matomo

Co usuwa gumę do żucia z butów?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
loading...Loading...
Source: © phanuwatnandee – Adobe Stock 

Zdarzyło Ci się kiedyś wdepnąć butem w gumę do żucia? Jeśli tak, to wiesz o jakim problemie chcemy napisać. Musisz wiedzieć, że nie wszystko stracone. Możesz uratować swoje buty. Jak to możliwe? Co usuwa gumę do żucia? 

Użyj kostki lodu

Jedynym ze sprawdzonych produktów jest kostka lodu. Lód na prawdę może pomóc Ci usunąć gumę do żucia z podeszwy buta. Co więcej, nie zniszczy on żadnego materiału, z którego mogą być zrobione buty. Wystarczy, że włożyć kostki lodu do plastikowej reklamówki i przyłożysz do buta. 

Pamiętaj, że foliowa reklamówka jest konieczna, aby nie zniszczyć materiału. 

Ten proces byłby dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Nawet jeśli potrwa to trochę dłużej. Kostki lodu całkowicie zmrożą gumę i będziesz mógł łatwo ją zdrapać. Jedynym problemem jest tutaj właśnie potrzebny czas. Jeśli go nie masz, zastosuj, którąś z metod wymienionych niżej. 

Rozpuszczanie gumy

Dlaczego martwisz się gumą na bucie, skoro możesz ją rozpuścić? Możesz użyć do tego płynu z zapalniczki. Zawiera on naftę, która jest łatwopalna. Wystarczy, że zamoczysz kawałek szmatki w tym płynie i potrzesz nim przyklejoną gumę. Zobaczysz jak się rozpuszcza. Jednak biorąc pod uwagę właściwości nafty, musisz podjąć szczególne środki ostrożności. Pamiętaj, aby pokój w którym usuwasz gumę miał dobrą wentylację, ponieważ nafta może łatwo się zapalić. 

Możesz też użyć do tego zadania zmywacza do paznokcie. Tak jak było to w przypadku płynu z zapalniczki, namocz szmatkę z zmywaczy (z acetonem) i potrzyj gumę do żucia. Guma zacznie się rozpuszczać. W tym przypadku również musisz podjąć specjalne środki ostrożności. Musisz pamiętać, że aceton może zniszczyć niektóre materiały, z których zrobione są buty np. zamsz. 

Preparat wielofunkcyjny WD-40

Rozważ też użycie WD-40 , który również usuwa gumę do żucia. Ten preparat wielofunkcyjny znowu pokaże jaką magię może zdziałać. Zastosowanie WD-40 potrwa zaledwie minutę, i będziesz mógł usunąć gumę przy pomocy kawałka materiału. Jeśli guma nie chce zejść- powtórz czynność. Po zakończeniu zadania, posprzątaj po sobie. Nie zostawiaj na podłodze śladów po WD-40, bo możesz się poślizgnąć. I to już na prawdę wszystko. Wcale nie było to takie trudne prawda?

Następnym razem kiedy wejdziesz w gumę do żucia, nie martw się. WD-40 jest na posterunku i zawsze Ci pomoże. Nawet w tym przypadku. 

Chcesz poznać więcej ciekawych porad? Sprawdź nasze pozostałe artykuły na blogu.

Kontakt

Amtra Sp. z o.o. ul. Schonów 3 41-200 Sosnowiec

© 2019 WD-40 Company