W niektórych domach już trwają przedświąteczne porządki. Jesteś wśród tych osób, które lubią mieć wszystko zrobione wcześniej czy czekasz do ostatniej chwili? Zaczynając w listopadzie, jest większa szansa, że Twoje mieszkanie w Święta Bożego Narodzenia będzie błyszczeń niczym światełka na choince. Są takie zabrudzenia, których wiesz, iż się nie pozbędziesz bądź maskujesz je, ponieważ trudno jest Ci się ich pozbyć. Wypróbowałeś już preparat WD-40?

W czym pomoże Ci ten uniwersalny środek, który stoi na półce każdego warsztatu, jest w garażu każdego kierowcy i skrzynce z narzędziami każdego mechanika?

A to plama…-czy pomoże preparat WD-40?

Na dywanie, na tapicerowanych krzesłach, sofie w salonie i fotelach w pokoju dziecięcych – plamy mogą pojawić się wszędzie. Jeżeli nie usuniesz ich od razu, przenikają głęboko do włókien i jest znacznie trudniej się ich pozbyć. Na co dzień nie zwracasz na nie uwagi. Kiedy przychodzą goście, sofę zawsze możesz przykryć kocem lub narzutą i po problemie. Przed świętami jesteś jednak dokładniejszy i widzisz więcej. Plamy z czerwonego wina, po kawie, pomidorach, kredkach i farbach, tuszu i atramencie, a także ze szminki do ust – wykorzystaj WD-40, aby pozbyć się tych nieestetycznych zabrudzeń. Wystarczy, że je spryskasz, odczekasz kilka minut, przetrzesz gąbeczką i wypierzesz tak, jak zawsze. Czyste, prawda?

(Nie)równa walka z grzybem w fugach

To już poważny problem, który pojawia się w łazience i kuchni, czyli wszędzie tam, gdzie jest większa wilgotność powietrza. Masz kafelki na podłogach i ścianach? Zapewne masz też fugi, które już nie wyglądają tak, jak kiedyś. Nagromadzony w nich brud, szczególnie wokół WC, brodzika i wanny, który nie jest na bieżąco usuwany, zamienia się w pleśń i grzyb. Łazienka nie tylko nie najlepiej wygląda, ale też może dojść do uszkodzenia spoin i kafelek. Nie potrzebujesz takiego niespodziewanego wydatku, szczególnie przed świętami. Aby usunąć zabrudzenia z fug, nanieś na nie preparat WD-40 i postępuj podobnie, jak w przypadku usuwania plam. Bardzo dobrze wypiera wodę i jednocześnie usuwa nawet najtrudniejsze zabrudzenia, z tymi poradzi sobie bez problemu.

Kabina prysznicowa bez zacieków?

Trudno Ci sobie to wyobrazić, ale jest to możliwe. Kabina prysznicowa zwraca uwagę każdego, kto wejdzie do łazienki. W trakcie świąt na pewno to pomieszczenie odwiedzi więcej osób niż na co dzień. Zaskocz ich swoim perfekcjonizmem i bądź z siebie dumny. WD-40 pomoże Ci wyczyścić kabinę prysznicową, nie pozostawiając na niej żadnych zacieków.

Na sprzątaniu łazienki z WD-40 skorzysta również Twoja wanna. Czy zauważyłeś pod kranem rdzę? A może umknęła ona wcześniej Twojej uwadze? Możesz spróbować usunąć ją domowymi sposobami, jak sól z sokiem z cytryny i ocet z solą. Nie zawsze jednak te techniki się sprawdzają. WD-40 nie zawodzi w takich kryzysowych sytuacjach.

Zlewozmywak na ostatnią chwilę

Gotowanie przed świętami nie ma końca. Kuchnia po kilku godzinach przygotowań zawsze wygląda tak samo – brudne blaty, tłuszcz na kafelkach, zaplamiona kuchenka i oczywiście sterta zmywania. Twój zlewozmywak może nie podołać takiej ilości brudnych naczyń. Oczywiście należy czyścić go regularnie, ale przed samymi świętami spraw, aby wyglądał „świątecznie”, inaczej niż zwykle. WD-40 pomoże Ci pozbyć się trudniejszych zabrudzeń, ale też nada powierzchni blasku.

Kiedy myślisz o przedświątecznych porządkach, przechodzą Cię dreszcze? Dobry i niezawodny pomocnik to podstawa, czasami nie spodziewasz się, że możesz go znaleźć chociażby…w warsztacie, garażu bądź  bagażniku swojego samochodu.

Przedświąteczne porządki zakończone. Pomógł Ci preparat WD-40. Czas wybrać prezenty. Sprawdź podpowiedzi na prezenty dla majsterkowicza.