Oleje do łańcucha rowerowego

Jeśli posiadasz rower, musisz też dbać o łańcuch rowerowy. Myśląc o pielęgnowaniu łańcucha rowerowego, mamy na myśli wiele rzeczy, ale między innymi smarowanie łańcucha. Poniżej znajdziesz kilka produktów, które idealnie łączą się z tym tematem: 

Lekki smar typu “dry” 

Jeśli w dużej mierze jeździsz po suchym terenie, pełnym kurz, lekki smar będzie najlepszym rozwiązaniem. Dzięki temu kurz nie będzie się przyklejał do łańcucha rowerowego, a Twoje osiągi będą imponujące. 

Dobranie odpowiedniego smaru, może dać Ci dużo radości. Pamiętaj jednak, żeby zawsze dostosowywać smar do warunków w jakich jeździsz. Smar typu Dry nie nadaje się do jazdy po błocie i w deszczu. Może wtedy wyrządzić więcej szkody niż pożytku. 

Smar typu “wet”

Wspominaliśmy już o tzw. warunkach mokrych. Jeśli jeździsz rowerem w deszczu lub po błotnistych terenach, nie stosuj lekkich smarów typu “dry”. W takim przypadku lepiej sprawdzi się gęstszy smar, który ciężej się wypłukuje i przetrwa dłużej nawet w ekstremalnych warunkach… 

Smary WD-40 Bike 

WD-40 przygotowało specjalną linię produktów WD-40. Niezależnie od tego czy jest środek lata, zima, czy jest sucho czy mokro, możesz być pewien, że smary WD-40 Ci pomogą. W ofercie znajduje się smar WD-40 Bike Dry Lube oraz WD-40 Bike Wet Lube . Dzięki nim będziesz mógł się cieszyć jazdą bez przeszkód, niezależnie od warunków. 

WD-40 posiada również w swojej ofercie preparat uniwersalny WD-40 Bike Universal Grease , który sprawdza się zarówno w zakurzonym lesie, jak i w terenach błotnistych. Sprawdź co najbardziej odpowiada Tobie!