Czy wiesz jak wyczyścić prowadnice drzwi tarasowych? Jeśli tego nie zrobisz, drzwi będą bardzo ciężko się otwierały i zamykały. Czyszczenie prowadnic drzwi tarasowych raz na tydzień spowoduje, że brud i kurz, który się w nich zbiera nie będzie szkodliwy dla prawidłowego działania drzwi.  Jeśli będziesz robić to systematycznie, bardzo ułatwi Ci to życie. Trudności za zamykaniem i otwieranie drzwi nie będą Ci straszne podobnie jak ich skrzypienie.

Sześć prostych kroków

Jak wyczyścić prowadnice drzwi tarasowych: Krok 1

Po pierwsze otwórz drzwi tarasowe i zbierz większe części brudu i kurzu przy pomocy odkurzacza. Nie musisz robić tego bardzo skrupulatnie, chodzi o to, żeby na pierwszy rzut oka nie było widać kurzu. Ta czynność nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut.

Jak wyczyścić prowadnice drzwi tarasowych: Krok 2

Kolejny krok to wymieszanie 240 ml wody z wybranym przez ciebie środkiem czyszczącym, który nie zawiera elementów ściernych. Dodaj do wody zaledwie kilka kropel tego produktu. Wymieszaj płyn z wodą. Użyta do tego woda powinna być ciepła. Dzięki temu płyn dobrze się z nią wymiesza a brud będzie schodził prościej.

Jak wyczyścić prowadnice drzwi tarasowych: Krok 3

Teraz będziesz potrzebować szczotki do czyszczenia. Musisz zamoczyć ją w wodzie ze środkiem czyszczącym (mieszance, którą przygotowałeś w poprzednim kroku). Szczoteczką musisz teraz zacząć czyścić prowadnice. Swoje wysiłki skieruj tam gdzie dostrzegasz największy problem.

Jak wyczyścić prowadnice drzwi tarasowych: Krok 4

Jeśli uważasz, że czyszczenie osiągnęło już zamieszczony skutek, trzeba osuszyć powierzchnie. Użyj do tego suchego ręcznika papierowego albo suchych ściereczek. Jeśli mimo wszystko dostrzeżesz jeszcze jakiś brud- powtórz poprzednią czynność.

Jak wyczyścić prowadnice drzwi tarasowych: Krok 5

Jeśli rezultaty już Cię zadowalają, a prowadnice są osuszone, zamknij czyszczone drzwi i przejdź do czyszczenia kolejnych. Powtórz te same kroki. Po zakończeniu prowadnice będą czyste, a drzwi będą się otwierały u zamykały bez problemu. A tu będziesz się cieszyć sprawnymi drzwiami tarasowymi.

Jak wyczyścić prowadnice drzwi tarasowych: Krok 6

Ostatni krok to tak naprawdę systematyczność. Pamiętaj o czyszczeniu prowadnic raz na tydzień. Nie zajmie to dużo czasu. Dzięki temu nie dopadnie Cię problem, źle funkcjonujących drzwi tarasowych.

Dodatkowa wskazówka: Nasmaruj prowadnice przy użyciu WD-40

Po czyszczeniu prowadnic trzeba je jeszcze nasmarować. Dzięki temu drzwi będą się płynnie zamykać i otwierać. Co więcej nie będą wydawać żadnych uciążliwych dźwięków jak np. skrzypienie.

Żeby nasmarować prowadnice w drzwiach tarasowych, zastosuj WD-40. Spryskaj prowadnice tym preparatem wielofunkcyjnym, dzięki czemu nie będą skrzypiały. Po pryśnięciu tym środkiem, rozetrzyj go na powierzchni prowadnicy. Dzięki temu będziesz pewien, że środek dotarł równomiernie w każdą część prowadnicy

Teraz kilka razy spróbuj zamknąć i otworzyć drzwi tarasowe. Bez problemu powinieneś zauważyć różnice. Pamiętaj, że systematyczność jest tutaj bardzo ważna.

 

Prezentowane i opisane zastosowania preparatu wielofunkcyjnego WD-40, zostały przedstawione firmie WD-40 przez użytkowników tego produktu. Nie były one testowane przez firmę WD-40 i nie stanowią jej oficjalnej rekomendacji ani sugestii. Przy stosowaniu produktów firmy WD-40 należy kierować się zdrowym rozsądkiem. Zawsze też przestrzegaj instrukcji i ostrzeżeń producenta znajdujących się na opakowaniu.

 

Jeśli podobają Ci się nasze porady albo chcesz znaleźć więcej informacji o produktach, sprawdź naszą stronę oraz artykuły na blogu. Po więcej wskazówek kliknij tutaj.

Zdjęcie użyte a artykule pochodzi z : © Photographee.eu- Adobe Stock