Co oznacza WD 40?

WD-40 jest zarejestrowane jakoś środek wypierający wodę. Z angielskiego “water displacement”, W-water, D-displacement.  Środek ten został wynaleziony przez Rocket Chemical Company (które później zmieniło nazwę na WD-40 Company).

16 cudownych zastosowań:

Od czasu wynalezienia cudownej niebiesko-żółtej puszki, preparat ten był zastosowany już do wielu różnych celów. Użytkownicy tego produktu, co chwilę odkrywają jego kolejne zastosowania. Poniżej znajduje się 16 przykładowych zastosowań: 

1. Ochrona karnika dla ptaków

Nie możesz poradzić sobie z wiewiórkami, które ciągle wchodzą do karmnika? Spryskaj dach tytułowym preparatem, a nie będą one mogły się na nim utrzymać. Wystarczy do tego kilka kropel- nie chcemy też oczywiście zaszkodzić wiewiórkom. 

2. Zdejmowanie pierścionka

Nie możesz zdjąć pierścionka z palca? Jeśli masz pod ręką żółto-niebieską puszkę, nie masz się o co martwić. Delikatnie spryskaj palec przy pomocy środka wielofunkcyjnego  i obserwuj jak pierścionek z łatwością schodzi. Pamiętaj, aby na koniec porządnie wymyć dłonie. 

3. Odblokowywanie szkła

Dwie szklanki włożone jedna w drugą bardzo często się blokują i nie można ich rozdzielić. Jak sobie z tym poradzić? Zwykłe ciągnięcie może zakończyć się źle. Dlatego zaaplikuj trochę WD 40 pomiędzy szklanki. Wniknie on w wąską szczelinę. Teraz już szklanki będzie można rozłączyć. Pamiętaj tylko, że trzeba je po tym bardzo dokładnie umyć. 

4. Usuwanie gumy do żucia z włosów 

Niewiarygodne, że nadal jest to problem. Jednak rzeczywiście tak jest. Możesz sobie z tym poradzić. W końcu ta mała puszka to odpowiedź na wszystkie Twoje problemy. Niewielką ilość nałóż na włosy obok gumy, a z łatwością się ona odklei. Od razu po tym umyj włosy. 

5. Odstraszanie insektów

Zastanawiasz się czym właściwie jest ten produkt? Jest środkiem, który wypiera wodę, smaruje i… odstrasza oraz zabija insekty. Dokładnie tak. Jeśli spryskasz nim karalucha (czego nie rekomendujemy) zginie od razu. Jeśli natomiast pokryjesz tym preparatem ramy okienne i parapety- owady nie wejdą do domu. Odstraszy je zapach. Nie stosuj tej metody jeśli w domu znajdują się dzieci.  

6. Usuwanie zarysowań

Nie możesz pozbyć się zarysowań z podłogi w kuchni? Nie poddawaj się. Kup puszkę WD-40! Jest to idealne rozwiązanie jeśli chodzi o usuwanie zarysowań z każdego rodzaju podłogi. Nie zniszczysz powierzchni a też zbytnio się nie napracujesz. Pamiętaj o dobrej wentylacji pomieszczenia, jeżeli masz wiele zarysowań, których musisz się pozbyć. Koniecznie też wymyj podłogę, po zakończeniu czyszczenia. Inaczej będzie ona bardzo śliska.

7. Czyszczenie toalety

Jeśli myślisz, że te okropne plamy na muszli toaletowej, pozostaną z Tobą już za zawsze, zastanów się jeszcze raz. Masz przecież WD-40. Nie ma lepszego środka do czyszczenia toalety. Spryskaj plamy i odczekaj kilka sekund zanim wyszorujesz je przy użyciu szczotki do toalety. Tyle wystarczy, aby pozbyć się problemu.

8. Usuwanie plam z herbaty

Jeśli na Twoim blacie, znajdują się trudne do usunięcia plamy z herbaty, użyj WD-40. Spryskaj nim powierzchnie i przetrzyj ją przy pomocy szmatki. Na koniec wyczyść powierzchnię np. płynem do mycia naczyń.

9. Przygotowanie butów na zimę

Możesz sprawić, że Twoje buty staną się nieprzemakalne. Wystarczy, że popryskasz je preparatem WD-40. Jest to środek, który wypiera wodę. Dzięki czemu ochroni materiał na butach przez długi czas. Jeśli na butach masz plamy, pomoże Ci również się ich pozbyć.

10. Zapobieganie gromadzeniu się śniegu na oknach

Nadchodzi burza śnieżna? Nie możesz zbyt wiele zrobić, ale możesz zadbać o to, żeby śnieg nie zbierał się na oknach. Spryskaj okna przy pomocy WD-40, zanim zacznie padać śnieg. Teraz w czasie burzy śnieżnej, śnieg będzie spływał z szyb.

11. Czyszczenie tablic rejestracyjnych

W celu odnowienia rdzewiejące tablicy rejestracyjnej, użyj WD-40. Użyj czystej szmatki, spryskaj ją tym środkiem, a następnie wytrzyj powierzchnię. Ten preparat pomoże usunąć rdzę i ochronić przed korozją. To najprostsza metoda czyszczenia tablic, które zaczyna łapać rdza.

12. Powstrzymywanie os przed robieniem gniazd

Osy zazwyczaj robią gniazda w miejscach gdzie dach domu łączy się ze ścianami. Żeby powstrzymać osy, wystarczy spryskać te miejsca przy pomocy wspomnianego już preparatu wielofunckyjnego.

13. Ograniczenie błyszczenia poliuretanu

Czasami warstwa poliuretany na drewnianej podłodze może nadmiernie się błyszczeć. Aby zmniejszyć ten błysk, spryskaj czystą ścierkę WD-40 i przetrzyj nią podłogę. Upewnij się, że na podłodze nie został nadmiar WD-40, ponieważ wtedy podłoga mogłaby być bardzo śliska.

14. Poluzowanie suwaków

Rozsądne użycie tytułowego preparatu uwolni zablokowane zamki w kurtkach, plecakach, spodniach czy śpiworach. Spryskaj suwak niewielką ilością WD 40. Przesuń zamek w górę i dół kilka razy, a by równomiernie rozprowadzić preparat. Jeśli nie chcesz, aby smar zabrudził ubrania, nakładaj go przy pomocy małego pędzelka. Nie zaleca się używania WD 40 to poluzowywania suwaków w rzeczach należących do dzieci.

15. Usuwanie silnego kleju

Zdarzyło Ci się zapomnieć włożyć rękawice ochronne podczas używania mocnego kleju? Jeśli masz puszkę WD-40, sklejone palce Cię nie przerażą. Spryskaj sklejone miejsca i pociera je, aż klej puści. WD-40 poradzi sobie również z usunięciem kleju z innych powierzchni. Po użyciu WD-40 dokładnie umyj ręce.

16. Czyszczenie i smarowanie strun gitarowych

Po każdej grze na gitarze, dobrze jest użyć preparatu wielofunkcyjnego do wyczyszczenia i nasmarowania strun. Dodatkowo ochroni je on przed korozją. Nakładaj produkt suchą szmatką. 

To tylko 16 z ponad 2000 zastosowań. Sprawdzaj regularnie wpisy na naszym blogu, a poznasz ich jeszcze więcej. Wystarczy, że klikniesz tutaj.