Zimowy buty muszą znosić na prawdę dużo- od silnego deszczu po zamiecie śnieżne. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas sezonu zimowego Twoje buty będą wyglądać okropnie. Dlatego należy zadać sobie pytanie, jak przygotować buty i dbać o nie zimą? Nikt nie chce, żeby taki problem był jego zmartwieniem. My znamy sposób jak sobie z tym poradzić. Poniżej znajdziesz kilka przydanych wskazówek, dzięki którym twoje buty przetrwają sezon bez uszczerbku. 

Podejmij rozsądną decyzję podczas zakupów

Pierwszym krokiem do ochrony butów jest kupienie odpowiedniej pary. Co to oznacza? Cóż, chodzi o to, że buty zimowe muszą być wykonane z takich materiałów, które są dostosowane do warunków panujących podczas zimy. Jeśli mieszkasz w takim miejscu gdzie zima jest mokra i dużo pada, wybór butów z zamszu nie będzie zbyt mądrą decyzją. Dlaczego? Ponieważ wilgoć i sól mogą spowodować brzydko wyglądające ślady na obuwiu. Takie buty będą się już nadawały tylko do wyrzucenia. 

Jeśli nadal zależy Ci na kupnie zamszowych butów na zimę, pamiętaj aby nie nosić ich podczas silnego deszczu albo gdy na chodnikach jest dużo śniegu. Jednak najlepszym pomysłem jest dostosowanie obuwia, do warunków w jakich będą używane. Oczywiście trzeba jeszcze wziąć pod uwagę cenę. 

Uodpornij buty na wodę 

Niezależnie od tego, jakie buty wybierzesz, dobrze jest trochę zainwestować i zadbać o ich wodoodporność. Trzeba tutaj zadbać o odpowiednie środki konserwujące. Na rynku znajdziesz wiele produktów, dzięki którym Twoje bytu będą odpychały wodę. Najpopularniejsze są preparaty w postaci aerozolu. Spryskanie butów takim środkiem sprawi, że będą one bardziej odporne na wodę i plamy pojawiające się po stosowanej na drogach i chodnikach soli. Oleje, woski i inne produktu również mogą Ci pomóc. Wśród ogromu środków wybierz ten, który będzie odpowiedni dla Ciebie. 

Pamiętaj jednak, że pójście na skróty nie jest odpowiedzią. Poświęć trochę czasu i znajdź produkt, który wystarczająco ochroni twoje buty. WD-40 będzie tutaj idealnym środkiem. Tak dobrze widzisz- WD-40. Środek ten sprawdzi, że zimowe buty staną się wodoodporne. Pokryj je preparatem WD-40, powstanie wtedy na ich powierzchni warstwa ochronna, która powstrzyma wodę przed wnikaniem wody w materiał. Dzięki temu buty będą odpowiednio chronione przed kontaktem z wodą. Na początku wypróbuj WD-40 na małej powierzchni, żeby przekonać się na własne oczy, że działa. 

Pamiętaj, aby pozbyć się plam i soli 

Mieszkasz w miejscu, gdzie sól używana jest do rozpuszczenia śniegu i lodu? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, pamiętaj aby czyścić buty zawsze od razu po powrocie do domu. Dlaczego to takie ważne? Dzięki temu z łatwością pozbędziesz się śladów z soli, które niewątpliwie mogę  spowodować zniszczenie butów, jeśli pozostawisz je na dłużej. Co więcej, jeśli na butach znajdują się elementy metalowe, sól może spowodować, że pojawi się na nich rdza. 

Z łatwością możesz ochronić buty jeśli zabezpieczysz je ochronną warstwą WD-40 przed wyjściem z domu. Jednak prawdziwa magia dzieje się wtedy, gdy dzięki temu preparatowi, możesz zniwelować efekty działania soli, czyli te brzydkie ślady na butach. Oznacza to, że poza sprawianiem, że buty będą wodoodporne, WD-40 może też pomóc w usunięciu śladów zniszczeń  z powierzchni buta. Wystarczy, że spryskasz plamy przy pomocy WD-40 i pozostawisz na chwilę, a następnie usuniesz czystą ściereczką. 

Utrzymuj buty w czystości 

Niezależnie od tego jak dużo uwagi poświęcisz swoim butom, są one narażone na wiele czynników zewnętrznych. Dlatego pomimo podjętych środków ostrożności, pamiętaj aby czyścić buty na bieżąco, za każdym razem, kiedy wrócisz do domu. Wystarczy, że przetrzesz je czystą ściereczką, aby usunąć bród. Jeśli Twoje buty zrobione są ze skóry (Ty szczęściarzu!), pamiętaj aby często je polerować. Odpowiednia pielęgnacja przedłuży życie twojego obuwia. 

Jak przygotować buty- magia WD-40

Jak mogłeś już wyżej zauważyć, WD-40 jest idealnym środkiem jeśli zastanawiasz się jak przygotować buty do zimy. Nie tylko chroni przed ich zniszczeniem, ale także działa cuda jeśli już zniszczenia są widoczne. 

Z odrobiną pasji okaże się, że pielęgnacja butów z puszką WD-40 sprawi, że Twoje buty będą gotowe nawet na burze śnieżne! 

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na naszym blogu. Wystarczy, że klikniesz tutaj.