Nie ma nic przyjemniejszego niż mała przejażdżka na rowerze, prawda? Uczucie wiatru we włosach to przyjemność, której nie da się pomylić z niczym innym. Kluczem do tego, aby jazda na rowerze sprawiała nam radość jest utrzymanie go w dobrym stanie. Pielęgnowanie roweru to niezwykle istotna rzecz. Nie wystarczy tylko czyścić rower. Trzeba sprawdzić wszystkie element, z których się składa i jeśli jest taka konieczność zakonserwować je.

Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek jak w pielęgnowaniu roweru może pomóc Ci stara dobra puszka WD-40. Sprawdź sam:

Odtłuszczanie elementów

Jeśli chodzi o pielęgnowanie roweru, to wszystkie jego zewnętrzne i wewnętrzne części muszą działać bez zarzutu i być po prostu w jak najlepszej kondycji. Naprawdę może to bardzo wpływać na nasze osiągi czy przyjemność z jazdy. Razem z upływem czasu kurz i brud mogą osiadać się w różnych częściach roweru, a szczególnie na łańcuchu rowerowym. Osiadający zabrudzenia mogą znacząco pogorszyć sprawność poszczególnych elementów w rowerze.

Zaleca się, żebyś zanim zaczniesz czyścić rower, dobrze go odtłuścił. Chodzi zarówno o to widoczne jak i mało widoczne elementy. Na rynku znajduje się wiele produktów idealnych do tego celu. Dzięki nim czyszczenie roweru będzie później dużo prostsze.

Smarowanie elementów łańcucha rowerowego

Niezależnie od tego jak skuteczne mogło być odtłuszczanie, nie oznacza to końca naszej pracy. Nie jest to jedyna czynność wchodząca w zakres pojęcia „pielęgnowanie roweru”. Musisz zadbać jeszcze o inne rzeczy, sam odtłuszczacz nie wystarczy. Czas zabrać się za smarowanie.

Jeśli chodzi o łańcuch rowerowy to najbardziej pożądanym produktem będzie środek smarujący. Jeśli elementy łańcucha w rowerze nie są odpowiednio nasmarowane, będzie on działał mało efektywnie a jego kondycja szybko się pogorszy. Chyba nie musimy już więcej przekonywać Cię do nasmarowania łańcucha, prawda?

WD-40 od kilku lat ma w swojej ofercie również specjalną linię przeznaczoną właśnie to dbania o rower- linię WD-40 Bike. Znajdują się w niej między innymi 3 rodzaje środków smarujących do roweru. Niezależnie od tego w jakich warunkach jeździsz i jakiego smarowania potrzebujesz, w ofercie WD-40 Bike znajdziesz odpowiedni produkt. W skład tej linii wchodzi produkt do jazdy w „mokrych warunkach”, a więc np. w czasie deszczu, produkt do jazdy w „suchych warunkach”, a więc tam gdzie np. znajduję się dużo kurzu, oraz środek uniwersalny, dla tych, którzy korzystają z roweru z zmiennych warunkach.

Pielęgnowanie roweru z WD-40

Ochrona przed rdzą

Z czasem poszczególne elementy w rowerze stają się ofiarami postrachu jakim jest rdza. Dlatego właśnie ochrona przed rdzą jest tak istotna i nie można o niej zapominać podczas pielęgnowania roweru a zwłaszcza łańcucha rowerowego.

WD-40 może okazać się tutaj niezwykle przydatnym produktem. Produkt ten ochroni metalowe elementy roweru przed rdzą i korozją. Dzięki temu będziesz mógł spać spokojnie.

Biorąc pod uwagę wymienione wyżej zalety, okazuje się, że WD-40 to Twój najlepszy przyjaciel jeśli chodzi o pielęgnowanie roweru!

Na naszej stronie znajdziesz jeszcze więcej informacji, wskazówek czy opisów produktu. Sprawdź nasze pozostałe artykułu klikając tutaj.