Korozja to problem, z którym boryka się każdy samochód, ponieważ rdza i nieestetyczny wygląd wpływają na obniżenie jego wartości. Korozja karoserii samochodowej to bardzo częste zdarzenie. Jednak można je znacząco opóźnić. Dlatego właśnie ochrona przed korozją jest tak istotna. Brak pielęgnacji samochodu powoduje szybsze pojawianie się rdzy, która z kolei sprawia, że Twój samochód nie wygląda dobrze. A kiedy już rdza się pojawi na prawdę ciężko jest ją usunąć. 

Może brzmi to jak jakiś slogan, ale o w 100% prawda, lepiej pielęgnować niż później naprawiać. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji karoserii samochodu, Ochrona przed korozją jest tutaj niezwykle ważna. 

Ochrona przed korozją – wskazówki: 

Dzięki kolejnym punktom ochronisz swój samochód przed korozją. 

1. Mycie i woskowanie 

Regularne czyszczenie i woskowanie karoserii samochodu, znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia korozji. Główną przyczyną występowania korozji jest wilgoć i pozostałe czynniki atmosferyczne. Dzięki umyciu auta i jego nawoskowaniu dobrej jakości produktami, możemy być pewni, że wilgoć czy sól nie zagrozi naszemu wspaniałemu samochodowi. Pamiętaj tylko, żeby robić to regularnie. 

2. Chroń samochód przed solą używaną do posypywania dróg w zimie 

Jeśli dodatkowym czynnikiem jest sól to korozja pojawi się szybciej i szybciej będzie zżerać Twój samochód. Najlepszą metodą na jej zapobieganie jest czyszczenie z pomocą WD-40 . Podwozie i belki kół zawsze narażone są na działanie wody i soli, dlatego trzeba je pokryć środkiem anty korozyjnym. 

3. Ochrona przed korozją z WD-40

Żeby całkowicie pozbyć się problemu jakim jest korozja i utrzymać samochód w idealnym stanie przez cały rok, konieczne jest zakonserwowanie go przy pomocy środka anty-korozyjnego. Najbardziej znanym preparatem tego typu jest oczywiście WD-40. Wypiera on wodę z powierzchni metalowych, a to przecież wilgoć jest czynnikiem tworzącym korozję. Ten produkt ma właściwości, dzięki którym chroni samochód przed rdzą i wydłuża jego żywotność. 

Dla lepszych rezultatów, umyj samochód przed aplikacją WD-40. Następnie możesz użyć ten preparat zarówno na zewnątrz samochodu ale także na podwoziu, które jest najbardziej narażone na korozję. Pamiętaj, że usunąć rdzę jest trudniej niż jej zapobiegać. 

4. Uważaj na dziurki, zarysowania i zadrapania

Zbyt mała ilość miejsc parkingowych sprawia, że samochody parkują bardzo blisko siebie. Zdecydowanie bliżej niż kiedyś. Zwiększa to ryzyko pojawienia się zarysowań, zadrapań czy małych dziurek, które powstają kiedy uderzamy drzwiami w samochód obok. Zarysowania powstają również kiedy ktoś z samochodu zaparkowanego obok kładzie swoje rzeczy na dachu naszego samochodu, podczas gdy próbuje otworzyć swój. Kolejnym czynnikiem tworzącym tego typu problemy są kamienie, które uderzają w samochód podczas jazdy. Musisz zdawać sobie sprawę, że takie sytuacje się zdarzają i starać się ich unikać, kiedy to tylko możliwe. Woda, która zbiera się w takich zakamarkach wpływa na pojawianie się rdzy. 

5. Staraj się i sprawdzaj samochód regularnie 

Żeby upewnić się, że samochód nie będzie zaatakowany przez rdzę, musisz podejmować działania mające zapobiegać korozji. Samochód musi być umyty i zakonserwowany preparatem wielofunkcyjnym WD-40 – to najlepszy spray przeciwko korozji, który dba o to, aby samochód był wolny od rdzy. Poza tym zawsze zachowuj odpowiednią odległość od innych samochodów i jeśli to możliwe parkuj samochód pod zadaszeniem. 

Regularnie sprawdzaj stan karoserii. Jeśli zauważysz na niej pęcherze oznacza to początek problemów z korozją. Regularnie sprawdzaj silniki pokrywę bagażnika, zewnętrzne malowane elementy oraz podwozie. Szukaj nawet najmniejszych śladów rdzy. 

Brytyjczycy używają WD-40 jako środka przeciw korozji od ponad 60 lat. Dzięki temu preparatowi Twoje auto będzie pod ochroną nawet przez 6 miesięcy. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Sprawdź pozostałe na naszym blogu.