybko roznosi się po podwórku i ogrodzie. Chcesz temu zapobiec? Spryskaj go przy pomocy preparatu wielofunkcyjnego WD-40 . Dzięki temu szybko zwiędnie i zniknie, a Ty pozbędziesz się problemu w na prawdę łatwy sposób. 

Piękne rabaty

Miłośnikom czworonogów polecały zastosowanie WD-40 to ochrony rabat znajdujących się w ogrodzie czy na podwórku. Zwierzęta nie lubią jego zapachu i będą się trzymały z daleka od Twoich ulubionych roślin. 

Plastikowe meble w pięknym kolorze

Meble z czasem tracą swój kolor. Żeby sprawić, że będą wyglądać jakbyś ich nigdy nie używał oraz żeby wydłużyć ich żywotność, odśwież je przy pomocy WD-40. Spryskaj meble przy pomocy tego środka i przetrzyj miękką ściereczką. Efekty są zadziwiające prawda? 

Lato bez os 

Te owady mogą na prawdę zniszczyć lato. Osy budujące swoje gniazda na podwórku nie są raczej tym towarzyszem, którego życzylibyśmy sobie latem. Aby nie chować się całe lato w domu, użyj WD-40. Spryskaj nim wszystkie zakamarki, aby uchronić się przed osami. Zastosowania WD-40 do ochrony przed insektami to coś o czym na pewno napiszemy kolejny artykuł. 

Niechciany gość 

Wiewiórki to zwierzęta, które lubimy oglądać w lesie czy w parku. Jednak zdarza się, że osiedlają się w gniazdach ptaków na terenie twojego ogródka. Możesz je do tego zniechęcić, pryskając obok gniazda preparatem WD-40. 

Łatwe usuwanie śniegu 

Odśnieżanie to czynność, która może przysporzyć dużo problemów. Jeśli chcesz, aby śnieg łatwiej odczepiał się od łopaty, spryskaj ją WD-40. Preparat ten nadaje się także idealnie do ochrony sprzętów przeznaczonych do usuwania śniegu. Użyj go, żeby dysza w urządzaniu nigdy się nie zablokowała. 

Śnieg na oknach 

Śnieg przyklejony do szyby blokuje widok na zewnątrz? Spryskaj je z zewnątrz WD-40 i będziesz w stanie spoglądać na swój piękny ogród każdego ranka. Na pewno nie spodziewałeś się takiego zastosowania WD-40! A to jeszcze nie koniec09

Psie odchody?

Twój czworonożny przyjaciel mieszka na podwórku? Lubi zaznaczać swoją obecność, załatwiając się na chodniku? A Ty później wchodzisz w odchody swoimi butami? Spryskaj brudną podeszwę przy pomocy preparatu WD-40 , a nie wniesiesz nieprzyjemnych zapachów do domu. W pozbyciu się psich odchodów pomocna będzie również stara szczoteczka do zębów. 

Brak śladów kocich łap 

Koty to przemiłe zwierzęta, jednak ślady ich łap mogą zniszczyć wygląd mebli ogrodowych czy karoserii samochodu. Nigdy więcej! Ślady brudnych łap możesz usunąć spryskując powierzchnię przy pomocy niezawodnego WD-40. Przetrzyj ściereczką i gotowe! 

Małe nakłady, znaczące efekty! WD-40 sprawdzi się nie tylko w domu i garażu ale także na zewnątrz. Idealnie odświeżone meble, ochrona roślin przed intruzami… nie wahaj się i zacznij używać WD-40! 

Sprawdź nasze pozostałe artykuły na blogu.