Męczy Cię już patrzenie na brudne drzwi prysznicowe? Każdy z nas wie, jak ważne jest to, aby drzwi prysznicowe były czyste i błyszczące. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci zadbać o Twoją kabinę:

Drzwi prysznicowe – ściągaczka do wody

Stosowanie ściągaczki do wody jest jednym z najskuteczniejszych sposobów, żeby utrzymać drzwi od prysznica w czystości. Jest to także jedna z najprostszych i najtańszych metod jeśli chodzi o ich konserwację. Jednak jednocześnie jest to najbardziej wymagająca metoda ze wszystkich.

Stwierdzenie, że jest to wymagająca czynność, może niektórym osobom widać się dziwne, biorąc pod uwagę, że użycie ściągaczki to minuta czy dwie. Jednak to nie czas czyni tą czynność wymagającą. Chodzi o to, że musi nam to wejść w nawyk. Każdemu domownikowi musi to wejść w krew. Trzeba przecierać drzwi prysznicowe po każdej kąpieli.

W teorii wydaje się to proste. Jednak w praktyce niewiele osób ma czas żeby po kąpieli poświęcić chociaż minutę swojego czasu na czyszczenie prysznica. Poza tym ludzie są z reguły leniwi i niezbyt łatwo jest ich przekonać do nowych nawyków.

Niezależnie od tego jak to wygląda u Ciebie, faktem jest, że regularne używanie ściągaczki jest rozwiązaniem, które pomoże Ci zmniejszyć konieczność dogłębnego czyszczenia.

Suszarka

Często to najprostsze rzeczy okazują się najbardziej wszechstronne i skuteczne. Tak samo jest właśnie w przypadku suszarki. Potrzebujesz przecież, żeby kropelki wody z kabiny prysznicowej zniknęły prawda? Wystarczy, że skierujesz na nie strumień powietrza a suszarki. Nie używaj jednak zbyt wysokiej temperatury.

Będzie Ci jedynie ciężko to zrobić jeśli woda już wyschnie i na kabinie pozostanie osad. W takim wypadku będziesz musiała zastosować inne metody.

Pianka do golenia

Myślałeś, że krem do golenia może Ci pomóc tylko jeśli chcesz pozbyć się brody? Jeśli tak, to jesteś w błędzie. Dlaczego? Cóż, ponieważ może być także wykorzystany do nadania drzwiom prysznicowym błysku, którego potrzebujesz.

Wystarczy, że nałożysz piankę do kolenia na drzwi prysznicowe, które chcesz wyczyścić. Utworzy ona warstwę ochronną, dzięki czemu drzwi nie będą się brudzić. Dodatkowym plusem jest to, że drzwi nie będą parować.

Czas na Twoje narzędzia

Na pewno w Twoim domu znajdą się takie proste narzędzia jak szczoteczka do zębów, szpachelka czy żyletka. Dlaczego więc ich nie wykorzystać, żeby zadbać o drzwi prysznicowe? Na przykład, jeśli zależy Ci na wyczyszczeniu metalowej ramy przy kabinie, możesz do tego użyć starej szczoteczki do zębów.

Natomiast, żyletkę możesz użyć, żeby pozbyć się osadów mineralnych ze szkła. Natomiast szpachelka pomoże Ci usunąć brud, który zgromadził się między dwoma szybkami.

Drzwi prysznicowe – WD-40 jako pomoc w ich pielęgnacji

Wszystkie wymienione wyżej metody mają swoje wady i zalety. Dlatego też zalecamy jeszcze zastosowanie WD-40. Wystarczy spryskać nim szmatkę i przetrzeć kabinę. Dzięki temu preparatowi usuniesz brud i ochronisz drzwi prysznicowe. Podobnie jak w przypadku pianki do golenia, WD-40 spowoduje, że kabina nie będzie zaparowana.

Jest jeszcze wiele innych sytuacji, w których przyda Ci się puszka magicznego WD-40. Dlatego warto mieć ją po ręką.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, sprawdź nasze pozostałe blogi. Znajdziesz je tutaj.