Rok 2017 to już przeszłość. Wśród motoryzacyjnych premier z ostatnich 12 miesięcy na uwagę zasługują bez wątpienia niezawodna Toyota Land Cruiser, Mazda CX-5 o drapieżnej stylistyce, naszpikowane najnowszymi technologiami Audi A8, Volkswagen Arteon o ogromnej przestrzeni w kabinie i uważana za najbardziej spektakularny debiut roku 2017 Kia Stinger. To już za nami, przywitaliśmy 2018 rok, a wraz z nim entuzjaści motoryzacji dostali rumieńców. Lista ciekawych debiutów jest długa, a oto kilka z nich.

III generacja Mercedesa CLS

Każdy producent samochodów każdego roku prezentuje taki model, który jest odzwierciedleniem stylistyki całej marki jednak w odświeżonej formie. Mercedes od zawsze uznawany był za symbol elegancji i najwyższego komfortu jazdy. W 2018 roku jego miłośnicy mogą być jednak zaskoczeni nową propozycją. Mercedes CLS, który już niedługo będzie dumnie prezentować się na światowych drogach, zyskał agresywny wygląd, co pozbawiło go charakterystycznej subtelności. Nowy projekt świateł przednich i tylnych, duży ekran LCD łączący zegar i system inforozrywki, masaż foteli, podgrzewanie i wentylacja, a także możliwość wykończenia ekskluzywną skórą – Mercedes CLS III generacji nie zawiedzie oczekiwań największych fanów marki. Początkowo będzie można go kupić w jednej z 3 wersji:

CLS 350 d 4MATIC (210 kW/286 KM, 600 Nm; średnie spalanie 5,6 l/100 km)

CLS 400 d 4MATIC (250 kW/340 KM, 700 Nm; średnie spalanie 5,6 l/100 km)

CLS 450 4MATIC (270 + 16 kW/367 + 22 KM; średnie spalanie 7,5 l/100 km)

Nissan Leaf II generacji

Samochód elektryczny, który można uznać za odkrycie 2018 roku. Nissan Leaf dotychczas uważano nierzadko za nieudany eksperyment. Jego stylistyka budziła mieszane uczucia, na pierwszy rzut oka trudno było uznać ten samochód za atrakcyjny. Tym razem jednak jest inaczej. Nissan Leaf II generacji swoją linią stylistyczną nawiązuje do samochodów spalinowych tej marki. Świetnie prezentuje się z drapieżnym przodem i tylną szybą wraz z charakterystycznymi światłami fantastycznie komponującymi się z dwukolorowym nadwoziem. Wnętrze samochodu, pomimo że nie zapiera dech w piersiach, to trzeba je uznać za naprawdę udane. Wszystko jest uporządkowane, postawiono na prostotę oraz minimalizm.

To, co jednak interesuje potencjalnych klientów nowego Nissana to parametry techniczne:

  • Moc generowana przez silniki elektryczne – 150 KM
  • Moment obrotowy – 320 Nm
  • Zasięg – 378 kilometrów
  • Czas ładowania – 16 godzin (3 kW) lub 8 godzin (6 kW)
  • Czas szybkiego ładowania do 80% baterii – 40 minut

Audi A7 Sportback

Czy brak większych zmian w stylistyce może wywołać zawód wśród tych, którzy oczekiwali rewolucji? Z pewnością nie, ponieważ projekt tego modelu Audi od początku uznawano za idealny. To, co jednak jest nowe i na pewno nie umknie uwadze potencjalnych zainteresowanych zakupem Audi A7 Sportback, to przód z atrapą Single Frame, nowy wygląd lamp w standardzie w wersji LED, a w rozszerzonej wersji w formie reflektorów laserowych Audi Laser Light. Tylne światła rozciągnięte są na całą szerokość auta, na klapie bagażnika ukryty został spojler automatycznie się wysuwający po przekroczeniu prędkości 120 km/h.

Wnętrze jest dwukolorowe, zredukowano ilość fizycznych pokręteł, aby podkreślić minimalistyczną stylistykę. Zarządzanie wszystkimi ustawieniami samochodu odbywa się za pośrednictwem dwóch dotykowych ekranów. To jednak nie koniec zmian, które Audi wprowadzi w swoich nowym modelu. Producent zapowiada, iż do końca roku będzie on już samodzielnie parkować.

To nie koniec listy moto nowości 2018. Znani producenci przygotowali jeszcze wiele ciekawych propozycji, wśród których znalazły się zarówno szybkie sportowe auta, ekskluzywne limuzyny, niezawodne SUV-y i małe, ekonomiczne samochody miejskie. Przed nami 12 miesięcy obcowania z zaawansowaną technologią i nowoczesnymi rozwiązaniami.