Od czego pochodzi nazwa WD-40?

WD-40 ® to skrót od angielskiego „Water Displacement”, co oznacza „wyparcie wody”, wzór nr 40. Nazwa ta została zaczerpnięta wprost z książki laboratoryjnej używanej przez chemika, który opracował ten produkt w 1953 roku. Wspomniany chemik – Norm Larsen – próbował opracować substancję zapobiegającą korozji poprzez wyparcie wody. Jego wytrwałość została nagrodzona, gdy po czterdziestu próbach udało mu się wreszcie odpowiednio udoskonalić formułę.  Sprawdźmy więcej informacji o WD-40. Czym jest WD-40?

Co robi ten wielofunkcyjny preparat o nazwie WD-40?

PREPARAT WIELOFUNKCYJNY WD-40® SPEŁNIA PIĘĆ PODSTAWOWYCH FUNKCJI:

SMARUJE: Zawarte w produkcie substancje smarne są rozprowadzane na dużej powierzchni i trwale przylegają do wszystkich ruchomych części.

PENETRUJE: Preparat wielofunkcyjny WD-40® poluzowuje wiązania łączące rdzę z metalem i uwalnia zablokowane, unieruchomione lub zardzewiałe metalowe części.

CHRONI: Antykorozyjne składniki produktu chronią metalowe powierzchnie przed wpływem wilgoci i innych czynników korozyjnych.

USUWA: Preparat wielofunkcyjny WD-40® przenika pod warstwy brudu, błota i smaru. Użyj go, aby usunąć brud z narzędzi, urządzeń i samochodów. Preparat wielofunkcyjny WD-40® w postaci ciekłej rozpuszcza również kleje, ułatwiając usuwanie nadmiaru materiału wiążącego.

WYPIERA WILGOĆ: Wypierając wilgoć, preparat wielofunkcyjny WD-40® szybko osusza układy elektryczne i eliminuje zwarcia wywołane obecnością wilgoci.

Co zawiera preparat wielofunkcyjny WD-40?

Preparat wielofunkcyjny WD-40 to wszechstronne rozwiązanie przeznaczone do stosowania zarówno w domu, jak i w garażu czy zakładzie produkcyjnym. Jest to kompleksowa mieszanka olejów smarowych, dodatków uszlachetniających, środków powierzchniowo czynnych i rozpuszczalników, których połączenie zapewnia smarowanie, penetrację, wypieranie wody, oczyszczanie i zabezpieczenie antykorozyjne różnych powierzchni metalowych. Tak naprawdę nie możemy wam powiedzieć, z czego składa się ten produkt, ponieważ jest to nasza najpilniej strzeżona tajemnica. Możemy jednak powiedzieć, czego w produkcie nie ma. WD-40 nie ma oleju z ryb. Produkt nie zawiera żadnych substancji rakotwórczych, czynników teratogennych ani mutagennych. Nie zawiera żadnych metali ciężkich. Nie zawiera żadnych substancji znajdujących się na wykazie SVHC (substancji wzbudzających szczególnie duże obawy). WD-40 nie zawiera również żadnego silikonu, ani kwasów. Zawiera natomiast CO2 jako środek napędowy (zamiast LPG), dzięki czemu w każdym pojemniku można zmieścić więcej produktu.

Jaki jest okres trwałości wielofunkcyjnego preparatu WD-40?

WD-40® jest trwałym produktem, opracowanym i produkowanym z myślą o wysoce specjalistycznych zastosowaniach. Preparat powinien spełniać swoje funkcje przez praktycznie nieograniczony czas. Jednak na rzeczywistą możliwość użytkowania produktu wpływa trwałość elementów mechanicznych, takich jak zawory, w które wyposażone są pojemniki ciśnieniowe. Z tego względu przyjmuje się, że okres trwałości produktu wynosi 5 lat od daty produkcji, chociaż często zarówno opakowanie, jak i sam preparat spełniają swoje funkcje przez znacznie dłuższy czas. Preparat WD-40® należy przechowywać w temperaturze od 4 do 54 stopni Celsjusza, i zawsze wstrząsnąć przed użyciem.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o zastosowaniach preparatu wielofunkcyjnego WD-40, zaglądaj na naszego bloga. Wystarczy, że klikniesz tutaj.