Korozja na narzędziach to Twój największy wróg. Ochrona przed korozją również w przypadku narzędzi, nie jest niczym trudnym. Na pewno masz w domu preparat WD-40. Musisz tylko zrozumieć, czym jest korozja i jak środki przeciwko korozji mogą pomóc Ci ochronić przed nią Twoje narzędzia.

Różne rodzaje szkód wyrządzonych przez korozję

Poniżej znajdziesz trzy różne rodzaje szkód, które może wyrządzić korozja:

  • Bezpośrednie straty poprzez uszkodzenie metalowych przedmiotów takich jak na przykład zbiornik na gorącą wodę
  • Pośrednie straty w wyniku przeciekania albo pożarów wywołanych przez wybuch powstały w wyniku uszkodzeń elementów elektrycznych, spadku mocy czy uszkodzeń sprzętu
  • Koszty konserwacji wynikające z korozji na powierzchniach metalowych

Ochrona przed korozją- jak to zrobić?

 

Ochrona przed korozją to w dużej mierze kontrolowanie wilgotności, dzięki czemu narzędzia nie zostaną zmoczone. Z drugiej strony to właśnie stosowanie produktów antykorozyjnych.

Spryskaj narzędzia sprayem antykorozyjnym

Tego typu produkty chronią przed korozją i rdzą, która może utworzyć się na Twoich narzędziach. Działa jak powłoka ochronna dla narzędzi. Możesz bez problem kupić taki produkt w sklepie. Nie powinieneś jednak używać sprayów olejowych, ponieważ mogą zostawić plamy np. na drewnie. Poza tym pozostawiają też tłustą warstwę na rękach, kiedy używasz narzędzi.

Dużą zaletą stosowania sprayów antykorozyjnych jest fakt, że wydłużają one żywotność narzędzi. Można powiedzieć, że to takie rozwiązanie “wszystko w jednym” na Twoje problemy z korozją. Taki produkt ochroni narzędzia przed słoną wodą, chemikaliami i wilgotnością.

Szukając w sklepie produktów antykorozyjnych, znajdziesz co najmniej kilka produktów. Musisz wybrać taki, który najbardziej będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Poniżej znajdziesz najważniejsze zalety stosowania tego typu środków:

  • Zmniejszają koszty napraw
  • Chronią przed zniszczeniem sprzętu
  • Wydłużają żywotność maszyn i narzędzi
  • Chronią przed stratami operacyjnymi
  • Chronią przed zastojem w pracy
  • Zapewniają bezpieczne miejsce pracy

Jak możesz kontrolować wilgotność?

Możesz to zrobić umieszczając w swoje skrzynce na narzędzia żelowy pojemnik absorbujący wilgoć. Dodatkowo możesz zastosować inhibitor korozji i parowania. To oparta na wodzie powłoka molekularna chroniąca narzędzia przed wilgocią poprzez połączenia elektromechaniczne z powierzchniami metalowymi. Dzięki czemu wypiera wilgoć i chroni narzędzia przed rdzą i korozją.

Nie pozwól, żeby narzędzia zmokły

Ponowne wkładanie narzędzi z powrotem do skrzynki narzędziowej po każdym użyciu jest czasochłonne. Jeśli jednak ochrona przed korozją to coś na czym Ci zależy, musisz dbać o to, żeby narzędzia nie zmokły ani nie zawilgły kiedy pozostawisz je na zewnątrz. Dlatego też zawsze odkładaj narzędzia do skrzynki narzędziowej, co może być szczególnie trudne dla budowlańców, którzy mają tendencje to pozostawiania narzędzi na zewnątrz.

Jeśli chcesz ochronić narzędzia przed korozją, zainwestuj w spray antykorozyjny i te żelowe paczuszki absorbujące wilgoć. Poza tym nie pozostawiaj narzędzi na zewnątrz. Chroniąc narzędzia, oszczędzasz pieniądze, które musiałbyś wydać na nowe przedmioty, ponieważ stare zaatakowałaby korozja.

Sprawdź naszą stronę jeśli chcesz poznać więcej informacji o produktach, czy dowiedzieć się do czego jeszcze może służyć Ci WD-40. Szczególnie może zaciekawić się ten artykuł.