Do wypowiedzenia z duma słów “mój czysty dom”, potrzeba trochę pracy. Na początek musisz wiedzieć, jakie produkty będę Ci potrzebne, abyś mógł zadbać o swoje gniazdko. Musisz stworzyć domową apteczkę do czyszczenia złożoną z podstawowych produktów. W składzie takiej apteczki powinny się znaleźć: płyn do mycia naczyń, uniwersalny środek czyszczący, preparat do czyszczenia szyb i szkła oraz produkty do dezynfekcji. Poniżej znajdziesz jeszcze kilka dodatkowych produktów, które mogą być naprawdę przydatne:

1.    Płyn do polerowania mebli

Mając wypolerowane meble na pewno pomyślisz z radością na sercu: ahhh ten mój czysty dom. Dzięki polerowaniu Twoje meble zyskają blask jakiego potrzebują, żeby nadać Twojemu mieszkaniu cudowny wygląd.

2.    Coś do usuwania kamienia

Usuwanie kamienia zajmuje Ci całe godziny? Nie narażaj się na takie tortury i marnowanie czasu, możesz przecież kupić specjalny środek do usuwania kamienia. Wystarczy, że spryskasz nim zakamienione miejsca wokół kranu, pod prysznicem itp. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na środek, który nadaje się tylko do usuwania jednego rodzaju brudu, możesz wykorzystać to co masz pod ręką. Chodzi o cytrynę. Przetnij ją na pół i pocieraj nią miejsca z kamieniem przez około 30 minut, a następnie szmatką usuń kamień.

3.    Ścierki z mikrofibry

Do apteczki ze środkami do czyszczenia mieszkania dodaj też kilka ściereczek z mikrofibry. Usuwają one kurz i inne zabrudzenia dużo lepiej niż bawełna. Dzięki temu pozbędziesz się np. zarysowań, kurzu czy tłuszczu z wielu powierzchni.

4.    Gumowe rękawice

Co z tego, że powiesz „ahhh ten mój czysty dom”, kiedy Twoje ręce będą zniszczone chemikaliami czy brudem, który usuwałeś. Używanie rękawic pozwoli Ci ochronić dłonie.

5.    Gąbki

Koniecznie musisz dodać gąbki do niezbędnych produktów do czyszczenia domu- jeśli jeszcze się tam nie znajdują. Powinieneś mieć osobne gąbki do sprzątania kuchni i łazienki. Używanie tej samej gąbki w obu tych pomieszczeniach jest niehigieniczne. Możesz używać dużych i małych gąbek, po jednej w każdym pomieszczeniu.

6.    Chusteczki czyszczące

Tego typu chusteczki nie tylko są wygodne w użyciu, ale także praktyczne. Możesz używać chusteczek czyszczących do wyczyszczenia deski sedesowej czy innych zabrudzonych powierzchni. Korzystanie z takich chusteczek zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się zarazków przenoszonych z powierzchni na powierzchnię. Poza tym idealnie usuwają one kurz czy włosy.

7.    Rolka z klejem

Chodzi o rolkę dzięki, której zbierzesz włosy czy sierść. Jeśli masz w domu kota lub psa, to wiesz, że sierść jest praktycznie wszędzie. Dzięki rolce pozbędziesz się jej z sof, dywanów i krzeseł.

8.    Ściągaczka do wody

Przyda się zwłaszcza w łazience. Po wymyciu całego środka prysznica, użyj ściągaczki, żeby usunąć nadmiar wody. Dzięki temu nie zostaną ślady po wodzie.

Stwórz swój własny niezbędnik do sprzątania mieszkania, wkładając do niego wymienione wyżej produkty, a sprzątanie stanie się łatwe, przyjemne i skuteczne. A ty odetchniesz z ulgą siadając na kanapie i myśląc: kocham mój czysty dom

Sprawdź pozostałe artykuły na naszej stronie, dzięki czemu poznasz więcej przydatnych porad i informacji. Wystarczy, że klikniesz tutaj.