Dzień dobry, nazywam się Mariola i chciałabym podzielić się z wami moimi przemyśleniami na temat produktu WD-40. Wydawać by się mogło, że nie znajdzie on zastosowania w pracy wizażystki a jednak. Okazuje się, że usuwanie plam z kosmetyków to jedna z jego wielu funkcji.

Młoda wizażystka

Otóż zacznę od tego, że jestem po kursie wizażu. Robiłam go z myślą, by dorobić sobie trochę pieniędzy po pracy, poza tym zawsze fascynowałam się makijażem i chciałam się trochę w tej kwestii podszkolić. No i wiadomo, po kursie szukałam sobie paru klientów. Na początku robiłam makijaż tylko w gronie osób mi dobrze znanych, mam na myśli mamę, siostry, ewentualnie kuzynki, przy nich nie zwracałam wielkiej uwagi na to, że mogłabym coś pobrudzić szminką, zdarzyło mi się pomazać biały obrus mojej mamy korektorem pod oczy, ale nie ponosiłam za to żadnych konsekwencji. Jako że makijaż dobrze mi wychodził i wszyscy moi klienci byli zadowoleni, wieść bardzo szybko się rozniosła o tym, że można się u mnie upiększyć i że robię makijaże na każdą okazję w bardzo dobrej cenie.

Brak ostrożności sporo kosztuje

Przychodzili do mnie znajomi mojej rodziny, później znajomi tych znajomych i tak dalej. Wszystko było świetnie, dopóki robiłam ten makijaż u siebie w mieszkaniu. Tam nie musiałam dbać o to, że mogłabym coś poplamić. Jednakże musiałam w końcu pomyśleć o dojeździe do klienta. Zaczęło zgłaszać się do mnie parę starszych pań, które nie miały żadnego środka transportu, a miały w planach jakieś ważne wydarzenie. No i zaczęło się, pakowałam swoje wszystkie narzędzia pracy i ruszałam do klientów. Nie nauczona tego, żeby uważać, by nie zrobić bałaganu. Zawsze robiłam makijaż bardzo dokładnie, ale starałam się też nie zabierać zbyt dużo czasu moim delikwentom, dlatego też wszystko brałam do rąk chaotycznie, przy czym zdarzało mi się coś rozsypać albo wylać.

Wraz z decyzją o tym, że będę dojeżdżać do klienta, musiałam nauczyć się dbać o to, by nic nie pobrudzić, ale złe nawyki dawały się we znaki.  Niestety, zaczęłam też przez to tracić trochę pieniędzy, bo nieraz zdarzyło mi się poplamić ten nieszczęsny obrus, albo ubranie klientki, pod koniec za usługę brałam przez to mniej kasy, ponieważ czułabym się z tym bardzo źle. A wiadomo, kosmetyki kosztują dość sporo, te z wyższych półek, które mnie interesowały, miały kosmiczne ceny, ale za to niesamowicie dobrą jakość, a ja z natury jestem perfekcjonistka, chciałam mieć wszystko pięknie i poprawnie.

Spokój i zaskoczenie- usuwanie plam z kosmetyków z WD-40

Pewnego dnia byłam u klientki, starsza kobieta po 50-tce, z mojej winy pobrudziłam jej koszulkę szminką, byłam tego dnia trochę roztrzepana i szminka po prostu wypadła mi z rąk, upadając na jej jasno-niebieską bluzkę. Przepraszałam ją, w myśli licząc znowu to, ile odejmę jej z zapłaty za moje usługi. Ona natomiast spokojnie wstała i powiedziała, że ta plama, to żaden problem, bo ma na to sposób. Byłam zdziwiona, ale jednoczenie zaintrygowana. Plama po czerwonej szmince na tak jasnym materiale była dla mnie nie do usunięcia.

Wstała od stołu i poszła na chwilkę do łazienki. Wróciła do mnie z suchą szmatką i preparatem o nazwie WD-40, który pierwszy raz widziałam na oczy. Oczywiście zdarzyło mi się słyszeć, że jest dobry do poluźnienia zardzewiałych śrub. Trochę mnie to rozbawiło, bo byłam pewna, że kobieta ta nawet nie wie, co wyprawia. Przecież skoro to poluźnia śruby, to musi być bardzo tłuste. Ale nie odezwałam się, bo byłam pewna, że tej koszulki już nic nie uratuje.

Asystent w pracy

Klientka popsikała WD-40 suchą szmatkę, a potem zaczęła przecierać plamę na koszulce.  Usuwanie plam z kosmetyków z WD-40? Hmm. Z zaintrygowaniem obserwowałam każdy jej ruch. Wycierała to tak z parę minut, kiedy odsunęła szmatkę od koszulki, po plamie nie było ani śladu. Nie mogłam uwierzyć własnym oczom. Zapytałam się jej, czy działa to na obrusy i inne materiały. Dała mi trochę lekcji na temat tego specyfiku i ostrzegła tylko, by nie psikać preparatu bezpośrednio na bluzkę, bo może zostawić plamę na materiale i już tego nie usunę. Oczywiście po przetarciu koszulki, dała ją od razu do prania. Skończyłam robić jej makijaż, podziękowałam też, że pokrótce wyjaśniła mi jak działa WD-40.

W ciągu tygodnia nabyłam ten produkt i spróbowałam na swoich bluzkach i spodniach, które kiedyś poplamiłam kosmetykami. Zrobiłam tak jak ta kobieta, popsikałam suchą szmatkę i zaczęłam przecierać plamy na ubraniach. Dla mnie preparat miał nieprzyjemny zapach, ale nie przejmowałam się tym. Zaraz jak tylko plamy zniknęły, dawałam ciuchy do prania. Byłam zadowolona, bo właśnie udało mi się doprowadzić do porządku parę fajnych bluzek. W końcu najpierw bezmyślnie zniszczyłam je szminkami, korektorami i innymi kosmetykami. Zaczęłam też brać ten preparat ze sobą do klientów i kiedy tylko coś głupio pobrudziłam, czyściłam to WD-40.

Komfort z WD-40

Większość klientek pytała, co to za specyfik. Były pozytywnie zaskoczone efektywnością. Niektóre mówiły, że ich mąż chowa WD-40 w garażu i nie przypuszczały, że też mogą go użyć. Każdej z zainteresowanych osób tłumaczyłam jak należy czyścić plamę, by nie zniszczyć bardziej danej tkaniny. Dzięki temu nie dość, że przestałam zamartwiać się tym, że mogłabym zniszczyć ulubioną koszulkę klientki, to jeszcze wszystkie dziękowały mi, że ich uświadomiłam o efektach tego produktu. Ja sama kupiłam WD-40 mojej mamie, a u siebie w domu mam parę puszek na zapas. Teraz produkt ten jest nieodłącznym elementem mojej pracy a usuwanie plam z kosmetyków okazuje się proste.

Mariola podzieliła się z nami swoimi doświadczeniami. Sprawdź, do czego używają WD-40 inni użytkownicy. W sekcji “kącik użytkowników” znajdziesz jeszcze więcej tekstów.