To już 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, już po raz 26. Polacy angażują się w pomoc chorym dzieciom. Tym razem wydarzeniu towarzyszyło hasło „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Jak co roku, kierowcy z całego kraju również zaangażowali się aktywnie w to wydarzenie, w kilku miastach Polski odbyły się motozjazdy, pokazy i wyścigi. Pasja połączona z pomocą zawsze skutecznie realizuje zamierzone cele. Jak w tym roku pomagali kierowcy?

MOTO WOŚP w Biłgoraju

Automobilklub Biłgorajski przy ul. Motorowej na Autodromie przeprowadził imprezę Moto WOŚP. Wśród zaangażowanych motoryzacyjnych entuzjastów znaleźli się miłośnicy terenówek, driftingu i rajdówek. Nie zabrakło też kolekcjonerów samochodów zabytkowych, każdy mógł więc pomóc i dobrze się bawić.

Oprócz zabawy i pokazów przeprowadzono licytacje artykułów motoryzacyjnych, a zebrane pieniądze oczywiście zostały przekazane na pomoc dzieciom w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rzeszów również pomaga

Kierowcy i fani motoryzacji zgromadzili się także na placu Farnym w Rzeszowie. Kilka godzin adrenaliny i emocji, którym przyświecał szczytny cel. W wydarzeniu udział mógł wziąć każdy, kto miał ważne prawo jazdy, samochód z aktualnym badaniem technicznym, kask i opłacone ubezpieczenie OC i NW.

Aby pokonać kilometrową trasę, należało wesprzeć WOŚP, wrzucając do puszki dowolną kwotę. Kierowcy startowali z placu Farnego, a meta była przy rondzie w pobliżu ulicy Moniuszki. Nie zabrakło atrakcji dla miłośników szybkiej jazdy. Mogli oni podziwiać Subaru Impreza WRC, Mitsubishi Lancer EVO serii GSMP i BMW E36 w specyfikacji DRIFT.

Kraków wspiera WOŚP

Motowydarzenia 14 stycznia nie mogło zabraknąć także w Krakowie. Organizatorem wydarzenia byli Quadowa Grupa Południe, SMGP, Dragons Flying z Wieliczki i Drift Paradise. Moto Orchestra pomaga już od 3 lat, proponując pasjonatom motoryzacji ekscytujące atrakcję. W tym roku uczestnicy mogli wziąć udział w drift taxi, quad taxi, a także przejechać się z kierowcami rajdowymi. Imprezie towarzyszyły występy kabaretów i koncerty, a także licytacje.

Warszawscy fani motoryzacji z dobrym sercem

Moto Orkiestra zagrała także na warszawskim Bemowie. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Kajetan Kajetanowicz, Krzysztof Hołowczyc, Filip Nivette, a także inni kierowcy. Można było wylicytować m.in. przejażdżkę z tymi zawodnikami, co na pewno było dużą motywacją. Po raz drugi na placu pojawił się bus krwiodawstwa, każdy, kto tylko wykazał się dobrym zdrowiem, mógł oddać krew. Rok temu w ramach Moto Orkiestry w Warszawie udało się zebrać 30 litrów krwi, w tym roku organizatorzy mieli apetyt na rekord.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 12 paradą po ulicach Bemowa. Tradycyjnie o godzinie 20 wysłane zostało światełko do nieba z Autodromu.

Pomagamy z pasją

Tego dnia każdy może pomagać tak, jak potrafi. Coraz więcej ludzi, organizacji, stowarzyszeń angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Fani motoryzacji również nie pozostają obojętni, już od kilku lat w każdym zakątku Polski organizują licytację, rajdy i motowydarzenia, aby dołożyć swoją cegiełkę na nowy sprzęt dla tych, którzy potrzebują go najbardziej. Kierowcy nie tylko pomagają finansowo, lecz także dzielą się swoją pasją, zarażając nią młode i starsze pokolenie. To czas, kiedy wrzucamy 5. bieg i nie zwalniamy, dajemy z siebie 100% i cieszymy się, że jest nas coraz więcej, kierowców, motofanów z wielkimi sercami.