Okazuje się, że Twoje drzwi tarasowe się nie przesuwają? Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że powodem tego jest nagromadzony brud i kurz. Ten artykuł pomoże Ci dowiedzieć się, jak poradzić sobie z tym problemem.  

Co zrobić, kiedy drzwi tarasowe się nie przesuwają?

  1. Drzwi tarasowe się nie przesuwają? Wyczyść prowadnice

Przesuwne drzwi tarasowe mają niezwykłe właściwości przyciągania różnego rodzaju brudu- okruszków z jedzenia, trawy, robaków, sierści zwierząt, kurzu czy wszelkich innych zanieczyszczeń. Dlatego jeśli nie będziesz dbać o prowadnice, nie będą się one płynnie przesuwać.

Musisz zacząć od pozbycia się wszelkiego brudu wokół i z prowadnic drzwi tarasowych. Proponujemy zacząć używając odkurzacza, następnie przechodząc do twardych szczotek, którymi bez problemu wymieciesz brud. Możesz tutaj wykorzystać również starą szczoteczkę do zębów. To naprawdę może zdziałać cuda. Dobrze sprawdza się też specjalna szczoteczka do fug. Od Ciebie zależy, co wybierzesz.

Po usunięciu większych „kawałków” brudu, czas wziąć się dalej do roboty i wyszorować prowadnice. Do tego przyda się wilgotna gąbka. Dzięki niej dotrzesz w zakamarki prowadnic. Teraz tylko otwórz i zamknij drzwi kilka razy i powinny działać już bez problemu.

  1. Drzwi tarasowe się nie przesuwają? Nasmaruj je przy pomocy WD-40

Twoje drzwi tarasowe nie będą się przesuwać, jeśli nie będziesz pamiętać o ich smarowaniu. Wypróbuj do tego niezawodny preparat wielofunkcyjny WD-40. Pomaga on pozbyć się klejącego się brudu, kurzy i innych dziwnych zanieczyszczeń. Do tego ochroni prowadnice przed działaniem wody.

  1. Drzwi tarasowe się nie przesuwają? Dopasuj wysokość rolek

Być może nie wiesz o tym, że na dole drzwi tarasowych powinny być dwie małe dziurki. Są one tutaj po to, abyś mógł dopasować wysokość rolek swoich drzwi tarasowych. Czasem ciężko jest jest dostrzec ponieważ są zamaskowane małymi plastikowymi zaślepkami.

Możesz śmiało wyciągnąć plastikowe zaślepki. Następnie delikatnie używając śrubokręta podciągnij lub poluzuj śrubki tak, aby dostosować wysokość rolek. Pamiętaj, żeby sprawdzać czy wysokość jest odpowiednia, od czasu do czasu przesuwając drzwiami. Dzięki temu będziesz wiedział, kiedy problem zostanie rozwiązany.

  1.   Drzwi tarasowe się nie przesuwają? Skontaktuj się z profesjonalistą

Zrobiłeś już wszystko, żeby Twoje drzwi tarasowe działały bez problemu. Wyczyściłeś prowadnice, nasmarowałeś je, a nawet odpowiednio ustawiłeś wysokość. Jeśli te czynności nie pomogły, być może nadszedł czas, żeby wezwać profesjonalistę. Zadzwoń i sprawdź czy będzie w stanie Ci pomóc.

Przedstawione i opisane zastosowania preparatu wielofunkcyjnego WD-40 zostały przedstawione firmie WD-40 przez użytkowników produktów. Nie były one testowane przez firmę WD-40 i nie stanowią jej własnej rekomendacji ani sugestii. Podczas stosowania środków firmy WD-40 należy kierować się zdrowym rozsądkiem. Zawsze przestrzegaj instrukcji na opakowaniu i zwracaj uwagę na wszelkie zawarte na opakowaniu produktu ostrzeżenia.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł i chciałbyś poznać jeszcze więcej trików, wskazówek dotyczących stosowania produktów WD-40, czy samych informacji o produktach w ofercie, sprawdź naszą stronę klikając tutaj. Możesz też przejść bezpośrednio do zakładki blog.

Źródło zdjęcia: © Olesia Bilkei – Adobe Stock