W samochodzie, garażu, warsztacie, w ogrodzie, na działce i w domu, preparat WD-40 stanowi szybki ratunek dla skrzypiących drzwi, brudnego roweru, plam z oleju na podjeździe samochodowym, nieprawidłowo pracujący silnik czy świece zapłonowe, a nawet skuteczny sposób na uciążliwe owady w domu. Może przydać się on również w biurze. Warto jest go mieć w szufladzie biurka, w szafce czy chociażby torbie, którą codziennie nosisz do pracy.

Wśród preparatów WD-40 znajduje się unikalny środek –Fast Drying Contact Cleaner do usuwania zabrudzeń i smarowania nawet najbardziej wrażliwych elementów drukarek i innych urządzeń elektronicznych. Przeznaczony jest do smarowania ich osi, doskonale sprawdzi się w przypadku drukarek 3D. Urządzenie należy poddawać regularnej konserwacji, a na wszystkie nieprawidłowości w jego pracy reagować natychmiast. Jeżeli w Twoim biurze również korzysta się z drukarki 3D lub każdej innej, zapoznaj się z naszymi wskazówkami, które pomogą Ci wydłużyć jej żywotność. Jak więc wykorzystać WD-40 w biurze?

WD-40 w biurze- „Odkurzamy” drukarkę

Chyba nikt nie lubi, kiedy na meblach i urządzeniach pojawia się już gruba warstwa kurzu. Jeżeli nie usuwasz go regularnie, to musisz liczyć się z tym, że po tygodniu czy dwóch powierzchnia Twojej drukarki zmieni swój kolor…na kolor kurzu. Pamiętaj, aby regularnie ścierać kurz z drukarki i wszystkich jej elementów. Nie zapominaj również o powierzchni mebla, na którym stoi, szczególnie tej pod urządzeniem. To kwestia estetyki, ale też Twojego zdrowia.

Smarowanie osi drukarki 3D

Jest niezbędną czynnością do prawidłowego funkcjonowania drukarki 3D, jednak często bagatelizowaną, co przekłada się na przedwczesne pojawienie się nieprawidłowości w jej pracy. Czego potrzebujesz? Przede wszystkim dobrego smaru, pozostawiającego suchą powłokę, będącą odporną na plamy olejowe i kurz. Takim środkiem jest WD-40 Fast Drying Contact Cleaner. Wyposażony jest w zawór  360°, dzięki czemu wnika z łatwością w trudno dostępne miejsca, bardzo uniwersalny, można go stosować również do smarowania osi w drukarkach laserowych. Preparat jednocześnie usprawnia pracę osi drukarki i usuwa zabrudzenia po oleju, kurz oraz mikroskopijne krople. WD-40 w biurze na prawdę się przydaje.

A kiedy masz drukarkę laserową…

Obecnie w biurze najczęściej spotkać można drukarki laserowe, urządzenia 3D to element wyposażenia specjalistycznych firm graficznych, reklamowych i konstruktorów. Dla tych, którzy w pracy korzystają z drukarki laserowej kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym będzie ona pracować dłużej i wydajniej.

Musisz pamiętać o regularnym odkurzaniu obudowy i wnętrza drukarki, nie pozwól, aby kurz się w niej zadomowił. Przy czyszczeniu z zewnątrz usuwaj kurz również z podajnika papieru. Zwróć uwagę na filtry, czy nie należy ich wymienić, oraz wentylatory. Konieczne jest ponadto nasmarowanie osi wałków gumowych. Drukarka nieużywana przez dłuższy czas, np. kiedy jesteś na 2-tygodniowym urlopie, może zaskoczyć Cię niewłaściwym wydrukiem. Sprawdź jego jakość i jeżeli jest taka konieczność, przeprowadź programowe czyszczenie głowicy.

Drukarka to bardzo ważne urządzenie w biurze. Pomimo, że drukujemy już dzisiaj rzadziej niż kilka lat temu ze względu na możliwość przechowywania dokumentów w formie elektronicznej i przesyłania projektów drogą mailową, to wciąż są sytuacje, kiedy drukarka jest niezastąpiona. Tym bardziej, że pojawiają się jej nowe specjalistyczne modele, jak drukarka 3D. Podobnie jak każde urządzenie, nie jest ono długowieczne, dlatego należy zadbać o jego regularne czyszczenie i konserwację. W przeciwnym razie nadejdzie taki dzień, kiedy drukarka odmówi posłuszeństwa…niestety często zdarza się to w najmniej odpowiednim momencie.

Pewnie nie myślałeś, że wykorzystasz WD-40 w biurze? A jednak 🙂