Marzysz o czystym rowerze? Jeśli tak, to pewnie wydaje Ci się, że czyszczenie roweru wymaga bardzo dużo czasu. Cóż, … wcale tak nie jest. Jeśli masz odpowiednie narzędzia, zajmie ci to tylko chwilę. Sprawdź nasze wskazówki poniżej: 

Zakumulowany brud

W pogoni za czystym rowerem, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jest pozbycie się brudu, który zebrał się na powierzchni roweru. Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów. Na przykład używając siły Twoich mięśni i wiadra z wodą z mydłem. Możesz też użyć środka, który został stworzony specjalnie do tego celu, czyli środka do czyszczenia WD-40 Bike Cleaner .

Żeby usunąć nagromadzony brud, spryskaj powierzchnię roweru przy pomocy produktu WD-40 Bike Cleaner cleaning i pozostaw go na chwilę. Teraz możesz przetrzeć rower czystą ściereczką. Dzięki cudownym właściwością produktów z linii WD-40 Bike, możesz być pewien, że pozbędziesz się całego zebranego brudu i kurzu z Twojego ukochanego roweru.  Oznacza to, że ponownie będzie czysty i błyszczący. Jeśli na powierzchni roweru jest na prawdę ciężki do usunięcia brud, może się okazać, że całą czynność trzeba będzie powtórzyć.

Łańcuch rowerowy 

Po umyciu całego roweru, nadszedł czas na porządne czyszczenie łańcucha rowerowego. To niezbędna czynność, ponieważ kolejnym krokiem będzie nasmarowanie łańcucha, a to w dużym stopniu wpływa na komfort jazdy. Najlepiej użyć do tego jakiegokolwiek odtłuszczacza.

Smarowanie łańcucha rowerowego

Po odtłuszczeniu łańcucha, nadszedł czas na nasmarowanie łańcucha, dzięki czemu rower będzie całkowicie sprawny. Żeby to zrobić, rower musi najpierw całkowicie wyschnąć. Kiedy już będzie suchy, możesz zacząć smarować łańcuch. Tutaj sprawa jest już trochę trudniejsza niż czyszczenie i odtłuszczanie. Na rynku dostępne jest wiele smarów przeznaczonych do różnych warunków w jakich używa się roweru. WD-40 odpowiedziało na potrzeby każdego rodzaju użytkowników. Niezależnie czy jeździsz po błocie czy w kurzu. 

WD-40 w swojej ofercie posiada 3 typy smarów: Smar do warunków “suchych” WD-40 Bike Dry Lube , smar do jazdy w deszczu i błocie  WD-40 Bike Wet Lube i smar do jazdy w każdych warunkach WD-40 All Conditions Lube . Oznacza to, że niezależnie w jakich warunkach korzystasz z roweru, zawsze znajdziesz coś dla siebie. Dodatkowo poza tym, że te smary poprawiają funkcjonowanie łańcucha, dodatkowo jeszcze chronią go przed korozją. A rdza to na pewno ostatnia rzecz, której sobie życzysz jeśli chodzi o rower, prawda? 

Polerowanie roweru 

Rower już wyczyszczony, nasmarowany, więc nadszedł czas na polerowanie. Chcemy żeby w rowerze można było przejrzeć się jak w lustrze prawda? Jeśli tak, to koniecznie trzeba wypolerować ramę roweru. Pamiętaj jednak, żeby podczas aplikacji wosku omijać takie elementy jak hamulce itp. Po nałożeniu wosku, użyj miękkiej ściereczki, aby nadać rowerowi błysk. Dzięki temu działaniu wydłużamy także ochronę roweru. 

Ostatnie słowo

Jeśli chodzi o czyszczenie roweru, to często wydaje nam się, że ten proces trwa bardzo długo. Natomiast z WD-40 i specjalną linią stworzoną do pielęgnacji roweru, możesz być pewien, że czyszczenie i pielęgnacja roweru będzie szybkie i przyjemne. 

Sprawdź też jak wyczyścić łańcuch rowerowy.