Dzień dobry, nazywam się Elżbieta. Zakupiłam niedawno produkt WD-40, ponieważ od dłuższego czasu nie potrafiłam poradzić sobie z insektami w moim domu. Desperacko i zacięcie szukałam wielu sposobów na odstraszenie robactwa. Niestety były one nieskuteczne, a ja powoli traciłam już nadzieję i pomysły jak niezawodnie poradzić sobie z intruzami. Do pewnego dnia, kiedy to wyczytałam w Internecie, że zapach owego produktu WD-40 bardzo skutecznie odstrasza różnorakie owady. Ponadto ma długotrwałe działanie. Zaopatrzyłam się w niego od razu, ponieważ była to moja ostatnia deska ratunku. Czy ochrona przed insektami z WD-40 się sprawdza?

Początki

Z początku nie byłam za bardzo przekonana do tego produktu. Nie wierzyłam, że cokolwiek mi już pomoże. Niedawno dostałam w spadku piękny dom mojej babci, który na moje nieszczęście jest położony parę kroków od gęstego, dużego lasu. Teraz w okresie letnim dni są bardzo upalne. Owady są prawdziwym utrapieniem. Często uchylam, a czasami wręcz otwieram okno na oścież, by troszkę przewietrzyć w mieszkaniu. Dzięki temu pozbywam się duchoty, która notorycznie mnie męczy. Niestety jest to też zaproszenie dla wszystkich niechcianych gości. Bardzo szybko zadomawiają się one w moich czterech ścianach. Był okres kiedy to jak na złość insekty pojawiały się w takich ilościach, że były dosłownie wszędzie. Psikanie w domu różnymi trującymi preparatami, by się ich pozbyć, nie przynosiły upragnionych efektów.

Przez nadmiar robactwa nie miałam nawet okazji, by w spokoju wypocząć po ciężkim dniu pracy. Wieczorami chcąc zasiąść przed telewizorem, bądź przy włączonej lampce, by poczytać książkę, przyciągałam bezpośrednio do siebie wszystko co lata i denerwuje swoją obecnością. Ciągle słyszałam, jak coś brzęczy mi nad uchem. Nie miałam dla siebie chwili spokoju, na parapetach widywałam mrówki, pająki, zdarzały się nawet kleszcze, a po podłogach biegały mi często karaluchy i pająki, które chowały mi się za meblami i nie mogłam się ich pozbyć. Jednakże najpowszechniejszymi owadami, które mnie najbardziej dręczyły i nie dały mi spać, były znane wszystkim komary i ćmy. Wyjątkowo się ich brzydzę i boję. Dodatkowo ciepłymi nocami byłam zmuszona zakrywać się po uszy kołdrą, by nad ranem nie obudzić się ukąszeniami po komarach, które bezlitośnie mnie swędziły i odbierały mi radość z pięknego, słonecznego dnia.

Ochrona przed insektami

Preparat zakupiłam od razu z plastikową ruchomą słomką. Wyczytałam, że dzięki niej o wiele łatwiej rozprowadza się WD-40 i bez problemu można sięgnąć do głębokich, ciasnych zakamarków oraz rozprowadzić preparat szybko i precyzyjnie na daną powierzchnię.

Pierwszym miejscem na które nałożyłam preparat były framugi okienne i parapety w kuchni, salonie i wszystkich pokojach. To właśnie przez okna najwięcej insektów wchodziło do mojego domu. Zauważyłam wielką poprawę, zwłaszcza w ilości komarów, których to po rozprowadzeniu preparatu wieczorami było o wiele mniej a czasami w ogóle nie czułam ich obecności. Kiedy już przekonałam się do WD-40, zaczęłam nakładać go wszędzie tam, gdzie różne insekty miały możliwość się dostać do mojego domu. Zauważyłam, że dużo robactwa wpraszało się do mnie przez kratki wentylacyjne w łazience i salonie. Wszystkie dokładnie popsikałam preparatem, tak samo postanowiłam zrobić z drzwiami. Nałożyłam WD-40 na futryny i progi drzwi frontowych i tarasowych, przez które lubiły mi wchodzić mrówki.

Wyczytałam też, że specyfik pozwala uniknąć konstruowaniu różnych gniazd przez osy czy szerszenie, więc zastosowałam go jeszcze zapobiegawczo na poddasze mojego domu, by uniknąć w przyszłości takich nieprzyjemnych niespodzianek. Pamiętajcie, że tego preparatu nie wolno używać w celu zabicia insektów czy wszelkiego robactwa. Jego zapach ma po prostu je odstraszać.

Dodatkowe zalety

Teraz używam tylko WD-40, dzięki temu preparatowi jest szybko i skutecznie. Nie zamierzam już kombinować  z innymi sposobami na pozbycie się owadów. Na dodatek jest całkowicie bezpieczny i nieszkodliwy. Nie zauważyłam żadnych szkód, ani przebarwień na ramach okien oraz wszystkich innych powierzchniach, gdzie był stosowany środek. Zapach, który z tak dobrym rezultatem odstrasza pasożyty, nie jest dla mnie wyczuwalny wewnątrz domu. Dodatkowo ruchoma słomka zamontowana jest na stałe w rozpylaczu, więc nie mam obawy, że mogłabym go pewnego dnia zgubić. Jest ona również przede wszystkim na tyle elastyczna i wytrwała, że nie trzeba się obawiać, że się szybko złamie.

Moim zdaniem WD-40 nie ma sobie równych. Nie zamienię go na żaden inny specyfik. Wystarcza na długi czas użytkowania, a jego ważność sięga aż do pięciu lat. Jestem bardzo zadowolona z efektywności tego produktu i nie żałuje jego zakupu. Gdyby nie on, prawdopodobnie nadal męczyłabym się z insektami w moim domu, a moje wymarzone, spokojne wieczory poszłyby w zapomnienie. Od teraz ochrona przed insektami tylko z WD-40