Czekoladki, herbata z filiżanką, kubek Super Dziadka… to już było, a prezenty nie lubią się powtarzać. Dzień Babci i Dziadka już za kilka dni, a Ty wciąż się zastanawiasz, w jaki sposób ich zaskoczyć? Czy pomimo już starszego wieku wciąż chętnie wsiadają oni za kierownicę i sprawia im to dużą przyjemność? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji moto prezentów, które przydadzą się zmotoryzowanym babciom oraz dziadkom zakochanym w swoich 4 kółkach.

Bezpieczna rozmowa przez telefon… nawet podczas jazdy

Trudno sobie wyobrazić codzienność bez telefonu komórkowego, nowoczesne smartfony mają nawet osoby starsze, które doskonale radzą sobie z opanowaniem zaawansowanej technologii. Aby ułatwić swojemu dziadkowi bądź swojej babci rozmowę podczas jazdy samochodem i tym samym zadbać o ich bezpieczeństwo, wybierz praktyczny prezent, czyli zestaw głośnomówiący. To urządzenie umożliwiające prowadzenie rozmowy w trakcie prowadzenia pojazdu bez konieczności trzymania telefonu w dłoni. Dzięki temu można skoncentrować wzrok i uwagę na drodze. Posiada dodatkowo funkcję sterowania głosem, połączenia odrzucamy i odbieramy głosem.

Alternatywą dla zestawu głośnomówiącego jest słuchawka Bluetooth. Jest to nieco mniejszy wydatek, jednak efekt podobny.

Czas na kawę lub herbatę

Rok temu kupiłeś kubek lub filiżankę? Jako uzupełnienie zestawu dla babci i dziadka wybrałeś kawę w ziarnach lub ziołową herbatę? Możesz kontynuować tę „tradycję” i zdecydować się na kubek termiczny lub termos idealnie sprawdzające się podczas dłuższych podróży ale też zimą podczas jazdy po mieście. Niektóre kubki dodatkowo posiadają grzałkę podłączaną do USB.

Nieco większym wydatkiem, ale z pewnością gwarantującym zachwyt dziadka kawosza, jest Handpresso Auto Hybrid. To mobilny ekspres do kawy, który dopiero zyskuje popularność w naszym kraju. Ma niewielkie rozmiary, jest poręczny, a w kilka minut przygotowuje aromatyczną kawę, która może konkurować z kawą proponowaną w dobrej kawiarni.

Zdrowa i wygodna podróż

Im jesteśmy starsi, tym siedzenie w jednej pozycji sprawia nam coraz więcej kłopotów. Fotele w samochodzie nie zawsze są na tyle wygodne i dostosowane do naszej budowy ciała, aby zapewnić maksymalny komfort podczas jazdy. Seniorzy często zmagają się z problemami z kręgosłupem, co uniemożliwia im prowadzenie pojazdu przez dłuższy czas. Bardzo pomocna okazuje się poduszka ortopedyczna. Poduszka pod plecy podpiera je oraz wypełnia przestrzeń odcinka lędźwiowego, co wymusza jego właściwe ułożenie. Poduszka do siedzenia to z kolei propozycja uprzyjemniająca jazdę samochodem bez pocenia się i napięcia mięśni.

Zapach dla babci i dziadka…

…. Tak, ale tym razem zapach do samochodu. Szczególnie kobiety cenią sobie przyjemną woń, która pozwala im poczuć świeżość podczas jazdy. Do wyboru masz zapachy w formie zawieszek o fantazyjnych kształtach, zapachy zamknięte w atomizerach,  zapachy do kratki nawiewu, a także odświeżacze samochodowe w puszce lub słoiczku. Producenci są bardzo kreatywni, jeżeli chodzi o formę, ale też gamę zapachową. Dla babci proponujemy zapach jej ulubionych kwiatów, cytrusów przypominających wakacyjne wspomnienia lub też przyprawy korzennej nawiązującej do świątecznego ciasta. Dziadek ucieszy się raczej z mocniejszego zapachu, np. zapach skóry, wody kolońskiej bądź wanilii.

COŚ, co ratuje z niemałych opałów

Jest znany już od ponad 60 lat, został doceniony przez mężczyzn, ale coraz chętniej sięgają po niego kobiety. Ponadczasowy produkt w formie niecodziennego prezentu na Dzień Babci i Dziadka, czyli WD-40, produkt w sprayu, który warto mieć w swoim samochodzie, ale też w warsztacie i w domu. Doskonale usuwa rdzę, zanieczyszczenia z różnych mechanizmów, zapobiega korozji, ułatwia odkręcanie śrub i przeciwdziała zawilgoceniu. Ma także szereg nietypowych zastosować – usuwa trudne plamy, zastępuje środki do impregnacji obuwia, pomaga w usunięciu etykiet ze słoików czy też zapobiega zamarzaniu, np. zamka w drzwiach samochodowych.

Sklepowe półki uginają się od typowych prezentów na Dzień Babci i Dziadka. Każdego roku propozycje są podobne, dlatego warto wybrać inny kierunek. Jeżeli Twoja babcia lub dziadek wciąż chętnie zasiadają za kółkiem, zaskocz ich moto prezentami.