Drzwi prysznicowe bardzo mocno wpływają na estetyczny wygląd łazienki. Niestety, są one bardzo narażone na zabrudzenia. Z jakiego powodu? Podczas kąpieli po drzwiach i ściankach kabiny spływa woda z dodatkiem mydła lub żelu do mycia. Najczęściej drzwi prysznicowe pozostawiamy w takim stanie, nie czyszcząc ich po każdej kąpieli. W ten sposób powstają zacieki. To jednak nie wszystko! Poza osadem, również kamień osadza się na elementach kabiny. Nie możesz sobie poradzić z czarnymi śladami? Nie jesteś sam! Coś jednak da się z tym zrobić.

Może octem?

Bo ocet jest odpowiedni na wszystko! Mieszamy go z wodą i czyścimy mieszanką drzwi prysznicowe. Przyda się zatem dodatkowo ściereczka i gąbka. Zawsze oczyszczaj powierzchnię do sucha, inaczej pozostaną zacieki i smugi. Jeżeli zabrudzenia są wyjątkowo duże, pojawiają się na drzwiach i kafelkach. Pozostaw mieszankę na kwadrans i dopiero spłucz.

Mieszanką sody oczyszczonej i wody utlenionej

Kolejny domowy sposób na brudne drzwi prysznicowe. Wykazuje się podobną skutecznością do octu. W obu przypadkach potrzebować jednak będziemy dużej ilości składników. Nie mamy też gwarancji, że czynności nie trzeba będzie powtórzyć. Ale spróbować warto. Łączymy sodę oczyszczoną z wodą utlenioną. W ten sposób powstaje mikstura o zdolności usuwania grzybów i pleśni. Jeżeli użyjesz samej sody, trudne zabrudzenia pozostaną.

„Specjalistycznymi” detergentami

Najpopularniejszy sposób na sprzątanie łazienki, a właściwie całego domu. W każdej szafce łazienkowej znajdziemy okazałą kolekcję chemicznych środków czystości, do każdej powierzchni inne. Tobie też już nie mieszczą się w szafkach? A jak z ich skutecznością? Większość z nich pozostawia wiele do życzenia. Z małym brudem radzą sobie świetnie, ale drzwi prysznicowe pokryte grubą warstwą osadu to już duży problem. Środki przeznaczone do silnych zabrudzeń kosztują znacznie więcej, ale tylko one mogą naprawdę pomóc Ci uporać się z osadem i kamieniem. Stosuj regularnie, nie tylko od święta.

Płynem do mycia naczyń musi się udać

W domu ma go każdy, zatem przy kolejnym sprzątaniu łazienki zabierz go ze sobą z kuchni. Ładnie pachnie i przy bieżącym sprzątaniu może okazać się niezwykle skuteczny. Znowu jednak możesz się rozczarować, kiedy potraktujesz nim bardzo brudnego przeciwnika. Alternatywą dla płynu do mycia naczyń jest płyn do nabłyszczania naczyń w zmywarce. Zapewni Ci dodatkowo estetyczne wykończenie pełne blasku. Drzwi prysznicowe będą bardzo dobrze się prezentować, oczywiście o ile wcześniej nie należały do tych najbrudniejszych.

Wd-40 zawsze w pogotowiu, aby zadbać o drzwi prysznicowe

Koło ratunkowe na sam koniec. Nie przepadasz za zapachem octu? Soda i woda utleniona nie pokonały trudnego zabrudzenia? Detergenty są drogie i nie zawsze skuteczne? Płyn do mycia naczyń wyczyścił drzwi prysznicowe, ale tylko powierzchownie? Masz jeszcze jedną opcję – uniwersalny WD-40. Poradzi sobie doskonale z kamieniem, rozpuści osad z mydła i wody. Dodatkowo zapobiegnie parowaniu szyby. Z jego pomocą usuniesz brud, ale też zmniejszysz ryzyko jego ponownego pojawienia. Dzięki nowemu zaworowi 360 ° jest łatwy w aplikacji, dociera w najtrudniej dostępne miejsca. Próbowałeś już?

Drzwi prysznicowe możesz wyczyścić na wiele sposobów. W każdym z nich istotna jest systematyczność. Myjemy je regularnie, by uniknąć trudnych zabrudzeń, których usunięcie może okazać się niemałym wyzwaniem. Możesz stosować domowe sposoby (nie zawsze wystarczająco skuteczne), detergenty (drogie i bez gwarancji działania) lub WD-40, który zapewne większość majsterkowiczów, złotych rączek i kierowców ma na swoim wyposażeniu.

Jeśli ten artykuł, Ci się spodobał, być może znajdziesz więcej interesujących Cię tekstów na naszym blogu.

Źródło zdjęcia: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/271631/12