Jeśli potrzebujesz inspiracji na jakieś projekty zrób to sam, to sprawdź kilka wymienionych poniżej:

  1. Proste naprawy hydrauliczne

Musisz wykonać te kilka drobnych napraw, żeby być pewnym, że woda bez problem płynie przez Twoje rury.

Jeśli nie zwracasz uwagi na to, co spuszczasz w rurach, istnieje ryzyko, że się zatkają. Jeśli wpuszczasz do rur tłuste albo oleiste substancje, spływają one w dół razem z ciepłą wodą. Ale kiedy tylko woda przestaje lecieć, stygną i zaczynają zmieniać postać na stałą.

Dlatego, ważne jest, żeby nigdy nie spuszczać w rurach oleistych i tłustych substancji. Jednak jeśli przez przypadek Ci się tak zdarzy, wlej do zlewu ciepłą wodę, żeby zapewnić przepływ w rurze. Możesz też dodać trochę detergentu. Dzięki temu nagromadzony brud powinien się rozpuścić.

W drugiej strony, mamy jeszcze rury w łazience. Tutaj sprawa jest trochę cięższa, ponieważ wpadają do nich nasze włosy i to właśnie one są największym problemem. Najlepiej jest zainstalować w odpływie specjalne sitko do włosów. Możesz to zrobić własnoręcznie. Musisz tylko później pamiętać, żeby czyścić je po każdym prysznicu i wyrzucać włosy do śmieci.

  1. Zrób to sam: Konserwacja klimatyzacji

Klimatyzatory to bardzo ważne wyposażenie domu. Jednak często również bardzo zaniedbane. Zwyczajnie zapominamy o ich konserwacji, a powinno się to robić regularnie. Jeśli tego nie robimy, narażamy się na bardzo wysokie koszty napraw nie mówiąc już o kosztach wymiany sprzętu.

Żeby poprawnie zrobić to na własną rękę, musisz najpierw sprawdzić linię kondensatu, żeby dowiedzieć się czy woda odpowiednio przepływa. Następnie trzeba wyciągnąć filtry i sprawdzić czy działają poprawnie. Czyszczenie filtrów jest proste. Wystarczy, że podstawisz je pod płynącą z kranu wodę i tyle. Brudne filtry powodują, że klimatyzatory mają cięższą pracę, a do tego jeszcze negatywnie wpływają na jakość powietrza, którym oddychamy.

Koniecznie sprawdzaj czystość zarówno jednostek wewnątrz jak i na zewnątrz. Brudny sprzet to większe ryzyko usterki i do tego taki sprzęt pobiera więcej energii.

  1. Zrób to sam: Ochrona przed rdzą

Ochrona przed rdzą to bardzo istotny temat jeśli chcemy, aby nasze sprzęty i metalowe przedmioty służyły nam przed długi czas, a do tego były wolne od rdzy. Zastosowanie WD-40, to również coś, co możesz zrobić sam. Wystarczy puszka WD-40 i szczotka do czyszczenia. Spryskaj odpowiednią ilością WD-40 na przedmiot, z którego chcesz pozbyć się rdzy. Pamiętaj, żeby zawsze kierować się zaleceniami producenta.

Następnie użyj szczotki i zeskrob rdzę, którą wcześniej rozpuścił preparat WD-40. Kiedy skończysz, pozbądź się pozostałości po WD-40 z czyszczonych przedmiotów czy sprzętów. Warstwa WD-40, którą pozostanie na powierzchni metalowych elementów będzie chroniła je przed pojawianiem się rdzy w przyszłości nawet przez 6 miesięcy.

Sprawdź naszą stronę internetową, żeby uzyskać więcej informacji o produktach. Możesz też poznać więcej porad i wskazówek dotyczących stosowania naszych produktów i nie tylko. Wystarczy, że klikniesz tutaj.