Na pewno zależy Ci na czystości w Twoim domu. Zazwyczaj w weekend masz na to więcej czasu. Zacznij więc czyścić dom. Być może później przeniesiesz się na ogródek i wyczyścisz również domek dla ptaków. Skoro powiesiłeś go na ogrodzie, na pewno zależy Ci na tych małych przyjaciołach. Czas zacząć czyścić dom dla ptaków!

Mając na myśli pielęgnację i konserwację domu, pierwsze co przychodzi na myśl to sprzątanie. Później zastanawiamy się nad tym jak naprawić np. niedziałające gniazdko.

Naprawianie mebli czy ich pielęgnacją, to coś co znajduje się na szarym końcu listy. Po naprawie elektryki, sprzętów, sprzątaniu, naprawie hydrauliki, klimatyzacji itp. Najtrudniej jest zabrać się za te rzeczy, które robimy naprawdę rzadko. Jedną z nich jest czyszczenie i smarowanie domku dla ptaków.

Problemem są często skrzypiące zawiasy szafek, drzwiczek itp. Często zapominamy, że może to być spowodowane przez zalegający kurz i brudu, który dostaje się do zawiasów. Z tego powodu drzwiczki wydają dziwne dźwięki. Dlatego właśnie należy pamiętać o smarowaniu tego typu elementów. Często nie zdajemy sobie sprawy gdzie jeszcze taki problem może wystąpić. A są to na przykład drzwiczki od domku dla ptaków. Dlatego jeśli już czyścić dom to także ten mały, dla ptaków.

Jak nasmarować zawiasy w domku dla ptaków

Czas zacząć czyścić dom dla ptaków

  1. Jeśli są zablokowane

Jeśli zawiasy zbyt mocno skrzypią albo nawet ciężko się je otwiera, musisz zdać sobie sprawę, że naprawdę bardzo potrzebują smarowania. Jednak zanim przejdziesz to smarowania, musisz jeszcze pozbyć się samego powodu skrzypienia. Zacznij więc od pozbycia się brudu zgromadzonego na zawiasach. Weź puszkę preparatu wielofunkcyjnego WD-40 i spryskaj zawiasy odpowiednią ilością tego środka. Dzięki niemu nie tylko pozbędziesz się brudu ale także nasmarujesz nim zawiasy na długi czas.

  1. Jeśli są zardzewiałe

Zawiasy skrzypią i stają się ciężkie do otwarcia, jeśli pojawia się na nich rdza. Nawet jeśli zawiasy jeszcze nie skrzypią, to rdza znajdująca się na nich wygląda naprawdę nieestetycznie. W celu pozbycia się rdzy, rozpyl na nią preparat WD-40. Następnie zeskrob ją z metalu szczoteczką do zębów. Kiedy skończysz, jeszcze raz zastosuj WD-40, dzięki czemu pozbędziesz się pozostałości z rdzy z powierzchni zawiasów. Dzięki temu zawiasy nie będą skrzypieć a do tego będą nasmarowane i będą się poruszać bez zacięcia. Tak jakby były nowe.

Na naszej stronie znajdziesz jeszcze więcej informacji o produktach, ciekawych porad i wskazówek. Wejdź w zakładkę blog lub po prostu kliknij tutaj.