Dywan i guma do żucia mają silną tendencję do łączenia się. Mają dziwną relację: kocham- nienawidzę. Przekonasz się o tym, jeśli masz w domu dzieci. W takiej sytuacji od czasu do czasu możesz napotkać konieczność usuwania gumy.Dobrze byłoby więc wiedzieć jak usunąć gumę z dywanu. Niezależnie od tego jak bardzo się przed tym bronisz, może okazać się, że będziesz musiał robić to bardzo często. Dlatego przeczytaj kilka prostych wskazówek, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Guma do żucia już nie będzie koszmarem, o którym nie chcesz myśleć. 

Metoda 1 – Użyj lodu 

Podobnie jak w przypadku jakichkolwiek plam, najłatwiej będzie usunąć gumę od razu, gdy tylko przyklei się do dywanu. Później będzie to zdecydowanie trudniejsze. 

Poniżej znajdziesz proste porady ZTS, idealne jeśli chcesz usunąć gumę z dywanu:

 1. Złap włókno dywanu i obłóż je lodem.
 2. Przyłóż torebkę z lodem do gumy i poczekaj aż ona stwardnieje. Taką twardą gumę jest zdecydowanie łatwiej usunąć. 
 3. Użyj narzędzia, które pomoże Ci zdrapać gumę. 
 4. Po usunięciu gumy, musisz jeszcze pozbyć się plamy, która została na dywanie. Weź gąbkę, namocz ją płynem do mycia i przetrzyj plamę. Dzięki temu dywan będzie całkowicie czysty. 
 5. Weź czysty, biały ręcznik i pocieraj nim gumę, aż całkowicie odklei się od dywanu. 

Metoda 2 – Użyj WD-40

Guma przykleiła się do dywanu, a są u Ciebie goście? W takie sytuacji zdecydowanie nie ma czasu na wymienione wyżej sposoby usuwania gumy do żucia. Więc co zrobić? Nie panikuj. Są inne sposoby. Mam na myśli preparat WD-40. Zastosowanie WD-40 pozwoli na szybkie usunięcie gumy do żucia z dywanu. Sprawdź poniższe kroki, dzięki którym Twój dywan będzie wyglądał jak nowy. 

 1. Weź WD-40 i spryskaj nim porządnie przyklejoną gumę 
 2. Pozostał na kilka minut. 
 3. Weź szczoteczkę do paznokci i usuń plamę. Pamiętaj, aby robić to tylko w jednym kierunku. Uważaj, żeby nie uszkodzić dywanu. 
 4. Użyj więcej WD-40, podczas czyszczenia dywanu szczoteczką. 

W mniej niż 10 minut Twój dywan będzie uwolniony od gumy, a plama nie będzie widoczna. Po tym czasie będzie wyglądał jak nowy. To najszybsza i najprostsza metoda jeśli chcesz usunąć gumę z dywanu. 

Metoda 3 – Użyj suszarki do włosów 

Poniżej znajduje się kolejny sposób na usuwanie gumy do żucia z dywanu. Wszystko czego potrzebujesz to suszarka do włosów, a ta znajduje się niemal w każdym domu. Przeczytaj tekst poniżej, ani dowiedzieć się, jak usunąć gumę do żucia z dywanu przy użyciu suszarki do włosów. Kluczowe jest, aby nie czekać zbyt długo zanim rozpoczniesz pracę. Im dłużej pozostawisz gumę na dywanie, tym trudniej będzie ją usunąć.

 1. Skieruj suszarkę do włosów bezpośrednio na gumę, jak najszybciej po tym jak ją zobaczyłeś.
 2. Dokładnie przyglądaj się gumie, ponieważ zbytnie ogrzanie może zniszczyć włókna dywanu.
 3. W momencie, w którym guma zaczyna się roztapiać, weź plastikowy woreczek i zdrap gumę. Ponieważ guma się rozpłynęła, będzie przyklejać się do woreczka, jej usunięcie nie będzie trudne.
 4. Wykonuj czynność, aż plama po gumie nie będzie już widoczna.

Pokazaliśmy Ci kilka prostych sposobów, dzięki którym poradzisz sobie z usunięciem gumy do żucia z dywanu. Dzięki nim nie będzie to już czynność, o której nawet nie chcesz myśleć. Oczywiście naszą ulubioną metodą jest użycie WD-40, ponieważ jest to najszybszy sposób. Dlatego zawsze trzymaj WD-40 pod ręką. Może uratować Cię w wielu sytuacjach. 

Na blogu zamieszczamy wiele ciekawych porad. Może zainteresuje Cię temat usuwania rdzy z metalu?