Wydaje Ci się, że czyszczenie luster wymaga specjalistycznych środków? Na rynku znajdziemy dużą ilość tego typu produktów, tylko czy na prawdę ich potrzebujesz? Jeśli się nad tym zastanowisz, zdasz sobie sprawę, że przecież do tak prostej czynności, nie są wcale konieczne skomplikowane i drogie produkty. Jest kilka produktów codziennego użytku, które doskonale się do tego nadadzą. Poniżej znajdziesz kilka z nich:

Soda oczyszczona

Jeśli mowa o sprzątaniu, to soda oczyszczona jest jednym z tych środków chemicznych, które mają szerokie zastosowanie. Jeśli chodzi o czyszczenie luster, wystarczy że posypiesz niewielką ilością sody mokrą szmatkę lub ręcznik. Następnie należy przetrzeć powierzchnię lustra, aby nadać mu taki błysk na jaki zasługuje. Po zakończeniu przetrzyj jeszcze lustro suchą, czystą szmatką.

Niezbędna będzie tutaj odrobina wody, aby podczas polerowania suchą ściereczką wykonać pracę perfekcyjnie. Na sam koniec wystarczy już tylko wytrzeć lustro ręcznikiem papierowym. To takie ostatnie wykończenie. Niezależnie od tego jak prosta wydaje się ta technika, ona naprawdę sprawdza się w przypadku czyszczenia luster.

Czyszczenie luster – ocet

Jeżeli jest coś, co może dorównać sodzie oczyszczonej jeżeli chodzi o właściwości czyszczące, to jest to właśnie ocet. Aby nadać lustrom idealnie czysty wygląd, musisz stworzyć mieszankę białego octu z wodą- w równych proporcjach. Najlepiej jeśli umieścisz taką miksturę  butelce ze specjalnym rozpylaczem, dzięki czemu łatwiej będzie jej użyć. Rozcieńczony roztwór octu należy rozpylić na powierzchnię lustra w odpowiedniej ilości i przetrzeć dokładnie przy pomocy ręczników kuchennych.

Ta czynność pozwoli Ci pozbyć się wszelkiego brudu z powierzchni luster. Jeśli jednak nadal dostrzegasz jakieś brudne miejsca, zwyczajnie powtórz całą procedurę jeszcze raz, dopóki lustro będzie lśniło. Dzięki takiemu działaniu nadasz lustrze blask, ale pozostawisz też delikatny zapach octu. Jeśli jednak Ci to nie przeszkadza, to jest to jedna z najbardziej efektownych metod jeśli chodzi o czyszczenie luster.

Gazeta codzienna

Myślałeś, że gazeta może służyć tylko do czytania najnowszych wiadomości? Jeśli tak, to zaraz wyprowadzę Cię z błędu. Dzięki gazecie możesz ułatwić sobie wiele prac domowych, w tym czyszczenie luster. Wystarczy, że zgnieciesz gazetę w małe kulki i zamoczysz je w wodzie. Takimi namoczonymi kuleczkami należy następnie czyścić lustro wykonując małe kuliste ruchy. I… tyle wystarczy, aby skutecznie wyczyścić powierzchnię lustra.

To jedna z najtańszych metod, które możesz wykorzystać do czyszczenia luster. Należy ją jednak wykonywać z zachowaniem ostrożności, ponieważ gazeta może zostawiać na szybie ślady z tuszu, co może spowodować więcej szkody niż pożytku. Dlatego zaleca się, aby najpierw sprawdzić skuteczność metody na małym kawałku lustra, zanim zacznie się czyszczenie całej powierzchni. Staraj się używać tylko gazet zrobionych z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu będziesz pewien, że gazeta nie pozostawi śladów po tuszu drukarskim.

WD-40

Kolejną skuteczną metodą w czyszczeniu luster jest użycie do tego celu preparatu wielofunkcyjnego WD-40. Wystarczy, że spryskasz szmatkę tym środkiem, aż całkowicie namoknie i następnie wyczyścisz nią lustro. To wystarczy. Tyle potrzebujesz, aby oczyścić lustro z brudu.

Dodatkowym plusem wynikającym z zastosowania WD-40  do tego celu jest to, że zapobiega on również pokrywaniu się luster parą/mgłą. Jak? WD-40 tworzy cienką warstwę ochronną na powierzchni lustra. Dzięki temu lustro nie pokryje się parą ani mgłą, do momentu kiedy produkt zostanie usunięty.

Kolejnym plusem ze stosowania WD-40, jest to, że poza czyszczeniem luster ma wiele różnych innych zastosowań. Produkt specjalistyczny ma tylko jedno zadanie- wyczyścić lustro, nic poza tym. WD-40 inaczej. Jest to produkt, który ma ponad dwa tysiące różnych zastosowań.